7 вересня 2011 року відбулось перше засідання Громадської Ради при Держінформнауки, на якому було обрано керівництво Громадської ради, схвалено Положення про Громадську Раду, сформовано орієнтовний план роботи та план проведення консультацій із громадськістю.
Головою Громадської Ради обрано Максима СТРІХУ, віце-президента Всеукраїнської громадської організації «Академія наук вищої школи України», заступниками - Тетяну ПОПОВУ, голову Правління ІНАУ та Ігоря ЛИСИЦЬКОГО, віце-президента Асоціації "Інформаційні технології України".
Також на засіданні сформовано склад Секретаріату Громадської ради, до якого увійшли: Юрій ПЕРОГАНИЧ, генеральний директор АПІТУ, Іван ПЄТУХОВ - віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців, голова Комісії УСПП з питань науки та ІТ, Олеся АРХИПСЬКА - керівник проекту громадської організації «Інформаційно-аналітичний центр «Громадський простір».
Дотримання сучасних загальноприйнятих стандартів стимулюватиме державу та бізнес якісніше надавати послуги українцям, зокрема за допомогою ефективних систем електронного управління (e-government), електронно-цифрового підпису (ЕЦП) та «хмарних» (cloud) технологій. Таким був основний висновок роботи круглого столу з питань інтероперабельності та гармонізації законодавства у сфері інформаційних технологій, який пройшов у Києві з ініціативи «Майкрософт Україна».
Представники держави, бізнесу та громадських організацій обговорили принципи технологічної політики у галузі стандартизації, які допоможуть Україні краще інтегруватись до сучасного глобального світу. Інтероперабельність – здатність різних програм, систем та мереж до ефективної спільної роботи, обміну інформацією та її використання – стала такою ж важливою характеристикою програмного забезпечення, як надійність та безпека. Інтероперабельність дає можливість вільного вибору необхідних технологій і при цьому гарантує відсутність залежності від одного постачальника інформаційних технологій.
19 жовтня, м. Київ. - Громадська рада з питань інформаційно-комунікаційних технологій 19 жовтня, у день офіційного початку кампанії з виборів Президента України, провела прес-конференцію з нагоди презентації свого проекту «Настанови кандидатам у Президенти України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні».
Документ є результатом колективної творчості експертів з більш ніж 20 фахових та громадських організацій, які репрезентують практично всі основні сегменти галузі інформаційних та комунікаційних технологій України. Структурно він складається з переліку майже шести десятків найактуальніших проблем галузі та конкретних пропозицій щодо їх вирішення.
Представники галузі ІКТ запропонували всім кандидатам на посаду Президента України взяти на озброєння у своїй політичній діяльності цінності, ідеї та інструменти інформаційного суспільства та звернулися до можливих майбутніх лідерів країни з пропозицією використати фаховий досвід, викладений в цій колективній праці, задекларувати тези документу у своїх програмах та взяти участь у публічному обговоренні з громадськістю цих питань.
10 вересня 2009 в Києві відбувся Круглий стіл з питань подальшого розвитку доменної зони .UA. Круглий стіл провели Інтернет Асоціація України (ІнАУ), Український союз промисловців та підприємців (УСПП) та Громадська рада при Державному комітеті інформатизації України.
В засіданні взяли участь представники вітчизняного ринку доменних реєстрацій, громадських організацій та професійних об’єднань, керівники та представники Держкомінформатизації України, АМКУ, СБУ, ДССЗЗІ, Державної адміністрації зв’язку, Секретаріату Кабміну, Члени Координаційної ради при ОП «Український мережевий інформаційний центр», представники відомих підприємств галузі – всього близько 60 осіб. Від АПІТУ взяли участь директор асоціації Юрій Пероганич та юрист Ксенія Губенко.
Учасники Круглого столу розглянули питання розвитку системи реєстрації, адміністрування, технічного супроводу і користування іменами в доменній зоні .UA
13 квітня відбудеться спільне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та Консультативної Ради з питань інформатизації (початок о 15:00 зал засідань Верховної Ради України,
вул. Грушевського, 18/2, кімната 12, дев’ятий під’їзд).
В порядку денному:
1. Про проведення парламентських слухань «Стратегія інноваційного розвитку України на 2010-2020 роки в умовах глобалізаційних викликів» (17 червня 2009 року)
Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Полохало В.І.
2. Проблеми сталого розвитку та інноваційного поступу України
Академік НАНУ Згуровський М.З.
3. Про проект закону України про внесення змін до Закону України «Про Національну програму інформатизації» (поданий Кабінетом Міністрів України, реєстр. № 2698 від 26.06.2008 р.)
Голова Державного комітету інформатизації Рубан І.А.
4. Про діяльність регіонального центру розвитку е-урядування в Автономній Республіці Крим як пілотного проекту та подальші перспективи розвитку е-урядування на регіональному рівні
Керівник проекту Малюкова І.Г.
"Человеком года" среди общественных деятелей отрасли информационно-коммуникационных технологий определен Юрий ПЕРОГАНИЧ – генеральный директор Ассоциации предприятий информационных технологий Украины.
Каждой общественной организации и бизнесс-ассоциации отрасли ИКТ было предложено внести номинантов - коллег из объединений отрасли.
Юрий ПЕРОГАНИЧ получил максимальное число голосов за:
Среди кандидатов были названы: