10 вересня 2009 в Києві відбувся Круглий стіл з питань подальшого розвитку доменної зони .UA. Круглий стіл провели Інтернет Асоціація України (ІнАУ), Український союз промисловців та підприємців (УСПП) та Громадська рада при Державному комітеті інформатизації України.
В засіданні взяли участь представники вітчизняного ринку доменних реєстрацій, громадських організацій та професійних об’єднань, керівники та представники Держкомінформатизації України, АМКУ, СБУ, ДССЗЗІ, Державної адміністрації зв’язку, Секретаріату Кабміну, Члени Координаційної ради при ОП «Український мережевий інформаційний центр», представники відомих підприємств галузі – всього близько 60 осіб. Від АПІТУ взяли участь директор асоціації Юрій Пероганич та юрист Ксенія Губенко.
Учасники Круглого столу розглянули питання розвитку системи реєстрації, адміністрування, технічного супроводу і користування іменами в доменній зоні .UA
Модератором засідання був Президент УСПП Анатолій Кінах. Він наголосив, що позитивна динаміка розвитку інформаційної складової економіки можлива тільки за умови об’єднання зусиль державної влади з талантом та досвідом менеджерів та фахівців ринку інформаційних технологій. «Ми приречені на об’єднання зусиль держави та бізнесу, і тому ми заявляємо про необхідність реанімування та посилення роботи Координаційної ради з урахуванням внесення необхідних змін у її персональний склад. Необхідно використовувати механізм досудових рішень в доменній галузі. Ми повинні максимально зафіксувати пропозиції щодо розвитку цього сегменту на законодавчому рівні, щоб нормативні акти не підлягали негативному впливу кон’юнктури, як це, на жаль, часто трапляється в нашій державі» – відзначив керівник УСПП.
Голова Правління ІнАУ Тетяна Попова зупинилась на роз’ясненні окремих положень проекту Концепції розвитку домену .UA, зокрема, щодо фінансової моделі документа, а також оголосила список документів, які потрібно розробити на базі Концепції. «Це той пакет документів, без розробки якого ми не зрушимо з тієї мертвої точки, у якій ми опинилися сьогодні. Якщо ми спільними зусиллями цього не зробимо, не залучимо до справи представників «Хостмастера» та діючих адміністраторів домену .UA, держави, бізнесу та громадськості, нічого не вийде», – заявила Тетяна Попова.
У доповідях та під час дискусії були обговорені ключові положення проекту змін до Концепції розвитку домену .UA, запропонованих Інтернет Асоціацією України. Вони були в основному підтримані учасниками Круглого столу, але разом з тим зазначалася необхідність подальшого обговорення та схвалення цього документу Координаційною радою при ОП «Український мережевий інформаційний центр».
Висловлено цілий ряд пропозицій з питань подальшого розвитку доменної зони .UA, зокрема щодо механізмів розподілу законодавчих, технічних та судових складових адміністрування домену .UA, інструментів досудового розгляду доменних спорів, принципів акредитації реєстраторів, вимог до Правил домену .UA, необхідності правової фіксації відповідних актів щодо регулювання доменної галузі, щодо необхідності ротації складу Координаційної Ради, врахування реальних показників діяльності громадських організацій та об’єднань, що представлені у Координаційній Раді, та участі в цьому органі з боку держави всіх трьох гілок державної влади – законодавчої, виконавчої та судової.
Багато учасників Круглого столу говорили про необхідність підтримки змін до закону України «Про телекомунікації» в частині врегулювання домену (ст. 83 Проекту Закону № 3460 подання Народного депутата Шевчука О.Б. від 11.03.2009), які найбільш повним чином відображають положення Концепції розвитку домену .UA, але разом з тим потребують відповідних уточнень та доповнень, зокрема щодо удосконалення механізмів формування Координаційної Ради та щодо змін до Концепції розвитку домену .UA. Лунали також інші точки зору про необхідність підтримки альтернативних законопроектів.
Значна частина озвучених учасниками Круглого столу пропозицій закріплена у Резолюції Круглого столу, яка за рішенням учасників буде надіслана у ряд профільних органів законодавчої та виконавчої влади.