Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України

Юрій Бойко увійшов до Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2010 р. № 1828-р затверджено склад Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України.

Виконавча адміністрація АПІТУ вітає Бойка Юрія Володимировича, президента ЗАТ "Литер", голову правління Всеукраїнської громадської організації “Успішна Україна”, який увійшов до складу Ради підприємців.

Нова редакція проекту Податкового кодексу України

Проект Податкового кодексу, який був підготовлений групою під керівництвом Колєснікова Б.В.
Будь-які зауваження та пропозиції просимо надсилати до Виконавчої адміністрації АПІТУ.

Прикріплений файлРозмір
Zminu_PKU_do_VRU.doc1.42 MБ
Proekt_PK_z_pravkami_MF.doc3.59 MБ

Робочі наради стосовно технічного регулювання, податкової та митної систем

31 травня відбулося 3 робочі наради Віце-прем’єр-міністра Тігіпка Сергія Леонідовича та Ради підприємців. Перший форум стосувався технічного регулювання. На даній нараді обговорювалося прийняття законів «Про ринковий нагляді та контроль продукції», «Про загальну безпечність продукції», а також «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стандартизації та обов’язкової сертифікації)». Дана зустріч проходила за участі представників міністерств та відомств, а також громадської ради при Кабінеті Міністрів. Віце-прем’єром були дані робочі доручення по прискоренню роботи та доопрацюванню проектів законів з метою їх подання у Верховну раду та розгляду в пріоритетному порядку. На нараді розглядалися питання узгоджених дій влади та бізнесу при умовах роботи в режимі вільної торгівлі з ЄС.

Зустріч Віце-прем'єр-міністра України з питань економіки С.Л. Тігіпко з Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України

21 травня 2010 року о 10.30 годині планується зустріч Віце-прем'єр-міністра України з питань економіки С.Л. Тігіпка з Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України.

Участь у зустрічі візьмуть представники Держкомпідприємництва, Мінекономіки, Мінфіну, Мінтрансзв'язку, Мінпраці, ДПА, Держмитслужби, Держспоживстандарту та члени Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України. На засідання запрошений член Ради підприємців, генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич.

На засіданні, планується розглянути широке коло питань, серед яких:

 1. Нові складнощі при здійсненні закупівель товарів і послуг за державні кошти.
 2. Забезпечення безперебійного здійснення експортно-імпортних операцій.
 3. Впорядкування сертифікаційних та метрологічних послуг - обмеження вартості метрологічних робіт, які проводяться Держспоживстандартом для національних виробників;

В даному контексті від АПІТУ пропонується внести пропозиції:

 1. Прискорення переговорного процесу про створення Зони вільної торгівлі з країнами ЄС
 2. Прискорення імплементації до Митного тарифу Гармонізованої системи опису та кодування товарів 2007 року (для відміни окремого декларування компакт-дисків, які поставляються з основним пристроєм)
 3. Встановлення ставки мита 0% для товарів коду 8524 39 80 00 (диски для систем лазерного зчитування інші)
 4. Про зобов’язання державних органів надавати відповіді на звернення юридичних осіб (розроблений АПІТУ проект Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про звернення громадян” щодо надання права подавати звернення юридичним особам ”).

Пропозиції до порядку денного просимо направляти до Виконавчої адміністрації АПІТУ на адресу lawyer на apitu.org.ua до 14.30 14 травня 2010 року.

Засідання Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України

На черговому засіданні Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України 2 березня 2010 року ухвалений проект нового складу Ради.

Зазначений проект рішення, який був підтриманий Головою Держкомпідприємництва О. Кужель і буде внесено на найближче засідання Уряду, закінчить формування прозорого і системного механізму взаємодії бізнесу і органів виконавчої влади.

Окрім того, на засіданні було затверджено новий перелік та склад комісій Ради, який відповідає інтересам присутнього в Раді бізнесу.

Виходячи з того, що Рада не є галузевим об’єднанням, а представляє інтереси усього українського бізнесу, у відповідності до поданих членами Ради пропозицій, на засіданні Ради також були затверджені пріоритетні напрямки діяльності на 2010 рік, реалізація яких забезпечить розвиток економіки України.

В засіданні брали участь генеральний директор АПІТУ Ю. Пероганич та юрист АПІТУ К. Губенко.

Участь АПІТУ у Раді підприємців при Кабінеті міністрів України

На сайті Ради прідприємців при Кабінеті міністрів України за адресою http://www.radakmu.org.ua/uk/protocoly/2472.html представлено Протокол звітного засідання Ради підприємців при Кабінеті Міністрів від 13 січня 2010 року, Звіт Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України за 2009 рік, Звіти роботи членів Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України за 2009 рік, у тому числі Звіт АПІТУ про проведену роботу щодо формування сприятливих умов ведення підприємницької діяльності

Урочистості з нагоди Дня підприємця

4 вересня в Клубі КМУ в рамках святкування „Дня підприємця” Держкомпідприємництва спільно з Радою підприємців при КМУ і Комітетом ВРУ з питань регуляторної політики та підприємництва урочисто вшанувуватиме кращих представників бізнесових кіл.

В урочистостях планують взяти участь:

 • Цой Володимир Валерійович, голова правління АПІТУ, президент МТІ
 • Чубатюк Юрій Миколайович, заступник голови правління АПІТУ, президент компанії "Еверест".
 • Пероганич Юрій Йосипович, генеральний директор АПІТУ

АПІТУ виступає за вдосконалення процедури державних закупівель

Впродовж останніх двох місяців серед представників бізнесу та влади активно ведеться обговорення удосконалення існуючої процедури державних закупівель. Зокрема, 23 квітня 2009 року відбулися громадські слухання з питань держзакупівель, організовані Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України, спільно з Міністерством економіки України та Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва http://apitu.org.ua/node/1133 . Також 28 травня 2009 року відбулося засідання Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України, на якому було запропоновано зосередится на приципових моментах, в яких можуть бути заховані корупційні схеми. З огляду на це, до розробки законопроекту більше залучати представників бізнесу.

На основі поданих компаніями-членами АПІТУ зауважень до проекту Закону України „Про здійснення державних закупівель”, рестр. № 2263-1 Асоціацією підготовлено та подано до Ради підприємців при КМУ пропозиції до законопроекту. Серед принципових вимог АПІТУ є:

Прикріплений файлРозмір
_до_законопроекту 1 (1).doc99.5 КБ

Порядок митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України та підлягають обов’язковій сертифікації в Україні

Юрій Пероганич і Оксана Продан. Зображення доступне на умовах CC BY-SA 3.0

21 травня 2009 у приміщені Українського дому відбулося розширене засідання Кабінету Міністрів України з питань антикризових заходів для підтримки і розвитку підприємництва під головуванням Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко за участі голови Держкомпідприємництва України Олександри Кужель та голови Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Оксани Продан. В засідання взяв участь генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич.

В результаті роботи, яку провела АПІТУ спільно з Громадським форумом Львова та іншими членами Ради підприємців при КМУ, був підготовлений проект змін до чинного порядку митного формлення та поданий через Раду підприємців до уряду. 21 травня 2009 проект був прийнятий у формі Постанови КМУ №492 (див. нижче).

Новий порядок значно покращує механізм віднесення товарів до контрольованих через:

 

 1. покладання на Держспоживстандарт обов'язку встановлювати перелік продукції, яка підлягає обов'язковій сертифікації;
 2. чітке визначення поняття контрольованих товарів - для віднесення товару до такого, що потребує обов'язкової сетрифікації, мають співпадати одночасно два елементи: а) код товару за УКТЗЕД; б) його назва
 3. поширення рішення органу сертифікації не на окрему партію, а на весь термін дії зовнішньоекономічного контракту.

Громадські слухання з питань держзакупівель

23 березня 2009 року у приміщенні клубу Кабінету Міністрів України відбулися громадські слухання з питань держзакупівель, організовані Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України, спільно з Міністерством економіки України та Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва. На слуханнях обговорювався проект Закону України „Про здійснення державних закупівель”, реєстр. № 2263-1. В обговоренні взяли участь голова Ради підприємців при КМУ О. Продан, голова Держкомпідприємцтва О.Кужель, заступник Міністра економіки України В. М. Пантелеєнко, представники органів виконавчої влади та громадських об`єднань. Учасники громадських слухань висловили свої зауваження до даної редакції законопроекту, зокрема до ст. 44, яка передбачає створення комісії з питань розгляду скарг та звернень. О.Кужель запропонувала відмовитися від прийняття Закону України „Про здійснення державних закупівель”, натомість внести зміни до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти та представила проект постанови КМУ „Про внесення змін до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”.

Учасники слухань погодилися з тим, що законопроект є недосконалим та не може бути прийнятий в такому вигляді. За результатами обговорення було вирішено:

- направити від усіх асоціацій звернення до Голови ВРУ В. Литвина та Голови комітету Верховної Ради України з питань економічної політики О. Ткаченка про недопустимість прийняття законопроекту в поточній редакції.

- створити робочу групу при комітеті ВРУ з питань економічної політики з доопрацювання проекту Закону "Про здійснення державних закупівель".

АПІТУ планує направити пропозиції та зауваження до законопроекту до комітету ВРУ з питань економічної політики та Ради підриємців при КМУ.

Громадські слухання з питань митного оформлення

12 березня 2009 року у приміщенні клубу Кабінету Міністрів України відбулися громадські слухання з питань митного оформлення товарів, організовані спільно Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України, Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва та Державною митною службою України.

В засіданні прийняли участь Голова ДМСУ Макаренко А.В., голова Деркомпідприємництва Кужель О.В. та голова Ради підприємців при КМУ Продан О.П. АПІТУ була представлена генеральним директором Ю. Пероганичем та юристом В. Шидлик.

На засіданні обговорювалися актуальні проблеми, які виникають у суб’єктів підприємницької діяльності при митному оформленні товарів. Учасники громадських слухань зазначили, що реалізація процедур митного оформлення в Україні є однією з найбільш обтяжливих у Європі, що призвело до втрати транзитної привабливості країни.

Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України запрошує бізнесменів на відкриті зустрічі

Голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Оксана Продан, реагуючи на численні звернення підприємців, щодо порушення їхніх прав на здійснення підприємницької діяльності та створення штучних перешкод у ведені бізнесу, закликає всіх підприємців розробляти конкретні пропозиції, щодо їх вирішення і приєднуватися щосереди з 15 до 18 години до прямого діалогу з головою та членами Ради.

Учасником відкритих зустрічей, які проходять в Києві, в приміщенні Клубу Кабінету Міністрів (Інститутська, 7), може стати кожен бажаючий, для цього не потрібна ані реєстрація, ані попередній запис.

Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України визначила пріоритети на 2009

13.02.2009 відбулося чергове засідання Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України. Участь у засіданні взяв генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич.

Учасники прийняли звіт голови Ради підприємців Оксани Продан про роботу Ради в 2008 та визначили піоритети на 2009. У звіті відзначено, що АПІТУ подавала пропозиції до 8-и проектів нормативних документів, це зокрема:

 • законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" - щодо стимулювання залучення інвестицій в оновлення основних фондів
 • законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" - щодо надання юридичним особам права надавати звернення
 • проект постанови КМУ "Про внесення змін до Державної цільової програми підготовки та проведення в україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу"
 • проект Тимчасового положення про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти

Відбулося чергове засідання Ради підприємців при КМУ

16 січня 2009 відбулося чергове засідання Ради підприємців при КМУ. Підприємці протестували проти припинення їх права бути одночасно платниками єдиного податку та платниками ПДВ, а також проти прийняття законопроекту №3532 „Про місцеві податки і збори”. Участь у засіданні взяв генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич.

19 грудня відбулося засідання Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України

19 грудня відбулось чергове засідання Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, на якому розглянуто питання діяльності постійно діючих Комісій Ради та прийнято рішення щодо їх часткової реорганізації. Зокрема, створено нову Комісію з питань стратегії розвитку економіки, яку очолив Ігор Лисицький.

Виступаючи з питання необхідності визначення моделі майбутньої економіки України, генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич зазначив:

"Вважаю найважливішими напрямками роботи Ради підприємців при КМУ в 2009 розробку рекомендацій та заходів для:

- стимулювання імпортозаміни і експорту;

- формування і зміцнення середнього класу;

- детінізацію зовнішньоекономічної діяльності, системи державних закупівель та оплати праці;

- стимулювання інноваційного розвитку і залучення зовнішніх інвестицій;

- формування інформаційного суспільства і переходу від індустріальної економіки до економіки знань - розвитку інфраструктури інформаційно-комунікаційних технологій, доступу до інформації і знань, електронного урядування."

RSS-матеріал