Громадські слухання з питань митного оформлення

12 березня 2009 року у приміщенні клубу Кабінету Міністрів України відбулися громадські слухання з питань митного оформлення товарів, організовані спільно Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України, Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва та Державною митною службою України.

В засіданні прийняли участь Голова ДМСУ Макаренко А.В., голова Деркомпідприємництва Кужель О.В. та голова Ради підприємців при КМУ Продан О.П. АПІТУ була представлена генеральним директором Ю. Пероганичем та юристом В. Шидлик.

На засіданні обговорювалися актуальні проблеми, які виникають у суб’єктів підприємницької діяльності при митному оформленні товарів. Учасники громадських слухань зазначили, що реалізація процедур митного оформлення в Україні є однією з найбільш обтяжливих у Європі, що призвело до втрати транзитної привабливості країни.

Найболючішою темою для підприємців виявилися питання визначення митної вартості товарів. Тому одним із основних завдань, які учасники громадських слухань поставили перед Державною митною службою є забезпечення виконання положень Митного кодексу щодо використання при митному оформленні товарів основного методу визначення митної вартості товарів. Для вирішення протиріч та врегулювання на законодавчому рівні зазначеної проблеми з 16 березня 2009 будуть створюватися робочі групи.

Учасники громадських слухань наголосили на проблемах, що виникають під час митного оформлення товарів, які не підлягають сертифікації через те, що ці товари є запчастинами чи комплектуючими або витратними матеріалами для певного складного виробу, який був раніше сертифікований в Україні. У зв’язку з цим перед Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики повинен надати до Кабінету Міністрів України проект щодо зміни постанови КМУ від 14.05.2008 року №446, раніше погоджений із Міністерством фінансів України та Радою підприємців при КМУ.