Держзв’язку

Создан Межотраслевой совет по вопросам развития информационного общества при Кабинете Министров Украины

Кабинет Министров Украины своим постановлением от 14.01.2009 № 4 создал Межотраслевой совет по вопросам развития информационного общества и утвердил Положение о совете.

Межотраслевой совет создан как постоянно действующий консультативный орган при Кабинете Министров. Задача совета – подготовка и предоставление Кабмину предложений по реализации государственной политики по вопросам развития информационного общества и интеграции Украины в глобальное информационное пространство.

Державна адміністрація зв'язку - нова назва Держзв'язку

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 р. № 1037 "Про перейменування Державного департаменту з питань зв’язку":

1. Перейменовано Державний департамент з питань зв’язку на Державну адміністрацію зв’язку.

2. Внесено до постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2004 р. № 1264 “Про затвердження Положення про Державний департамент з питань зв’язку” такі зміни:

1) у назві та пункті 1 постанови слова “Державний департамент з питань зв’язку” замінити словами “Державну адміністрацію зв’язку”;

2) у назві та тексті Положення про Державний департамент з питань зв’язку, затвердженого зазначеною постановою, слова “Державний департамент з питань зв’язку”, “Департамент” та “директор” у всіх відмінках замінити відповідно словами “Державна адміністрація зв’язку”, “Адміністрація” та “голова” у відповідному відмінку.

3. Доручено Міністерству транспорту та зв’язку привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.

План використання радіочастотного ресурсу України - уряд затвердив зміни

Процес впровадження перспективних радіотехнологій - мобільного зв’язку 3G і технології широкосмугового доступу до інтернет WiMAX прискориться, - заступник міністра транспорту та зв’язку - директор Держзв'язку Олег Проживальський

22 жовтня 2008, постановою Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” затверджено зміни, що вносяться до Плану використання радіочастотного ресурсу України. Прийняття цього документа, що розроблений Міністерством транспорту та зв'язку відповідно до вимог Закону України „Про радіочастотний ресурс України”, є значущою подією і для вітчизняної галузі телекомунікацій, і загалом для держави, - відзначив заступник міністра транспорту та зв’язку - директор Держзв'язку Олег Проживальський. Як він конкретизував, це значно прискорить процеси впровадження в Україні перспективних радіотехнологій, зокрема мобільного зв’язку третього покоління (3G, стандарт UMTS) і технології широкосмугового доступу до Інтернет WiMAX. Прийняття постанови забезпечить отримання споживачами сучасних телекомунікаційних послуг телефонного зв’язку, передавання даних, інтернету, мультимедійних послуг.

Кількість користувачів Інтернету в Україні - 9,6 млн

Чисельність інтернет-аудиторії в Україні складає 9,6 млн. осіб

Як повідомив заступник міністра транспорту та зв’язку - директор Держзв'язку Олег Проживальський, чисельність інтернет-аудиторії в Україні станом на 1 жовтня 2008 року складає 9,6 млн. осіб. Простежується тенденція нерівномірного розподілу користувачів мережі по регіонах. Позицію лідера (60% загальної аудиторії) займає Київ. Далі – із сумарною часткою 29,91% - Одеса, Дніпропетровськ, Донецьк, Харків, Львів, Крим та Запоріжжя. Найменша активність користувачів зафіксована у Житомирській (0, 18%), Волинській (0,15%) та Чернівецькій (0,20%) областях. На інші регіони припадає 9,53% користувачів.

Коментар АПІТУ: дивні цифри, зважаючи що 60% від 9,6 млн становить майже 5,8 млн. Це більше ніж усіх киян, включаючи стариків і немовлят.

CEBIT-2009 - перспективи участі України

11.09.2008, Юрист АПІТУ Вікторія Шидлик взяла участь у спільному засіданні Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України з представниками організаторів виставки інформаційно-комунікаційних технологій CEBIT– компанії Deutsche Messe AG та представниками відповідальних органів влади.

ПРОТОКОЛ
наради щодо участі України у міжнародній виставці «CEBIT-2009»
у Гановері (Німеччина) 03-08 березня 2009 року

11 вересня 2008 р., м. Київ

Список присутніх

1. Безугла Оксана Валеріївна – Міжнародна ГО «Українське агентство інституційного розвитку»
2. Борисенко Василь Григорович – Міністерство аграрної політики
3. Вайсхаар Ірина Всеволодівна – компанія Deutsche Messe AG
4. Вельбицький Ігор В’ячеславович – Академія наук України
5. Висоцький Олександр Миколайович – Міністерство промислової політики
6. Герасимович Вікторія Юріївна – Міністерство економіки України
7. Дорохова Олександра Миколаївна – Державний комітет інформатизації України
8. Єфанова Ірина Михайлівна – Міністерство охорони здоров’я
9. Коженкін Олексій Георгійович – Асоціація ІТ України

Держзв’язку переглядає Класифікатор професій

При Держзв’язку створено робочу групу з перегляду та внесення змін до Національного класифікатора України “Класифікатор професій”. До її складу увійшли спеціалісти УДППЗ „Укрпошта”, ВАТ „Укртелеком”, компаній „Київстар”, „Воля”, „Фарлеп”, „Квазар-Мікро”, науковці та освітяни.

Голова робочої групи - Гладких Ірина Олександрівна, заступник начальника управління праці та персоналу Держзв’язку, e-mail: gio@stc.gov.ua; тел. (044) 226-32-62; (044) 279-92-39.

Заступник голови робочої групи - Дудолад Валерій Михайлович, помічник директора Держзв’язку, e-mail: dvm@stc.gov.ua; тел. (044) 270-69-91.

Підсумки інформатизації за перший квартал 2008

За даними прес-служби Державного департаменту з питань зв'язку та інформатизації в Україні квартальний обсяг доходів суб’єктів господарювання в галузі ІКТ склав 14,3 млрд. грн. Це на 25,7% перевищує показники першого кварталу 2007. Обсяг доходів від надання послуг населенню склав 4,4 млрд. грн. Споживання ІТ-послуг та зв’язку на одного жителя України зросло більш ніж на 25 % і сягнуло майже 95 грн.

Олександр Баранов - директор Держзв'язку

Кабінет Міністрів України постановою від 31 січня 2007 р. № 120 призначив Баранова Олександра Андрійовича директором Державного департаменту з питань зв’язку та інформатизації (Держзв'язку).

Баранов у квітні 1999 був призначений заступником голови Держкомзв'язку, в лютому 2000 – першим заступником голови, в серпні 2001 звільнився за власним бажанням.

До 2006 працював начальником департаменту зв'язку, телекомунікацій та інформатизації КДМА, з 2006 - член Консультативної ради з інформатизації при ВР України.

Держзв'язку є органом державного управління, який працює у складі Мінтрансзв’язку.

Згідно з чинним законодавством директор Держзв'язку має трьох заступників.

Кабінет Міністрів України постановою від 31 січня 2007 р. № 122 призначив Яцука Петра Петровича першим заступником директора Державного департаменту з питань зв’язку та інформатизації, звільнивши його з посади заступника директора цього Департаменту.

RSS-матеріал