Кредитування

Банки повертають прихильність українців

У другому кварталі 2009 року серед способів заощаджень, якими користувалися українці, половина припадала на пластикові картки та поточні рахунки (52%). 8% українців зберігали гроші на банківських депозитах та ощадних рахунках. При цьому українці стали більш оптимістично оцінювати теперішню ситуацію як сприятливу для відкриття депозитів. Про це свідчать результати регулярного дослідження ринку банківських послуг для фізичних осіб, яке здійснила компанія GfK Ukraine в другому кварталі 2009 року.

Українці повертаються до банків

За результатами дослідження, яке було проведено в другому кварталі 2009 року, банківські депозити та ощадні рахунки мають 8% населення України. При цьому 86% користувачів депозитів зберігають кошти в національній валюті, що на 9 п.п. більше ніж у першому кварталі цього року. 53% користувачів депозитів планують продовжити користуватися цією банківською послугою. Частка респондентів, які мають наміри оформити депозит не зменшилася та дорівнює 5,4%. Загалом в другому кварталі 2009 року українці стали більш оптимістично оцінювати теперішню ситуацію як сприятливу для відкриття депозитів.

Одночасно українці стали активніше використовувати пластикові картки як альтернативний спосіб заощаджень. Зросла частка активних користувачів картками (з 42,5% до 44,7%), та тих, хто планують заощаджувати на картках. Одночасно в другому кварталі 2009 року зменшилася частка тих, хто віддає перевагу заощадженню готівкою (на 2 п.п. до 33%).

Через відсутність пропозицій по кредитах українці сподіваються на власні кошти

Протягом квітня-червня 2009 року зменшилася частка користувачів кредитами: респонденти поступово виплачують свої кредити, для оформлення нових відсутня пропозиція. Зокрема, спостерігається зменшення частки респондентів, що мають кредит на споживчі товари: з 9% до 7,7% (рік тому частка користувачів була 10,9%)

Найкращі банки України - дослідження GfK

Які банки краще – українці змінюють уподобання

  • У березні 2009 в порівнянні з вересням 2008 року українці нижче оцінили репутацію банків загалом – 3,38 бали з п‘яти проти 3,81.
  • Невеликі банки, особливо з українським капіталом, опинилися у більш скрутному становищі, оскільки респонденти вважають їх більш уразливими в умовах кризи.

В умовах кризи споживачі все більше приділяють увагу надійності банків, водночас сучасність та універсальність стають менш важливими.

Про це свідчать результати другої хвилі регулярного «Дослідження іміджу найбільших українських банків», яку компанія GfK Ukraine здійснила в березні 2009 року. В дослідженні використовувався список з 10 банків : Альфа-банк, Райффайзен Банк Аваль, Надра, ОТП банк, Правекс-банк, Приватбанк, Укрексимбанк, УкрСиббанк, Укрсоцбанк, Універсал банк.

Репутація банків – скептичні настрої поширюються

Действия ВТБ Банка привели к банкротству компании МКС

Пресс-релиз компании МКС, 02 июня 2009

На протяжении нескольких последних месяцев компания МКС подвергается силовым действиям со стороны ВТБ Банка по возврату кредитной задолженности. В мае 2009 года давление со стороны банка переросло в открытый конфликт. Причиной сложившейся ситуации является требование ВТБ Банка о возврате одного из кредитных продуктов в декабре 2008 года. ВТБ Банк потребовал возврата, несмотря на действие заключенного в 2007 году генерального соглашения о кредитовании, в рамках которого был предоставлен указанный кредитный продукт. Срок генерального соглашения о кредитовании истекает в декабре 2010 года. В случае непогашения банк угрожал банкротством компании МКС.

Unitrade Group подписал контракт с Дельта Банком

Unitrade Group в лице ООО «Персональная электроника» подписал договор о сотрудничестве с ООО «КБ «Дельта» по предоставлению потребительского кредитования в сетях City.com.

С 1 июня 2009 в сети гипермаркетов электроники City.com по всей Украине можно получить кредит на приобретение любой техники. Для получения кредита достаточно наличие паспорта и идентификационного кода.

Как отметил Владимир Колодюк: «Наряду со стандартными программами кредитования будут реализованы и акционные схемы. Совместно с представителями Дельта Банка был разработан комплекс специальных предложений на летний и осенний период».

ООО «Коммерческий банк «Дельта» является одним из лидеров отечественного рынка розничного банкинга. Учредитель и собственник 100% акций банка – Николай Лагун, победитель конкурсов «Предприниматель года–2007» и «Финансист года–2008».

RSS-матеріал