7-11 липня 2008 у Києві відбудеться черговий третій раунд офіційних переговорів щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.
На сьогодні Робочим секретаріатом узгоджено порядок денний наступного раунду переговорів.
Зокрема, у рамках 5 днів переговорів заплановано обговорення питань за такими напрямами як торгівля товарами, в т. ч. підготовка тарифної пропозиції, торгівля послугами, захисні заходи, інтелектуальна власність, митне співробітництво та сприяння в торгівлі, правила походження товарів, державні закупівлі, конкурентна політика, в т. ч. державна допомога, торгівля та сталий розвиток, а також санітарні та фітосанітарні заходи.
Наразі підготовлено технічне завдання та сформовано офіційну делегацію України на третій раунд переговорів.
На сьогодні, Українська сторона відпрацьовує передані стороною ЄС документи щодо основних принципів співробітництва у рамках зони вільної торгівлі за такими напрямами:
· щодо підготовки та обміну тарифними пропозиціями;
· щодо тарифів, нетарифних бар’єрів та технічних бар’єрів у торгівлі;
· щодо інструментів торговельного захисту;
· щодо санітарних та фітосанітарних заходів;
· щодо послуг, інвестицій та руху капіталу;
· щодо сприяння торгівлі та митному співробітництву;
· щодо правил походження товарів;
· щодо прав інтелектуальної власності;
· щодо конкуренції;
· щодо державних закупівель;
· щодо врегулювання суперечок;
· щодо торгівлі та сталого розвитку.
У рамках започаткованого офіційного переговорного процесу з Україною щодо створення зони вільної торгівлі наша держава має сформувати чітку спільну позицію щодо практичних засад створення зони вільної торгівлі з ЄС з урахуванням у повній мірі національних інтересів на основі відповідних переваг та потенційних загроз як для українських споживачів, так і галузей національної економіки, що формують реальний ВВП країни та забезпечують відповідний рівень добробуту населення.
З цією метою здійснюються заходи щодо проведення консультацій з національними товаровиробниками та відповідними бізнес-асоціаціями щодо обговорення перспектив створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.
Крім того, з метою розповсюдження інформації щодо очікувань ділових кіл ЄС від запровадження режиму вільної торгівлі з Україною Міністерством економіки здійснено переклад та оприлюднено позиційний документ впливової Європейської асоціації “Businesseurope“ щодо угоди про створення зони вільної торгівлі між ЄС та Україною від 29 січня 2008 р.
Довідково: 18 лютого 2008 року у Києві під головуванням Президента України Віктора Ющенко та Комісара ЄК з питань торгівлі Пітера Мендельсона відбулося офіційне відкриття переговорного процесу щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом.
Сторони зазначили, що наповнення майбутньої зони вільної торгівлі спрямовуватиметься на досягнення максимально глибокої економічної інтеграції, до якої будуть готові сторони та не матиме аналогів з попередньої практики Євросоюзу.
Запровадження режиму вільної торгівлі відбуватиметься в рамках всеохоплюючої та поглибленої зони вільної торгівлі у форматі «ЗВТ+» з акцентом на регуляторному співробітництві.
Зважаючи на те, що невід’ємною частиною поглибленої зони вільної торгівлі буде приведення українського законодавства та практики у відповідність до норм та положень ЄС, особливого значення набуває положення щодо застосування міжнародних та Європейських стандартів та інструментів у відповідних сферах співпраці.
Водночас майбутня зона вільної торгівлі базуватиметься на домовленостях, досягнутих у рамках багатостороннього переговорного процесу, а також результатів двосторонніх переговорів з ЄС щодо вступу України до СОТ.
У ході подальших консультацій Сторони обговорили структуру та графік проведення офіційних переговорів.
Зокрема передбачено функціонування наступних підгруп:
· Робочої групи І з торгівлі товарами;
· Робочої групи ІІ з питань послуг, заснування компаній, інвестицій, руху капіталу та платежів;
· Робочої групи ІІІ з правил торгівлі.
Сторонами погоджено, що переговори відбуватимуться за раундовим принципом з інтервалом у вісім тижнів. Місце проведення засідань встановлюється за паритетним принципом почергово у Києві та Брюсселі.
23-25 квітня 2008 у м. Брюссель відбувся другий раунд офіційних переговорів щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.
У рамках проведених переговорів Сторонами було обговорено широке коло питань щодо:
· торгівлі товарами (тарифи, нетарифні бар’єри в торгівлі, технічні бар’єри в торгівлі, інструменти торговельного захисту);
· сприяння торгівлі та митного співробітництва;
· правил походження товарів;
· послуг, інвестицій;
· прав інтелектуальної власності;
· конкуренції;
· державних закупівель;
· санітарних та фітосанітарних заходів;
· врегулювання суперечок;
· сталого розвитку.
Джерело: http://www.me.gov.ua/control/publish/article?art_id=118976