19 грудня відбулося засідання Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України

19 грудня відбулось чергове засідання Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, на якому розглянуто питання діяльності постійно діючих Комісій Ради та прийнято рішення щодо їх часткової реорганізації. Зокрема, створено нову Комісію з питань стратегії розвитку економіки, яку очолив Ігор Лисицький.

Виступаючи з питання необхідності визначення моделі майбутньої економіки України, генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич зазначив:

"Вважаю найважливішими напрямками роботи Ради підприємців при КМУ в 2009 розробку рекомендацій та заходів для:

- стимулювання імпортозаміни і експорту;

- формування і зміцнення середнього класу;

- детінізацію зовнішньоекономічної діяльності, системи державних закупівель та оплати праці;

- стимулювання інноваційного розвитку і залучення зовнішніх інвестицій;

- формування інформаційного суспільства і переходу від індустріальної економіки до економіки знань - розвитку інфраструктури інформаційно-комунікаційних технологій, доступу до інформації і знань, електронного урядування."

При обговоренні пропозицій щодо визначення основних напрямків діяльності Ради у 2009 році було наголошено на необхідності концептуального визначення майбутньої моделі української економіки та зосередженні роботи Ради на питаннях, важливих широкому загалу підприємництва. Серед таких питань зазначено збільшення ефективності діалогу підприємницького середовища з органами влади, реформування податкової системи України, введення відповідальності представників органів влади за невиконання регуляторного законодавства, формування середнього класу.

«Одним із основних завдань Ради є формування дієвого механізму взаємодії бізнесу і влади на засадах відкритості і прозорості, - говорить Голова Ради підприємців при КМУ Оксана Продан. – Ми повинні впровадити цю дієвість через аналіз врахованих і не врахованих пропозицій бізнесу при прийнятті рішень органами влади».

Також було розглянуто питання реформування контролюючих органів в сфері екологічного контролю. Необхідність оптимізації цієї системи і об’єднання зусиль у цьому напрямку узгоджено з Головою Державної екологічної інспекції України Миколою Костровим.

Голова Ради звернулась до усіх присутніх на засіданні з проханням зробити все можливе для неприйняття у Верховній Раді України у другому читанні законопроекту №3045, який значно звужує права підприємництва.

Див. також: http://radakmu.org.ua/uk/news_and_report/258.html