До уваги керівників юридичних підрозділів компаній – членів АПІТУ
Інформую про можливість оскарження субєктами господарювання рішень органів ліцензування через Експертно-апеляційну раду при Держпідприємництві.
В разі наявності таких скарг у членів АПІТУ — прохання також інформувати офіс АПІТУ для надання підтримки шляхом представництва та захисту.
Юрій Пероганич, генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України
+38 044 585 8283, +380 67 505 1201, directorapitu.org.ua
Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва розроблено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного нагляду (контролю) та визначення сфер державного нагляду (контролю)».
Важливими аспектами законопроекту є встановлення адміністративної відповідальності посадових осіб контролюючих органів за порушення порядку здійснення заходів державного нагляду.
Окрім того, необхідно, щоб контролюючі органи розміщували на своїх веб-сайтах нормативно-правові акти, дотримання яких перевіряється під час здійснення перевірок. Тобто, передбачається заборонитиперевіряти дотримання тих вимог законодавства, до яких громадянам не забезпечено вільний та безоплатний доступ.
Досить часто юридичними та фізичними особами здійснюється тиск на бізнес шляхом підставних звернень про порушення законодавства підприємцями. Такими схемами користуються, щоб усунути конкурентів.
Зазначеним законопроектом передбачається виключити з підстав для проведення позапланових перевірок звернення юридичних осіб. Проводити перевірки за зверненнями фізичних осіб можна буде, якщо у зверненні доведено, що внаслідок порушення законодавства автору звернення було завдано матеріальної шкоди або ж порушено право на належні, безпечні і здорові умови праці тощо.
26 жовтня 2010 року відбудеться засідання Громадської колегії Держкомпідприємництва.
На засіданні планується розглянути наступні питання:
Генеральний директор АПІТУ Ю. Пероганич планує виступити на засіданні з питання Про необхідність заміни застарілої системи опису та кодування товарів у Митному тарифі України (стосовно відміни декларування компакт-дисків, які імпортуються з основним пристроєм).
4 вересня в Клубі КМУ в рамках святкування „Дня підприємця” Держкомпідприємництва спільно з Радою підприємців при КМУ і Комітетом ВРУ з питань регуляторної політики та підприємництва урочисто вшанувуватиме кращих представників бізнесових кіл.
В урочистостях планують взяти участь:
В рамках організації Всеукраїнських заходів з нагоди Дня підприємця Держкомпідприємництва ініціював проведення прямої телефонної «гарячої лінії» Прем’єр-міністра України Ю.В.Тимошенко з представниками підприємницьких кіл.
Ідея Держкомпідприємництва підтримана дорученням Уряду від 18.08.09 № 45522/1/1-09, згідно з яким захід відбудеться 8 вересня 2009 року (початок об 11.00, орієнтовний час проведення – 2 години).
При наявності проблем (питань) які є актуальними щодо підтримки та розвитку підприємництва, просимо підготувати перелік цих питань, запропонувавши шляхи їхнього вирішення (подолання).
При підготовці переліку питань пропонуємо використати таку форму:
№ п.п.
Визначення питання (проблеми)
Пропозиції (стан роботи) щодо вирішення (подолання)
Заповнену таблицю просимо направити електронною поштою на адресу lawyerapitu.org.ua до 27 серпня 2009 року.
04 серпня 2009 року відбулося засідання Громадської колегії Держкомпідприємництва, на якому розглядалися наступні питання:
Від АПІТУ в засіданні взяла участь юрист Вікторія Шидлик. На засіданні, зокрема, обговорювалися питання відміни платних послуг, які надаються державними органами. Голова Держкомпідприємництва Олександра Кужель звернулася до членів Громадської колегії з проханням допомогти їй у дерегуляції та повідомляти про наявні проблеми, з якими сьогодні стикаються підприємці. Також пані Кужель підтримала думку, що всі державні адміністративні послуги повинні бути безоплатними. За ініціативи Держкомпідприємництва Кабінетом Міністрів України вже прийнято ряд постанов про утворення місцевих та регіональних рад підприємців (постанова КМУ № 518 від 21.05.2009, наказ Держкомпідприємництва №117 від 01.07.2009), про заходи щодо упорядкування державних, в тому числі адміністративних послуг (постанови КМУ №724 від 01.07.2009 та №737 від 17.07.2009) та ін.
Заслухавши та обговоривши інформацію Голови Держкомпідприємництва О.В.Кужель щодо подальших дій Комітету, Громадська колегія вирішила:
1. Опрацювати розроблені Держкомпідприємництвом спільно з підприємницькою громадськістю антикризові заходи, спрямовані на подальшу дерегуляцію у різних сферах підприємницької діяльності, та надати після обговорення з підприємцями свої пропозиції, що доповнюють ініціативи Комітету.
23 березня 2009 року у приміщенні клубу Кабінету Міністрів України відбулися громадські слухання з питань держзакупівель, організовані Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України, спільно з Міністерством економіки України та Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва. На слуханнях обговорювався проект Закону України „Про здійснення державних закупівель”, реєстр. № 2263-1. В обговоренні взяли участь голова Ради підприємців при КМУ О. Продан, голова Держкомпідприємцтва О.Кужель, заступник Міністра економіки України В. М. Пантелеєнко, представники органів виконавчої влади та громадських об`єднань. Учасники громадських слухань висловили свої зауваження до даної редакції законопроекту, зокрема до ст. 44, яка передбачає створення комісії з питань розгляду скарг та звернень. О.Кужель запропонувала відмовитися від прийняття Закону України „Про здійснення державних закупівель”, натомість внести зміни до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти та представила проект постанови КМУ „Про внесення змін до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”.
Учасники слухань погодилися з тим, що законопроект є недосконалим та не може бути прийнятий в такому вигляді. За результатами обговорення було вирішено:
- направити від усіх асоціацій звернення до Голови ВРУ В. Литвина та Голови комітету Верховної Ради України з питань економічної політики О. Ткаченка про недопустимість прийняття законопроекту в поточній редакції.
- створити робочу групу при комітеті ВРУ з питань економічної політики з доопрацювання проекту Закону "Про здійснення державних закупівель".
АПІТУ планує направити пропозиції та зауваження до законопроекту до комітету ВРУ з питань економічної політики та Ради підриємців при КМУ.
12 березня 2009 року у приміщенні клубу Кабінету Міністрів України відбулися громадські слухання з питань митного оформлення товарів, організовані спільно Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України, Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва та Державною митною службою України.
В засіданні прийняли участь Голова ДМСУ Макаренко А.В., голова Деркомпідприємництва Кужель О.В. та голова Ради підприємців при КМУ Продан О.П. АПІТУ була представлена генеральним директором Ю. Пероганичем та юристом В. Шидлик.
На засіданні обговорювалися актуальні проблеми, які виникають у суб’єктів підприємницької діяльності при митному оформленні товарів. Учасники громадських слухань зазначили, що реалізація процедур митного оформлення в Україні є однією з найбільш обтяжливих у Європі, що призвело до втрати транзитної привабливості країни.
Госкомпредпринимательства обращается к предпринимателям с предложением определить те законодательные акты, которые мешают нормальной работе и развитию их бизнеса.
Как отметили в пресс-службе Госкомпредпринимательства, подобный "черный список" будет формироваться за счет нормативных актов, регламентирующих фармацевтическую и строительную отрасли, сферу землепользования и таможенного регулирования. По итогам их рассмотрения "неудовлетворительные" нормативные акты будут либо пересмотрены и изменены с учетом пожеланий предпринимателей, либо отменены в целом. Свои предложения и замечания субъекты бизнеса могут направлять по адресу: 01011 Киев, ул. Арсенальная, 9/11 или на электронную почту - barchuk@dkrp.gov.ua, zdorov@oboz.com.ua.
16 февраля Юлия Тимошенко подписала декларацию о сотрудничестве в сфере поддержки малого и среднего бизнеса с вице-президентом Еврокомиссии Гюнтером Ферхойгеном. А такого рода правительственные инициативы - лишь выполнение взятых на себя обязательств перед европейским сообществом.
АПІТУ звернулася до голови Держкомпідприємництва України Олександри Кужель з пропозиціями щодо внесення змін до проекту "Переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для ввезення яких, у тому числі переміщення у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях, не потрібні дозволи", який схвалений рішенням НКРЗ №1323 від 29.01.2008 р.
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
006.doc | 41 КБ |
Кабинет Министров Украины своим постановлением от 14.01.2009 № 4 создал Межотраслевой совет по вопросам развития информационного общества и утвердил Положение о совете.
Межотраслевой совет создан как постоянно действующий консультативный орган при Кабинете Министров. Задача совета – подготовка и предоставление Кабмину предложений по реализации государственной политики по вопросам развития информационного общества и интеграции Украины в глобальное информационное пространство.
27 листопада в Державному комітеті України з питань регуляторної політики та підприємництва відбулася презентація нового звіту Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні "Переваги для всіх: стратегії ведення бізнесу із залученням бідного населення". Документ пропонує інструменти для розширення традиційної практики ведення бізнесу шляхом залучення населення в якості партнера для забезпечення кращого соціально-економічного росту та поліпшення рівня людського розвитку.
Проект Європейського Союзу: «Підтримка розвитку ділової спроможності українських малих та середніх підприємств – міжнародний аспект» впроваджується міжнародним консорціумом фірм на чолі з WYG International (Великобританія) у Київській, Львівській і Харківській областях.
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
Application Form UKR.doc | 225.5 КБ |
Application Form.doc | 185.5 КБ |
29.05.2007 відбулося засідання Громадської колегії Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва України.
Колегія розглянула питання про стан виконання Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».
Колегія одноголосно включила до свого складу директора Асоціації ІТ-дистриб’юторів Юрія Пероганича.