Кабінет Міністрів України Постановою від 18 грудня 2013 р. № 933 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» вніс зміни до актів Кабінету Міністрів України, зокрема до:
Дані зміни приводять вищезазначені документи у відповідність з діючою структурою центральних органів виконавчої влади у сфері інтелектуальної власності.
Гості студії — Еліна Шнурко-Табакова, голова правління Асоціації підприємств інформаційних технологій України, та Микола Ковіня, голова Державної служби інтелектуальної власностi.
Виконавча влада разом з парламентом повинні покращити правову базу захисту авторських та суміжних прав.
Про це заявив віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко під час зустрічі з головою Держслужби інтелектуальної власності Миколою Ковінєю, повідомляє прес-служба віце-прем’єр-міністра.
АПІТУ отримала відповідь від КМУ щодо зняття грифу "для службового користування" з узагальненої інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади у 2011 році.
На звернення АПІТУ до КМУ з проханням доручити МОНмолодьспорту України розглянути можливість зняття грифу „для службового користування” з узагальненої інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади у 2011 році та надати таку інформацію АПІТУ для ознайомлення (див. 050_КМУ_інвентаризація_зняття_грифу.pdf ), КМУ повідомив, що лист АПІТУ перенаправлено до МОНмолодьспорту з дорученням розглянути скаргу та надати роз'яснення відповідно до компетенції (див. Відповідь_КМУ_щодо_службової_інфо )
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
046_запит_на інфо_КМУ_інвентаризація.pdf | 72.63 КБ |
047_Запит_ДСІВ.pdf | 88.47 КБ |
050_КМУ_інвентаризація_зняття_грифу.pdf | 120.65 КБ |
Reply_CMU_service_info.pdf | 990.08 КБ |
This image was uploaded with the post Доступ до інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади не повинен обмежуватися.
Адміністрація президента Барака Обами прийняла рішення про розгляд петиції щодо виключення України та Індонезії з переліку країн, які мають преференції у торгівлі зі США (зокрема, безмитний ввіз).Про це йдеться у повідомленні Міністерства торгівлі США, передає Американська асоціація звукозаписувальної індустрії (RIAA).
Якщо в результаті розпочатого розслідування Україну буде виключено із загальної системи преференцій, то українські експортери втратять десятки мільйонів доларів (як це було у 2002 році, коли збитки сягнули 75 млн доларів).
22.03.2012 Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції №9744.
Положення законопроекту, зокрема, пропонують і запровадження пільгової ставки у 5 відсотків для оподаткування доходів фізичних осіб - працівників суб´єкта спеціального режиму оподаткування індустрії програмної продукції, у тому числі, його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів. При цьому, передбачається розрахункова формула для примусового встановлення мінімального розміру ставки податку згаданих доходів у разі, якщо сума цього податку є меншою ніж сума податку, обчислена шляхом множення двократного розміру мінімальної заробітної плати на загальну ставку податку на доходи фізичних осіб у 15 відсотків.
21 лютого 2012, в інформаційно-аналітичній агенції «УНІАН» відбулася прес-конференція АПІТУ «Піратство загрожує реальному сектору економіки». У прес-конференції взяли участь Елліна Шнурко-Табакова, голова Правління АПІТУ, Юрій Омельченко, керівник відділу інтелектуальної власності Microsoft Ukraine та Павло Миколюк, юридичний представник Adobe Systems Ink в Україні.
Присутність на прес-конференції представників 5 телеканалів — «1+1», «СТБ», «5 канал», «ТВІ», «Канал 24» свідчить про актуальність обговорюваної теми для суспільства.
Основний меседж прес-конференції був озвучений у виступі Елліни Шнурко-Табакової, яка підкреслила, що боротьбу з комп’ютерним піратством держава насамперед повинна почати з себе.
Див. також: «Щодо комп'ютерного піратства в Україні» — відкритий лист АПІТУ до органів державної влади (Адміністрації Президента, Кабмін, профільних Комітетів ВРУ і центральних органів виконавчої влади, Генпрокуратури).
Рекомендації: В результаті наявності дуже серйозних проблем правозастосування, а також численних правових недоліків, що мають давню історію, МАІВ рекомендує у 2012 році включити Україну до Пріоритетного Списку Спостереження. Крім того, в грудні 2011, МАІВ рекомендувала Уряду США переглянути права і можливості, які наразі має Україна в «Загальній системі преференцій» – програмі уряду США з надання безмитного режиму імпорту до США для сприяння економічному росту країн, що розвиваються, та, у разі відсутності негайного поліпшення у сфері охорони прав інтелектуальної власності, припинити надання Україні переваг за цією програмою. МАІВ також рекомендує уряду США проводити позачергове обстеження України для прискорення виконання заходів, передбачених Планом дій 2010 року не пізніше середини 2012.
У лютому 2012 року планується проведення зустрічі між керівництвом Федерації роботодавців України та керівництвом Міністерства фінансів України. У ході зустрічі будуть обговорені найбільш важливі для бізнесу питання проведення у 2012 році податкової, митної, бюджетної політики.
До вказаної зустрічі АПІТУ подала перелік найактуальніших проблеми, що стримують розвиток ІТ - ринку в Україні та пропозиції по їх вирішенню:
1. Високе податкове навантаження на підприємства сфери інформаційних технологій.
Пропозиції:
1) Включення вартості персонального комп'ютера і програмного забезпечення, придбаних для особистого користування, до складу податкового кредиту при нарахуванні податку на доходи фізичних осіб.
В связи с высоким уровнем пиратства в Украине, в начале января 2012 года Международный альянс интеллектуальной собственности (International Intellectual Property Alliance — IIPA) обратился к Торговой палате США с просьбой снять с Украины преференции беспошлинного воза отдельных групп товаров - сообщает AIN.UA с посыланием на текст обращения.
Кабінет Міністрів України на своєму засідання 30 листопада 2011 року затвердив Державну цільову науково-технічну програму використання в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом на 2012-2015 роки - повідомляє урядовий портал. Проект Програми розроблений Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України. Визначені Програмою завдання, заходи та показники включатимуться до Державної програми економічного та соціального розвитку України на відповідний рік.
8 вересня 2011 Верховна Рада україни прийняла постанову «Про проведення парламентських слухань на тему: "Створення в Україні сприятливих умов для розвитку індустрії програмного забезпечення" », див. http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=3710-17 Ці парламентські слухання планується провести 14 грудня 2011 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України. АПІТУ залучена до підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів до цих слухань, проекту доповіді, пропозицій до проекту рекомендацій парламентських слухань, списку учасників та доповідачів із вищезазначеного. Члени АПІТУ запрошуються, при наявності, надати інформацію до 10 жовтня на електронну адресу: lawyer@apitu.org.ua. Подання, поясювальну записку до постанови, а також висновок профільного комітету ВРУ див.: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?pf3511=40152
На пресс-конференции, которая состоялась 03 июня, компания GRAPHISOFT объявила о начале антипиратской кампании в Украине и назначила юридического представителя GRAPHISOFT в Украине – Павла Миколюка, с которым недавно была подписана генеральная доверенность.
Такое внимание к старту антипиратской кампании, учитывая, что недавно была выпущена 14 версия ArchiCAD, связано с отсутствием на рынке Украины цивилизованного подхода к использованию лицензионного программного обеспечения, а значит со сложностью продвижения продукта на рынок.
Как сказал Александр Кравченко, директор представительства GRAPHISOFT в России и странах СНГ: «ArchiCAD является программным продуктом «best in class». Популярный во всем мире, он предназначен для архитекторов и проектировщиков из смежных областей. В Украине 90% архитекторов используют ArchiCAD. Однако парадокс состоит в том, что не менее 95% из них используют пиратскую копию продукта».
Редмонд (США) – Київ, 3 грудня 2009 – Сьогодні корпорація Microsoft заявила про запуск освітніх ініціатив та правових дій у понад 70 країнах з метою захисту споживачів і підвищення поінформованості про ризики використання контрафактного програмного забезпечення. Компанія «Майкрософт Україна» приєдналася до всесвітньої ініціативи, оголосивши старт регіональної інформаційної кампанії про шкоду піратства в Дніпропетровській області.
«Сьогодні споживачі всього світу, ставши жертвами контрафактних програм, об’єднуються проти комп'ютерного піратства. Нажаль, поки далеко не всі українці, особливо в регіонах, усвідомлюють ризики використання неліцензійного ПЗ, і не готові допомагати в боротьбі з піратами. Ми впевнені, що культура споживання продуктів інтелектуальної праці буде розвиватися в нашій країні, і люди прийдуть до розуміння, що красти чужі ідеї так само неправильно, як і автомобілі», – відзначив Юрій Омельченко, керівник департаменту із захисту прав інтелектуальної власності компанії «Майкрософт Україна».