Обілення імпорту і торгівлі

УДЦР готовий допомогти учасникам телекомунікаційного ринку у створенні надійного захисту від контрабанди ІТ- товарів

Днями представники найбільших компаній – імпортерів електроніки обговорювали проблему нелегального ринку техніки та обладнання, який набув в Україні  критичного масштабу. Добре відомо, що втрати державного бюджету від «сірого» та «чорного» імпорту сьогодні вираховуються мільярдами гривень.

Так, за оцінками Асоціації підприємств інформаційних технологій України, держбюджет країни щорічно втрачає близько 3,6 млрд. гривень.  Контрабанда поступово захоплює нові ринки, витісняючи з нього легальну продукцію. Її частка, наприклад, в категорії ІТ- товарів, на сьогодні складає від 15 до 40%, а серед телефонів і фототехніки престижних марок - 65%.

Окремо треба згадати такі телефони як iPhone. Тут кількість «сірих» складає майже 65%, а втрати бюджету від їх контрабанди складають від 0,8 до 1 млрд. гривень. І це в той час коли існує цілий арсенал дієвих заходів, спрямованих на унеможливлення здійснювати недобросовісним підприємцям ведення нелегального бізнесу.

Як вважає більшість представників телеком-ринку, найбільш ефективним способом вирішення проблем з нелегальним ввезенням телефонів є реєстрація кодів ІМЕІ.

Обілення ринку, бренд Apple

13 червня 2016  вих. АПІТУ № 077 

Андрію Малюкову, Нотус

Шановний пане Андрію,

Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з таким. 

АПІТУ проводить послідовну і системну роботу, спрямовану на обілення ринку — створення рівних конкурентних умов для всіх операторів ринку товарів ІТ та споживчої електроніки.

В рамках цієї роботи, АПІТУ виявила в асортименті продукції, що представлена у Вашому он-лайн магазині www.notus.com.ua, збільшення кількості товарів, що офіційно не перетинали кордон та не підтримуються виробниками на території України. 

АПІТУ стурбована таким становищем та просить Вас звернути увагу, зокрема, на товари бренду Apple. 

Після детального аналізу асортименту товарів експерти АПІТУ виявили принаймні шість промо-позицій, які, ймовірно офіційно не ввозилися в Україну: 

Обілення ринку, бренди Asus, Apple, LG

13 червня 2016  вих. АПІТУ № 076 

Владиславу Чечоткіну, Розетка

Шановний пане Владиславе,

Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) висловлює Вам свою повагу і на доповнення до листа АПІТУ Вих. АПІТУ № 073 від 2016-06-08 повідомляє доповнений список промо-позицій, що представлена у Вашому он-лайн магазині www.rozetka.com.ua і які, ймовірно, офіційно не ввозилися в Україну:

1.   http://rozetka.com.ua/apple_ipod_nano_7gen_16gb_me971_not/p9502896/

2.   http://rozetka.com.ua/apple_ipod_touch_16gb_sg_not/p9502819/

3.   http://rozetka.com.ua/apple_ipod_touch_16gb_sl_not/p9589983/

Круглий стіл «Тіньовий імпорт ІТ-товарів та споживчої електроніки – основні схеми та пошук шляхів протидії»

17 травня 2016 року Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) проводить круглий стіл «Тіньовий імпорт ІТ-товарів та споживчої електроніки – основні схеми та пошук шляхів протидії»

Мета заходу:

  • виявлення причин зростання реалізації контрабанди та контрафакту на ринку товарів ІТ та споживчої електроніки;
  • ​​визначення ключових напрямів протидії тіньовим схемам при імпорті.

До розгляду пропонуються питання:

Лист АПІТУ прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману щодо тіньового імпорту

10 травня 2016 АПІТУ надіслала листа Прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману щодо тіньового імпорту, в якому йдеться:

Вельмишановний Володимире Борисовичу,

Асоціація «Підприємств інформаційних технологій України» (АПІТУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з пропозиціями в контексті діяльності уряду щодо збільшення надходжень митних платежів.

Через тіньовий імпорт (без митного оформлення або із заниженням митної вартості) держава недоотримує імпортний ПДВ та мито, а через приховування прибутку при торгівлі нелегально ввезеними товарами без реєстрації розрахункових операцій – недоотримує податок на прибуток. Наявність тіньового імпорту також призводить до викривлення конкурентних умов і до збитків у легальних імпортерів.

За даними GfK, обсяг українського ринку товарів ІТ та споживчої електроніки за 2015 рік становив 47,3 млрд. грн. Внаслідок тіньового імпорту навіть у теперішніх умовах падіння споживання в натуральному вимірі, державний бюджет, за оцінками АПІТУ, недоотримує щорічно 3,6 мільярди гривень.

Прикріплений файлРозмір
059_Letter.pdf187.97 КБ
RSS-матеріал