Чисельність інтернет-аудиторії в Україні складає 9,6 млн. осіб
Як повідомив заступник міністра транспорту та зв’язку - директор Держзв'язку Олег Проживальський, чисельність інтернет-аудиторії в Україні станом на 1 жовтня 2008 року складає 9,6 млн. осіб. Простежується тенденція нерівномірного розподілу користувачів мережі по регіонах. Позицію лідера (60% загальної аудиторії) займає Київ. Далі – із сумарною часткою 29,91% - Одеса, Дніпропетровськ, Донецьк, Харків, Львів, Крим та Запоріжжя. Найменша активність користувачів зафіксована у Житомирській (0, 18%), Волинській (0,15%) та Чернівецькій (0,20%) областях. На інші регіони припадає 9,53% користувачів.
Коментар АПІТУ: дивні цифри, зважаючи що 60% від 9,6 млн становить майже 5,8 млн. Це більше ніж усіх киян, включаючи стариків і немовлят.
На сьогодні по ВАТ „Укртелеком” загальна кількість об’єктів безпроводового доступу до Інтернет складає 872, з них в сільській місцевості – 84 об’єкти, на яких задіяні 1280 точок доступу (з них в сільській місцевості – 119). За 9 місяців 2008 року введено в експлуатацію 560 об’єктів, з них у сільській місцевості – 82, на яких задіяні 760 точок доступу. Протягом 9 місяців 2008 року послугою безпроводового доступу до Інтернет (РадіоСпот) скористались майже 32 тисячі користувачів. Здійснювалось будівництво та розширення мережі широкосмугового доступу із застосуванням високошвидкісних технологій АDSL2+ та введення в експлуатацію 423 тисяч портів.
У січні-вересні 2008 року доходи від зв’язку в Україні склали 34,2 млрд. грн.
Як поінформував заступник міністра транспорту та зв’язку - директор Держзв'язку Олег Проживальський, у січні-вересні поточного року доходи від зв’язку в Україні склали 34,2 млрд. грн., що на 18,1% більше, ніж за аналогічний період 2007 року. З них від надання послуг населенню отримано 13,7 млрд. грн.
Доходи від комп’ютерного зв’язку зросли на 144%, з нього надання доступу в Інтернет – на 147%, від поштового, спеціального та фельд’єгерського зв’язку, кур’єрської діяльності – на 143%, від супутникового зв’язку – на 131%, від мобільного зв’язку – на 22%.
Як відзначив О.Проживальський, сегмент ринку послуг комп’ютерного зв’язку є одним з найдинамічніших серед інших сегментів телекомунікаційних послуг. За його словами, послуги з надання широкосмугового доступу до Інтернет разом з цифровим телебаченням визнані експертами найбільш перспективними та доходоутворюючими для українського ринку послуг зв’язку.
Споживання зв’язку на одного жителя України зросло на 20%
Споживання зв’язку на одного жителя України, порівняно з минулим роком, зросло на 20% і склало 295 грн.
Найбільш затребуваним сегментом залишаються послуги мобільного зв’язку, частка яких складає 65%. Фіксований зв’язок займає 21% ринку, поштовий – 5,3 %, комп’ютерний – 5 %.
Станом на 1 жовтня 2008 року щільність основних телефонів на 100 сільських мешканців складає в Україні 11,3 одиниці. Збільшення показника, який складав торік 11,0 одиниць, досягнуто завдяки будівництву та введенню в експлуатацію операторами зв’язку всіх форм власності 10,5 тис. номерів АТС у сільській місцевості.
Як повідомив заступник міністра транспорту та зв’язку - директор Державного департаменту з питань зв'язку Олег Проживальський, до кінця поточного року щільність основних телефонів на 100 мешканців зросте до 11,5 одиниць.
Оператори телекомунікацій усіх форм власності з початку року збудували та ввели в експлуатацію 207,2 тис. номерів АТС. Левову частку - 88% загального обсягу цієї кількості АТС – забезпечено національним оператором зв’язку ВАТ „Укртелеком”.
Поточного року Укртелеком встановив 270 тис. телефонів (із запланованих 160 тис.), з них населенню - 200 тис., у тому числі пільговим категоріям – 28 тис. телефонів.
Операторами зв’язку введено в експлуатацію понад 2,5 тис. км волоконно-оптичних ліній
У січні-вересні 2008 року операторами усіх форм власності збудовано та введено в експлуатацію понад 2,5 тис. км волоконно-оптичних ліній зв’язку. Майже половину протяжності ВОЛЗ – 1,4 тис. км – виконано ВАТ „Укртелеком”. До кінця року операторами телекомунікацій буде введено в експлуатацію 3,5 тис. км ВОЛЗ.
ВАТ „Укртелеком” побудовано також магістральну мультисервісну транспортну DWDM мережу з використанням обладнання ECI Telecom та Cisco. Для забезпечення зростання обсягів Інтернет-трафіку транспортної телекомунікаційної мережі національний оператор телекомунікацій здійснює розширення існуючих та спорудження нових вузлів широкосмугового доступу в 25 областях України та в Севастополі, а також будівництво ВОЛЗ до них. Триває будівництво регіонально-транзитних та регіональних вузлів IP/MPLS.
У галузі створено додатково 2,8 тис. нових робочих місць
На підприємствах, що перебувають у сфері управління Мінтрансзв’язку та підпорядковані Держзв’язку, а також ВАТ „Укртелеком” протягом січня-вересня 2008 року створено додатково 2,8 тис. нових робочих місць. Як прокоментував заступник міністра транспорту та зв’язку - директор Держзв'язку Олег Проживальський, цього досягнуто завдяки впровадженню нових прибуткових послуг зв’язку та нових технологій, введенню в дію нових об’єктів зв'язку, розвитку засобів зв’язку та модернізації обладнання, збільшенню та розширенню обсягів надання послуг.
Окрім того, на підприємствах галузі створено 81 робоче місце з належними умовами праці для людей з обмеженими фізичними можливостями.
Середньомісячна заробітна плата штатних працівників в еквіваленті повної зайнятості на підприємствах основної діяльності, що входять до сфери управління Мінтрансзв’язку і підпорядковані Держзв’язку, та ВАТ „Укртелеком” порівняно з січнем-вереснем 2007 року зросла на 35,4%. У науково-дослідних установах та організаціях зв’язку середньомісячна зарплата збільшилась на 38,6%.
Від галузі зв’язку до держави надійшло 6,1 млрд. грн
За 9 місяців 2008 року галузь зв’язку сплатила до бюджету та Пенсійного фонду близько 6,1 млрд.грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 15,4% перевищує показники аналогічного періоду 2007 року. Зокрема державними підприємствами зв’язку перераховано 653,4 млн.грн. - на 41,3% більше, ніж торік.
Понад 3 мільйона гривень, одержаних за благодійною телефонною лінією фіксованого та мобільного зв’язку, перераховано на підтримку постраждалим від повені
Майже 3,2 млн.грн. коштів, що надійшли постраждалим від повені за відкритою ВАТ „Укртелеком” благодійною телефонною лінією (за номером 8-900-300-10-90) та sms-акцією мобільних операторів (повідомлення на номер 1090), перераховано операторами зв’язку на відкритий у Держказначействі розрахунковий рахунок Мінпраці. Станом на 1 жовтня 2008 року зафіксовано 256,8 тисяч дзвінків на підтримку громадян, які постраждали від стихійного лиха 23-27 липня 2008 року.
Нагадаємо, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.07.2008 №1024-р „Про додаткові заходи із залучення коштів для надання допомоги громадянам, які постраждали від стихійного лиха” підтримана ініціатива операторів телекомунікацій і телекомпаній стосовно залучення додаткових коштів для надання допомоги постраждалим від стихійного лиха в липні 2008 року шляхом відкриття ліній фіксованого та мобільного телефонного зв’язку з інформуванням по телебаченню і радіо.
Джерело: Прес-служба Державного департаменту з питань зв’язку (Держзв’язку), www.stc.gov.ua