Інтелектуальна власність

Результати першого засідання Громадської ради при ДСІВ

sait-4(2)

25 березня 2016 року відбулось перше засідання новообраної Громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ), в якій АПІТУ представлена в особі генерального директора Юрія Пероганича. Винесені на порядок денний питання були розглянуті у повному об’ємі. Головою Громадської ради при ДСІВ обрано Олега Чорнобая, а його заступником Ірину Абдуліну. Також члени Громадської ради проголосували про створення двох профільних комітетів. Комітет з питань промислової власності при Громадській раді очолив Геннадій Андрощук, відповідний комітет з питань авторського права та суміжних прав – Юрій Гандзюк.

Зміни законодавства про ліцензування програмного забезпечення

Про провайдерів

Гості студії — Еліна Шнурко-Табакова, голова правління Асоціації підприємств інформаційних технологій України, та Микола Ковіня, голова Державної служби інтелектуальної власностi.

Грищенко визнав, що треба зайнятися захистом авторських прав

Виконавча влада разом з парламентом повинні покращити правову базу захисту авторських та суміжних прав.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко під час зустрічі з головою Держслужби інтелектуальної власності Миколою Ковінєю, повідомляє прес-служба віце-прем’єр-міністра.

Відповідь ДМСУ про визначення митної вартості носіїв інформації, що містять ПЗ для обладнання з обробки даних

АПІТУ отримала відповідь від ДМСУ від 10.10.2012 № 15/2-15.2-2/1825 на свій лист від 05.09.2012 № 048 про надання доповнень до попереднього роз'яснення ДМСУ про застосування положень частини 4 ст. 51 глави 8 розділу ІІІ нового Митного кодексу України (МК).
 
На запитання АПІТУ " За якими критеріями під час визначення митної вартості товару, до складу якого входить програмне забезпечення (носій інформації, що містить програмне забезпечення) встановлюється чи це програмне забезпечення для обладнання з обробки даних чи воно спрямоване на функціонування цього товару?", ДМСУ роз'яснила: "якщо програмне забезпечення входить до складу товару, який не є носієм інформації, та спрямоване на функціонування цього товару, тобто товар без такого програмного забезпечення не зможе виконувати притаманні йому функції, при визначенні митної вартості вартість програмного забезпечення не відокремлюється від вартості товару".
Прикріплений файлРозмір
048_ДМСУ_щодо_визначення_митної_вартості_за_новим_МК.pdf112.97 КБ
20121010_Reply_DMSU_customs_value.pdf576.74 КБ

Доступ до інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади не повинен обмежуватися

АПІТУ отримала відповідь від КМУ щодо зняття грифу "для службового користування" з узагальненої інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади у 2011 році.

На звернення АПІТУ до КМУ з проханням доручити МОНмолодьспорту України розглянути можливість зняття грифу „для службового користування” з узагальненої інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади у 2011 році та надати таку інформацію АПІТУ для ознайомлення (див. 050_КМУ_інвентаризація_зняття_грифу.pdf ), КМУ повідомив, що лист АПІТУ перенаправлено до МОНмолодьспорту з дорученням розглянути скаргу та надати роз'яснення відповідно до компетенції (див. Відповідь_КМУ_щодо_службової_інфо )

Прикріплений файлРозмір
046_запит_на інфо_КМУ_інвентаризація.pdf72.63 КБ
047_Запит_ДСІВ.pdf88.47 КБ
050_КМУ_інвентаризація_зняття_грифу.pdf120.65 КБ
Reply_CMU_service_info.pdf990.08 КБ

Відповідь ДМСУ щодо визначення митної вартості носія інформації, що імпортується та містить ПЗ для обладнання з обробки даних

АПІТУ отримала відповідь від ДМСУ №15/2-152-2/1517 від 16.08.2012 на своє звернення №042 від 13.07.2012 щодо надання роз'яснень. 

З прийняттям нового Митного кодексу України у імпортерів виникло безліч запитань щодо практичної реалізації окремих його положень. Зокрема, у імпортерів сумніви викликало положення пункту 4 ст. 51 глави 8 розділу ІІІ Митного Кодексу України, що передбачає, що при визначенні митної вартості носія інформації, що імпортується та містить програмне забезпечення для обладнання з обробки даних повинна враховуватися лише вартість носія інформації. У зв'язку з цим, АПІТУ направила звернення до Держмитслужби з проханням надати відповіді на такі запитання:  

1. Чи буде в даному випадку оподатковуватися або обкладатися будь-якими іншими видами обов’язкових платежів програмне забезпечення (інтелектуальна вартість), що у складі товару?

Прикріплений файлРозмір
041_ДМСУ_щодо_визначення_митної_вартості_за_новим_МК.pdf114.46 КБ
2012-08-16-з-ДМСУ.pdf1.92 MБ

План роботи Робочої групи з питань захисту прав суб’єктів інтернет-відносин

ПРОЕКТ з урахуванням правок,
прийнятий за основу на засіданні Робочої групи 12.04.2012

ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН РОБОТИ

Робочої групи з питань захисту прав суб’єктів інтернет-відносин

№ п/п

Зміст заходу

Термін виконання

Відповідальні виконавці

  1.  

Аналіз діючого українського законодавства та законопроектів у сфері захисту прав суб’єктів інтернет-відносин.

Робота із законопроектами, в т.ч. № 6523.

 

А.В. Бірюков
Ю.В. Гончарук
І.В. Бережний
О.А. Гуменюк
С.К. Ступак

Протокол засідання Робочої групи з питань захисту прав суб’єктів інтернет-відносин, 12 квітня 2012

ПРОТОКОЛ

засідання Робочої групи з питань захисту прав суб’єктів інтернет-відносин

12.04.2012      м. Київ

Головуючі:

Поліщук В.П. – Начальник управління зв'язків із громадськістю Міністерства внутрішніх справ України

Лисицький І.В. – Віце-президент Асоціації «Інформаційні технології України».

Присутні: Афян А.А., Бережний І.В., Бірюков А.В., Бутузов В.М., Гончарук Ю.В., Гуменюк О.А., Діденко С.О., Івахно О.Ю., Калениченко П.А., Кучеренко Ю.І., Лисицький І.В., Литвинов М.Ю., Миколюк П.П., Омельченко Ю.В., Пероганич Ю.Й, Поліщук В.П., Потапенко В.І., Ржавський Д.П., Сосновський М.О., Ступак С.К., Тодосійчук І.М., Щербаков О.О., Яригін С.В.

Порядок денний:

Вступне слово В.П. Поліщука, Начальника управління зв'язків із громадськістю Міністерства внутрішніх справ України.

Список учасників Робочої групи з питань захисту прав суб’єктів інтернет-відносин

Список учасників Робочої групи з питань захисту прав суб’єктів інтернет-відносин

1

АФЯН

Артем Артурович

керуючий партнер Юридичної компанії «Юскутум»

2

БЕРЕЖНИЙ

Ігнат Володимирович

директор Асоціації музичної індустрії України

3

БІРЮКОВ

Андрій Віталійович

експерт Асоціації «Інформаційні технології України»

4

БУТУЗОВ

Віталій Миколайович

радник Міністра Внутрішніх справ України

5

ГОНЧАРУК

Юрій Володимирович

генеральний директор Українського мережевого інформаційного центру (УСИЦ-UANIC)

6

ГУМЕНЮК Олег Анатолійович

Преференції України у торгівлі з США — під загрозою

Адміністрація президента Барака Обами прийняла рішення про розгляд петиції щодо виключення України та Індонезії з переліку країн, які мають преференції у торгівлі зі США (зокрема, безмитний ввіз).Про це йдеться у повідомленні Міністерства торгівлі США, передає Американська асоціація звукозаписувальної індустрії (RIAA).

Якщо в результаті розпочатого розслідування Україну буде виключено із загальної системи преференцій, то українські експортери втратять десятки мільйонів доларів (як це було у 2002 році, коли збитки сягнули 75 млн доларів).

Три изъяна новых условий для IТ: мнение юриста

Хотя новые налоговые условия, заложенные законами об экономическом эксперименте в IT-индустрии (N8267 и N9744), можно расценивать как позитивные, с практической их реализацией могут возникнуть трудности. Такое мнение ЮРЛИГЕ высказал партнер ЮК "Трайдент" Дмитрий Гузий.

Положительно оценивая достаточно простые и понятные условия о размере ставок налоговых платежей, юрист отмечает практические трудности на этапе применения на практике новых положений. По его словам, определение налоговых операций, для которых применяются новые ставки, и критерии признания "субъектом хозяйствования индустрии программной продукции" частично несогласованны между собой. Кроме того, они не согласовываются с положениями законодательства в сфере интеллектуальной собственности, в частности авторского права, считает он.

Прес-конференція АПІТУ «Піратство загрожує реальному сектору економіки»

21 лютого 2012, в інформаційно-аналітичній агенції «УНІАН» відбулася прес-конференція АПІТУ «Піратство загрожує реальному сектору економіки». У прес-конференції взяли участь Елліна Шнурко-Табакова, голова Правління АПІТУ, Юрій Омельченко, керівник відділу інтелектуальної власності Microsoft Ukraine та Павло Миколюк, юридичний представник Adobe Systems Ink в Україні.

Присутність на прес-конференції представників 5 телеканалів — «1+1», «СТБ», «5 канал», «ТВІ», «Канал 24» свідчить про актуальність обговорюваної теми для суспільства.

Основний меседж прес-конференції був озвучений у виступі Елліни Шнурко-Табакової, яка підкреслила, що боротьбу з комп’ютерним піратством держава насамперед повинна почати з себе.

Див. також: «Щодо комп'ютерного піратства в Україні» — відкритий лист АПІТУ до органів державної влади (Адміністрації Президента, Кабмін, профільних Комітетів ВРУ і центральних органів виконавчої влади, Генпрокуратури).

Витяг з Рекомендацій МАІВ до 2012 Спеціального звіту 301 щодо дотримання та захисту авторських прав, що стосуються України

Рекомендації: В результаті наявності дуже серйозних проблем правозастосування, а також численних правових недоліків, що мають давню історію, МАІВ рекомендує у 2012 році включити Україну до Пріоритетного Списку Спостереження. Крім того, в грудні 2011, МАІВ рекомендувала Уряду США переглянути права і можливості, які наразі має Україна в «Загальній системі преференцій» – програмі уряду США з надання безмитного режиму імпорту до США для сприяння економічному росту країн, що розвиваються, та, у разі відсутності негайного поліпшення у сфері охорони прав інтелектуальної власності, припинити надання Україні переваг за цією програмою. МАІВ також рекомендує уряду США проводити позачергове обстеження України для прискорення виконання заходів, передбачених Планом дій 2010 року не пізніше середини 2012.

RSS-матеріал