Інформаційне суспільство

Головний принцип Стратегії розвитку інформаційного суспільства - партнерство влади, бізнесу і громадян

29 серпня 2012 року Кабінет Міністрів України схвалив проект Указу Президента України «Про Стратегію розвитку інформаційного суспільства в Україні», який був розроблений Державним агентством з питань науки, інновацій та інформації України. Відповідно до доручення Президента України від 3 липня 2012 року, ухвалення Стратегії забезпечить реалізацію в Україні ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» та сприятиме впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій у всі сфери суспільного життя.

Президент доручив підготувати проект Стратегії розвитку інформаційного суспільства

Президент України Віктор Янукович доручив профільним міністерствам та відомствам підготувати проект Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні. Відповідне доручення Глава держави дав з метою забезпечення впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у всіх сферах життя, а також реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» щодо розбудови електронного урядування.

Загальні Збори членів АПІТУ та конференція-круглий стіл "Консолідація бізнесу на шляху до інформаційного суспільства"

17 травня 2012 відбудулися щорічні Загальні збори членів АПІТУ та конференція-круглий стіл "Консолідація бізнесу на шляху до інформаційного суспільства". Обидва заходи пройшли в Києві в бізнес-центрі «Кубик-центр». 

На конференції виступили з доповідями:

Сергій Бронін, Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України, тема: "Актуальні проблеми розвитку інформатизації".

Ярослав Павловський, Федерація роботодавців України, тема: "Роль Федерації роботодавців України в покращенні бізнес-середовища, в т.ч. для ІТ-компаній".

Ігор Лисицький, Асоціація „ІТ України” тема: "Про стан законопроекту щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції".

Олександр Черінько, Григорій Джулай, Deloitte & Touche USC, тема: "Актуальні митні питання для IT-галузі".

Ігор Курус, Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами, керівник проекту "Відкритий світ"

Антон Шкляр, GfK Ukraine, тема: "Огляд ринку "розумної електроніки ".

Загальні збори АПІТУ прийняли до відома:

звіт Правління АПІТУ (Елліна Шнурко-Табакова);

звіти керівників Комітетів АПІТУ (дистрибуції — Микола Фабро, освіти — Олександра Ткаченко, ПО — Павло Жданович);

звіт Ревізійної комісії; 

інформацію про вступ та виключення компаній з дійсніх членів АПІТУ; 

інформацію про Основні напрямки роботи АПІТУ на 2012-2013.

Кожен учасник зборів висловив на зборах свою думку про напрямки діяльності і шляхи підвищення ефективності роботи асоціації.

Учасники також мали можливість вільного неформального спілкування як під час перерви, так і після зборів. 

Дивитися: Фотогалерея Загальних зборів членів АПІТУ та конференції "Консолідація бізнесу на шляху до інформаційного суспільства"

Конгрес з ІКТ та інформаційного суспільства

Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України повідомило АПІТУ, що в жовтні 2012 буде проведено Міжнародний науковий конгрес з тематики розвитку інформаційно-комунікаційних технологій та розбудови інформаційного суспільства в Україні

Мета Конгресу:

Організація діалогу представників органів державної влади, науки та бізнесу для вирішення побудови в Україні високодинамічної інформаційної економіки і суспільства вільного доступу до інформації та знань.

Учасники:

До участі в Конгресі планується запросити

  • Прем’єр – міністра України, представників Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Ради національної безпеки та оборони України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших органів центральної виконавчої влади,
  • представників органів місцевого самоврядування,
  • науковців, фахівців учбових закладів, бібліотек, установ і організацій, іноземних фахівців вказаної сфери.

Тематика:

В ході заходу планується обговорити  питання:

Витяг з Рекомендацій МАІВ до 2012 Спеціального звіту 301 щодо дотримання та захисту авторських прав, що стосуються України

Рекомендації: В результаті наявності дуже серйозних проблем правозастосування, а також численних правових недоліків, що мають давню історію, МАІВ рекомендує у 2012 році включити Україну до Пріоритетного Списку Спостереження. Крім того, в грудні 2011, МАІВ рекомендувала Уряду США переглянути права і можливості, які наразі має Україна в «Загальній системі преференцій» – програмі уряду США з надання безмитного режиму імпорту до США для сприяння економічному росту країн, що розвиваються, та, у разі відсутності негайного поліпшення у сфері охорони прав інтелектуальної власності, припинити надання Україні переваг за цією програмою. МАІВ також рекомендує уряду США проводити позачергове обстеження України для прискорення виконання заходів, передбачених Планом дій 2010 року не пізніше середини 2012.

Про заходи щодо впровадження електронного навчального контенту

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 1 квітня 2011 року N 302

Про заходи щодо впровадження електронного навчального контенту

Відповідно до Закону України "Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007 - 2015 роки", на виконання Указу Президента України від 30 вересня 2010 року N 926 "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні" та з метою формування і змістового наповнення сучасного електронного інформаційного навчального середовища системи дошкільної та загальної середньої освіти, впровадження в навчально-виховний процес інтерактивних комунікаційних технологій, наказую:

1. Затвердити План заходів щодо створення та впровадження електронного навчального контенту, що додається.

2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О. В.) та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О. А.), забезпечити виконання Плану заходів, затвердженого пунктом 1 цього наказу.

Про затвердження тимчасових вимог до педагогічних програмних засобів

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 15 травня 2006 року N 369

Про затвердження тимчасових вимог до педагогічних програмних засобів

На виконання Указу Президента України від 04.07.2005 N 1013 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні", Державної програми "Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці" на 2006 - 2010 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2005 N 1153, та з метою впровадження єдиної політики у галузі створення сучасних інформаційних ресурсів для загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, реалізації загальних системних рішень по здійсненню та впровадженню сучасних інформаційних і телекомунікаційних технологій у навчально-виховний процес наказую:

1. Затвердити тимчасові вимоги до педагогічних програмних засобів для загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які додаються.

2. Забезпечити відповідність тимчасовим вимогам педагогічних програмних засобів, що створюються та впроваджуються у навчально-виховний процес.

США могут ввести санкции против Украины из-за интернет-пиратства

В связи с высоким уровнем пиратства в Украине, в начале января 2012 года Международный альянс интеллектуальной собственности (International Intellectual Property Alliance — IIPA) обратился к Торговой палате США с просьбой снять с Украины преференции беспошлинного воза отдельных групп товаров - сообщает AIN.UA с посыланием на текст обращения.

Интернет-планы Российского государства переписаны. Информационное общество развивается быстрее госпрограммы

  Дмитрий Бутрин, КоммерсантЪ
Правительство Российской Федерации опубликовало новую версию госпрограммы "Информационное общество" на 2011-2020 годы, утвержденную год назад. Госпрограмма, которую предстоит выполнять под руководством Минсвязи, не изменилась по объему финансирования, но радикально переписана: если в прежней версии Белый дом скорее интересовали граждане в информационном пространстве и "электронное правительство", то теперь в основном интересы госструктур и решение проблем работы государства в технологизирующемся обществе.

НКРЗ знову не погодила проект «Відкритий світ»

Національна комісія з питань регулювання зв'язку України своїм рішенням №688 від 01.12.2011 вдруге не погодила проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання підготовки до реалізації національного проекту «Відкритий світ» - створення інформаційно-комунікаційної освітньої мережі національного рівня на базі технологій радіозв’язку четвертого покоління (4G)».

Указ Президента України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації" від 23.11.2011 №1067/2011

На виконання Закону України «Про телекомунікації» постановляю:

1. Утворити Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

2. Затвердити Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (додається).

3. Затвердити граничну чисельність працівників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, у кількості 375 штатних одиниць.

4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 23 листопада 2011 року 1067/2011
 

ПОЛОЖЕННЯ
про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації

 

КМУ підтримав пропозиції АПІТУ про необхідність усунення перешкод для інформатизації освітніх закладів

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.03.2011 № 192-р затверджено План заходів з проведення у 2011 році Року освіти та інформаційного суспільства (далі – „План заходів”). Див. за адресою: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=192-2011-%F0

Завдяки активній співпраці АПІТУ з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти, науки, молоді і спорту України щодо необхідності актуалізації Державних санітарних правил та норм «Влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп'ютерах», ДСанПіН 5.5.6.009-98, до Плану заходів включено питання про перегляд державних санітарних правил і норм щодо розташування і обладнання в навчальних закладах кабінетів комп'ютерної техніки та щодо режиму роботи учнів на персональних комп'ютерах (див п. 2 Плану заходів).

Листування АПІТУз МОН про надання інформації щодо Державних цільових програм в сфері інформатизації освітнього процесу.

17 січня АПІТУ звернулось із запитом про надання інформації щодо діючих Державних цільових програм в сфері інформатизації процесу освіти, а також запланованих тендерів інформатизації до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти при Міністерстві освіти та науки України.
Лист - звернення, а також відповідь, яка надійшла від інституту див. в прикріплених файлах.

Прикріплений файлРозмір
007_Лист_до_МОН_інститут_інновацій.doc197.5 КБ
_МОН.pdf548.31 КБ
RSS-матеріал