Продан Оксана

Порядок митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України та підлягають обов’язковій сертифікації в Україні

Юрій Пероганич і Оксана Продан. Зображення доступне на умовах CC BY-SA 3.0

21 травня 2009 у приміщені Українського дому відбулося розширене засідання Кабінету Міністрів України з питань антикризових заходів для підтримки і розвитку підприємництва під головуванням Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко за участі голови Держкомпідприємництва України Олександри Кужель та голови Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Оксани Продан. В засідання взяв участь генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич.

В результаті роботи, яку провела АПІТУ спільно з Громадським форумом Львова та іншими членами Ради підприємців при КМУ, був підготовлений проект змін до чинного порядку митного формлення та поданий через Раду підприємців до уряду. 21 травня 2009 проект був прийнятий у формі Постанови КМУ №492 (див. нижче).

Новий порядок значно покращує механізм віднесення товарів до контрольованих через:

 

  1. покладання на Держспоживстандарт обов'язку встановлювати перелік продукції, яка підлягає обов'язковій сертифікації;
  2. чітке визначення поняття контрольованих товарів - для віднесення товару до такого, що потребує обов'язкової сетрифікації, мають співпадати одночасно два елементи: а) код товару за УКТЗЕД; б) його назва
  3. поширення рішення органу сертифікації не на окрему партію, а на весь термін дії зовнішньоекономічного контракту.

Громадські слухання з питань держзакупівель

23 березня 2009 року у приміщенні клубу Кабінету Міністрів України відбулися громадські слухання з питань держзакупівель, організовані Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України, спільно з Міністерством економіки України та Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва. На слуханнях обговорювався проект Закону України „Про здійснення державних закупівель”, реєстр. № 2263-1. В обговоренні взяли участь голова Ради підприємців при КМУ О. Продан, голова Держкомпідприємцтва О.Кужель, заступник Міністра економіки України В. М. Пантелеєнко, представники органів виконавчої влади та громадських об`єднань. Учасники громадських слухань висловили свої зауваження до даної редакції законопроекту, зокрема до ст. 44, яка передбачає створення комісії з питань розгляду скарг та звернень. О.Кужель запропонувала відмовитися від прийняття Закону України „Про здійснення державних закупівель”, натомість внести зміни до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти та представила проект постанови КМУ „Про внесення змін до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”.

Учасники слухань погодилися з тим, що законопроект є недосконалим та не може бути прийнятий в такому вигляді. За результатами обговорення було вирішено:

- направити від усіх асоціацій звернення до Голови ВРУ В. Литвина та Голови комітету Верховної Ради України з питань економічної політики О. Ткаченка про недопустимість прийняття законопроекту в поточній редакції.

- створити робочу групу при комітеті ВРУ з питань економічної політики з доопрацювання проекту Закону "Про здійснення державних закупівель".

АПІТУ планує направити пропозиції та зауваження до законопроекту до комітету ВРУ з питань економічної політики та Ради підриємців при КМУ.

Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України запрошує бізнесменів на відкриті зустрічі

Голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Оксана Продан, реагуючи на численні звернення підприємців, щодо порушення їхніх прав на здійснення підприємницької діяльності та створення штучних перешкод у ведені бізнесу, закликає всіх підприємців розробляти конкретні пропозиції, щодо їх вирішення і приєднуватися щосереди з 15 до 18 години до прямого діалогу з головою та членами Ради.

Учасником відкритих зустрічей, які проходять в Києві, в приміщенні Клубу Кабінету Міністрів (Інститутська, 7), може стати кожен бажаючий, для цього не потрібна ані реєстрація, ані попередній запис.

Про чергове засідання Громадської Колегії Комітету ВРУ з податкової та митної політики

Чергове засідання Колегії пропонується провести 20 січня 2009 року о 16год. 30 хв. за адресою вул.. Липська, 3 одразу по закінченні громадських слухань по Закону «про місцеві податки і збори». Слухання заплановано на 15-00 з регламентом 1,5 години.

Планується, що Колегія підведе підсумки роботи у 2008 та затвердить завдання на 2009, внесе зміни до Положення про Громадську Колегію, розгляне питання забезпечення функціонування порталу поширення інформації з питань податкової та митної політики та шляхи фінансування проекту, а також пропозиції щодо змін у складі Колегії.

На колегії планується обговорити подальшу долю проектів 3045, 3518, 3517, а також 3521 і 0924 (взаємоповязані), від яких залежить розмір внеску СПД на спрощеній системі оподаткування (О. Продан) та № 3359 (О.Абарінов).

Участь у Колегії візьме член Громадської Колегії Комітету ВРУ з податкової та митної політики - генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич

19 грудня відбулося засідання Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України

19 грудня відбулось чергове засідання Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, на якому розглянуто питання діяльності постійно діючих Комісій Ради та прийнято рішення щодо їх часткової реорганізації. Зокрема, створено нову Комісію з питань стратегії розвитку економіки, яку очолив Ігор Лисицький.

Виступаючи з питання необхідності визначення моделі майбутньої економіки України, генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич зазначив:

"Вважаю найважливішими напрямками роботи Ради підприємців при КМУ в 2009 розробку рекомендацій та заходів для:

- стимулювання імпортозаміни і експорту;

- формування і зміцнення середнього класу;

- детінізацію зовнішньоекономічної діяльності, системи державних закупівель та оплати праці;

- стимулювання інноваційного розвитку і залучення зовнішніх інвестицій;

- формування інформаційного суспільства і переходу від індустріальної економіки до економіки знань - розвитку інфраструктури інформаційно-комунікаційних технологій, доступу до інформації і знань, електронного урядування."

Відзначення АПІТУ з нагоди дня підприємця

05.09.2008 в Національній музичній академії України ім. П. Чайковського (Консерваторії) відбулося урочисте зібрання з нагоди Дня підприємця.

В урочистостях взяли участь Голова Верховної Ради України Арсеній ЯЦЕНЮК, Голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія КОРОЛЕВСЬКА, Міністр економіки України Богдан ДАНИЛИШИН, голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів Оксана ПРОДАН, представники Кабінету Міністрів та центральних і місцевих органів виконавчої влади, народні депутати, лідери об’єднань підприємців та громадських об’єднань, преса.

З цієї нагоди розпорядженням Голови Верховної Ради України за видатні досягнення у розвитку підприємницького середовища цінними подарунками (годинниками з зображенням споруди ВРУ) нагороджено кількох найактивніших керівників об'єднань підприємців.

Серед нагороджених - генеральний директор АПІТУ Юрій ПЕРОГАНИЧ. Нагороду вручали Арсеный ЯЦЕНЮК та Наталія КОРОЛЕВСЬКА.

RSS-матеріал