Регіональний центр розвитку електронного урядування в АРК

27.09.2008 у кримському місті Судак відкрився перший в Україні центр розвитку електронного урядування. Участь у церемонії відкриття взяв генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич

Регіональний центру розвитку електронного урядування (РЦРЕУ) в Автономній Республіці Крим стане першим в Україні центром, покликаним сприяти впровадженню і ефективному застосуванню технологій е-урядування та електронному розвитку регіону. Очікується, що центр дасть можливість залучити громадян до формування та реалізації державної політики, а органам влади - можливість прийняття рішень, застосовуючи сучасні інформаційно-комунікаційні технології.

Мета центру - підвищити прозорість і ефективність діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Автономної Республіки Крим. Серед напрямків роботи РЦРЕУ буде здійснення організаційно-технологічної підтримки, дослідницька робота, надання консультаційних послуг, навчання, моніторинг та популяризація розвитку технологій е-урядування в Україні.

РЦРЕУ в АРК створений відповідно до Меморандуму про співпрацю Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, Ради міністрів АР Крим, Виконавчого комітету міської ради міста Судак та Міжнародного фонду "Відродження" (МФВ).

За даними Річного звіту МФВ за 2007, http://www.irf.kiev.ua/files/ukr/projects_re_1403_ua_irf2007.html, змістом проекту є "Створення і підготовка до діяльності Регіонального центру розвитку е-урядування в Автономній Республіці Крим як пілотного проекту, що передує створенню Українського центру е-урядування: інфраструктура, нормативні документи, вивчення досвіду застосування технологій е-урядування, організація та проведення дослідження стану е-урядування, розробка блоку навчально-методичного забезпечення, проведення пілотних семінарів, піар-акції". Сума: $ 75 000.

Напередодні, 26.09.2008 Ю.Пероганич взяв участь у неформальному круглому столі, який вела керівник проекту, директор з інформаційно-комунікаційної діяльності МФВ Олеся Архипська. На круглому столі обговорено питання дальшого розвитку проекту, створення Українського центру е-урядування, розробки типового веб-сайту громадської ради при центральному органі виконавчої влади.

Див. також:

http://www.irf.kiev.ua/ua/activities/egov - За ініціативи МФВ розпочато реалізацію проекту "Створення та діяльність Регіонального центру розвитку електронного урядування в АР Крим".

http://crimea.e-gov.org.ua/ - Регіональний центр розвитку електронного урядування в Автономній Республіці Крим