Презентація нового звіту Програми розвитку ООН (ПРООН)

27 листопада в Державному комітеті України з питань регуляторної політики та підприємництва відбулася презентація нового звіту Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні "Переваги для всіх: стратегії ведення бізнесу із залученням бідного населення". Документ пропонує інструменти для розширення традиційної практики ведення бізнесу шляхом залучення населення в якості партнера для забезпечення кращого соціально-економічного росту та поліпшення рівня людського розвитку.

В передумові звіту Адміністратор ПРООН Кемаль Дервіш зазначив, що право бідного населення користуватися плодами ринкової діяльності обумовлено його здатністю брати активну участь у ринкових відносинах і максимально використовувати можливості ринку.

Віктор Пантелеєнко, заступник Міністра економіки, повідомив про останні урядові ініціативи, зокрема про схвалення на вчорашньому засіданні уряду законопроекту про зниження мінімального розміру статутного фонду підприємства в 5 разів (приблизно до 10 000 грн.).

Мінекономіки також закінчує розробку законопроекту про індустріальні парки та впровадження їх у містах з великим рівнем безробіття. Передбачається, що в індустріальних парках будуть реєструватися виробничі підприємства, спрямовані на ресурсо- та енергозбереження, переробку відходів. В індустріальних парках передбачаються пільги:

  • компенсація частини відсотків за кредитами;
  • компенсація витрат на сертифікацію нової продукції;
  • прискорена амортизація 3 і 4-ї груп основних фондів;
  • часткова компенсація вартості робочої сили.

Участь у заході взяв генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич. У Виконавчій адміністрації АПІТУ наявній зазначений звіт ПРООН (156 стор. англійською), який містить конкретні рекомендації та приклади ведення бізнесу із залученням бідного населення.