Грищенко визнав, що треба зайнятися захистом авторських прав

Виконавча влада разом з парламентом повинні покращити правову базу захисту авторських та суміжних прав.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко під час зустрічі з головою Держслужби інтелектуальної власності Миколою Ковінєю, повідомляє прес-служба віце-прем’єр-міністра.

"Ближчим часом органи виконавчої влади у взаємодії з Верховною радою повинні значно покращити правову базу захисту авторських та суміжних прав в нашій державі. Загроза віднесення України до категорії основних світових порушників в цій сфері є серйозним викликом для нас", - заявив Грищенко.

Він доручив оперативно надати пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правової бази та практики правозастосування в сфері боротьби з "піратством" та збору авторської винагороди, ситуація в якій є предметом ретельного моніторингу з боку США та країн ЄС.

"Немає сумнівів, що стан захисту авторських прав є одним з ключових критеріїв, які визначають імідж України у діалозі з партнерами на Заході. Готовність ставити знак рівності між "піратством" та крадіжками є ознакою сучасного цивілізованого суспільства. Ми повинні вжити невідкладних заходів для покращення ситуації", - зазначив Грищенко.

Нагадаємо, нещодавно міжнародний альянс інтелектуальної власності у своєму щорічному звіті назвав Україну пріоритетною країною, яку Торгова палата США повинна включити в список держав, де систематично порушуються авторські права.

Альянс також визнав український уряд найбільшим споживачем нелегального програмного забезпечення в країні.

Джерело: http://www.epravda.com.ua/news/2013/02/12/361253