Європейський Союз

Что будет с украинским IT-рынком после ассоциации с ЕС

Украинские IT-эксперты и участники рынка спрогнозировали, как евроинтеграция изменит отрасль.
 

Юрий Пероганич, гендиректор Ассоциации предприятий информационных технологий Украины: 
Ассоциация с ЕС на IТ-рынок повлияет положительно. Главных плюсов несколько:
  • перенос либерально-демократических ценностей, которые предполагают большую прозрачность и подотчетность властей, и требуют развития таких приложений как е-демократия, е-правительство, е-образование; это вызовет увеличение спроса на IТ-оборудование, ПО и услуги; 
  • совершенствование антимонопольного законодательства и процедур госзакупок, что вызовет на ІТ-рынке увеличение конкуренции; 
  • усиление защиты национально-языковой идентичности, что увеличит рынок услуг по локализации (украинизации) программного обеспечения и контента; 
  • упрощение движения труда и капиталов повысит возможности сбыта наших ІТ-товаров и услуг на рынках стран ЕС; 
  • увеличение возможностей привлечения инвестиций и увеличение интереса производителей из стран ЕС инвестировать в инфраструктуру и производство в Украине, что позволит создать дополнительные рабочие места и улучшить внешнеторговый баланс страны; 
  • возможен дополнительный импульс внедрения IТ в сфере образования, особенно в высшей школе. 
Возможный риск - увеличение доли иностранных производителей IТ-продукции на украинском рынке. Впрочем, в случае союза с Россией такой риск значительно больше. 

Джерелоhttp://biz.liga.net, 13 листопада 2013

<a href="http://liga.net/">Источник</a>

Договірне право Європейського Союзу

12 жовтня: Європейська Комісія представить проект «Regulation of a Common Sales Law». Це має бути спільний для всіх країн ЄС закон, що регулює відносини, які виникають при торгівлі, включаючи електронну торгівлю (Право договорів для споживачів і підприємців). 

Європейська комісія вже публікувала Техніко-економічне обгрунтування цього проекту під назвою: A European contract law for consumers and businesses

Джерело: euractiv.com

Поддержка электронному правительству (ЭП) в Российской Федерации - Европроект G2C

Европроект G2C " Поддержка электронному правительству (ЭП) в Российской Федерации" запустил официально Портал знаний ЭП www.rusg2c.ru

Портал G2C призван стать одним из основных ресурсов и местом встреч всех работающих и просто интересующихся широким спектром вопросов ЭП. Вы найдете там последние новости и события, лучшие решения (с подробными ссылками), фирмы и профессионалы ЭП, библиотеку документов, материалы по обучению и форум для проведения дискуссий.

Портал G2C - это портал нового типа Web 2.0, где сами пользователи будут основными поставщиками контента портала. Этот портал должен стать вашим порталом. Заинтересованные лица, Вы, будут активно участвовать в его наполнении и, в том числе, коммерческие фирмы для которых, портал является великолепной маркетинговой площадкой!

Портал открыт всем пользователям Интернета, а зарегистрированные пользователи могут предлагать свои материалы - новости, события, описание фирм и решений, публиковать резюме, и участвовать в дискуссиях.

7 Рамкова програма Європейського Союзу - як взяти участь

Для пошуку партнерів серед європейських науково-дослідних установ і наступного отримання грантів з Євросоюзу на спільні розробки рекомендується надати інформацію до довідника (див. нижче і в додатку). Публікація інформації - безкоштовна.

* * * * *

Інформаційний лист № 242
від 07 вересня 2009 року

Львівський ЦНТЕІ
м.Львів, пр.В.Чорновола, 57
тел. 52-32-00, факс 52-33-44

Про проект SCUBE-ICT

Львівський ЦНТЕІ у рамках проекту 7 Рамкової програми Європейського Союзу SCUBE-ICT «Стратегічна співпраця України, Білорусії та ЄС у сфері інформаційних та комунікаційних технологій» спільно з членами консорціуму SCUBE-ICT формує довідник «Promotion Guide Featuring Ukrainian R&D organizations», тобто інтегрований документ, в якому буде представлено інформацію про українські організації та їх розробки і досягнення у сфері інформаційно-комунікаційних технологій. Це довідник буде служити базовим інформаційним джерелом про можливості українських організацій у сфері ІКТ для потенційних партнерів і замовників з Європейського Союзу. Довідник буде поширюватись консорціумом SCUBE-ICT під час найбільших міжнародних подій у сфері ІКТ та надсилатися європейським організаціям шляхом прямої розсилки.

Прикріплений файлРозмір
Forma_For_Guide_and_logo.doc39.5 КБ

Європейські індикатори інформаційного суспільства

За цими лінками можна ознайомитися із баченням країн Євросоюзу щодо індикаторів інформаційного суспільства:

http://ec.europa.eu/information_society/eeurope/i2010/benchmarking/index...
http://www.sibis-eu.org/

Директива 2000/31/ЄС Європейського парламенту і Ради від 8 червня 2000 року про деякі правові аспекти інформаційних послуг

Директива 2000/31/ЄС Європейського парламенту і Ради від 8 червня 2000 року про деякі правові аспекти інформаційних послуг, в тому числі і електронної комерції, на внутрішньому ринку ("Директива про електронну комерцію"), direct_2000_31_ec.pdf

Прикріплений файлРозмір
direct_2000_31_ec.pdf251.48 КБ

Вплив на вітчизняний ІТ-ринок вступу України до СОТ

Генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич надав коментар журналу "Гвардія":

Як вступ України до СОТ відобразився на вітчизняному ІТ-ринку

Для вітчизняного ІТ-ринку вступ до СОТ є в цілому позитивним явищем. Обсяг ринку розшириться через встановлення 0% ставки мита на всю ІТ-продукцію. Збільшиться рівень проникнення комп’ютерів у домогосподарства, бізнес та державні органи. Збільшиться обсяг послуг, що надаються електронним способом, розширяться можливості електронної освіти. Прискориться формування так званого „інформаційного суспільства”. Суттєвий негатив – дещо зменшаться темпи росту випуску настільних комп’ютерів вітчизняними виробниками через незначне збільшення долі А-брендів.

Вступ до СОТ також відкрив для України можливість переговорів з Європейським Союзом про створення посиленої зони вільної торгівлі (ЗВТ+). Створення з країнами ЄС ЗВТ+ передбачає значне зближення вітчизняної системи технічного регулювання з європейською, що має значно спростити сертифікацію та імпорт не тільки готових кінцевих виробів, але й комплектуючих, запасних частин та витратних матеріалів.

Які тенденції прослідковуються в розвитку різних напрямів ІТ-галузі в даний момент?

У сфері програмного забезпечення при закупівлі продуктів і послуг все частіше використовується модель постачання / придбання «Програмне забезпечення як послуга». Продовжується розвиток моделі «Програмне забезпечення з відкритим кодом» і багато постачальників уже включають таке програмне забезпечення і послуги з його підтримки у свої пропозиції.

У сфері апаратного забезпечення переважаючими темпами розвиваються продажі мобільних та безпровідних пристроїв. Бізнесмени все частіше задумуються, чи варто брати в дорогу ноутбук, чи вистачить кишенькового пристрою. Цьому сприяють, наприклад, компоненти для мобільних Інтернет пристроїв та ультра-мобільних персональних комп’ютерів, які пропонує Intel в рамках її ультра-мобільної платформи, серверні та мережеві прикладення такі як Google Apps, до яких можна отримати доступ будь-звідки. Звичайно кишенькові пристрої ніколи не замінять ноутбуків та десктопів, а будуть використовуватися тільки для короткотермінових відряджень. Збільшується увага до питань підвищення довіри і безпеки споживачів при використанні інформаційно-комунікаційних технологій, захисту особових даних.

В цілому, в ІТ-сфері, на вибір продукту чи послуги все більший вплив мають індивідуальні вимоги кінцевого споживача, а не думка ІТ-менеджера.

В більш далекій перспективі при закупівлях ІТ-систем і ІТ-послуг увага буде приділятися також питанням їх екологічності. Покупці вибиратимуть тих постачальників, які підтримують "зелений ІТ рух". Деякі виробники вже почали роботи з оцінки кількості викидів CO2 під час життєвого циклу їх пристроїв у ланцюзі виробництво-споживання-утилізація.

Позиційний документ асоціації “Businesseurope“ щодо угоди про створення зони вільної торгівлі між ЄС та Україною (ЗВТ)

29 січня 2008 р.


Позиційний документ асоціації “Businesseurope“ щодо угоди про створення зони вільної торгівлі між ЄС та Україною (ЗВТ)

Короткі висновки

Businesseurope закликає до:

• Амбіційної Угоди про ЗВТ між ЄС та Україною, яка надасть можливість стороні ЄС виходу на ринок для товарів, послуг та інвестицій.
• Промислові товари: повне покриття, взаємний та ефективний доступ на ринок.
• Послуги: потужна лібералізація якомога більшої кількості секторів.
• Інвестиції: жорсткі правила для заохочення та захисту інвестицій.
• Сільське господарство: усунення тарифних та нетарифних бар’єрів для експорту з ЄС.

Богдан Данилишин: Cтворення ЗВТ - стратегічна ціль співробітництва між Україною та ЄС на середньострокову перспективу

Богдан Данилишин: Питання створення зони вільної торгівлі належить до стратегічних цілей двостороннього торговельно-економічного співробітництва між Україною та ЄС на середньострокову перспективу

11.07.2008, Прес-служба Мінекономіки: Відбулася зустріч Міністра економіки України Богдана Данилишина з директором Генерального директорату “Торгівля” Європейської Комісії, головою делегації ЄК на переговорах щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС Євою Сінов’єц.

Лоббисты выходят из тени

ЕС модернизирует свою систему лоббизма, и Украине, скорее всего, придется играть по этим правилам. Но готов ли к этому сам Евросоюз и зачем это нужно украинцам?

Отпускная суматоха не обошла ее стороной: сотни пересмотренных предложений от турагентств, долгие раздумья на тему, какого цвета купальник будет смотреться лучше. Шум морского прибоя даже начал сниться по ночам. Но полностью погрузиться в мысли о солнце, лете и отправиться в отпуск у Катарины Сил, отвечающей за вопросы финансового регулирования директора Лондонской Ассоциации инвестиционного банкинга (LIBA), не получится. Прежде нужно обзвонить все компании-члены ассоциации и получить от них всю финансовую информацию, а главное - согласие на то, чтобы эта информация была размещена в открытом доступе на сайте Еврокомиссии. И без этого - никак, если LIBA хочет зарегистрироваться в Реестре представителей интересов - списке, в который отныне должны входить все уважающие себя и ведущие полностью прозрачный бизнес лоббисты ЕС.

7-11 липня 2008 у Києві відбудеться черговий третій раунд переговорів щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС

7-11 липня 2008 у Києві відбудеться черговий третій раунд офіційних переговорів щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

На сьогодні Робочим секретаріатом узгоджено порядок денний наступного раунду переговорів.

Проект Європейського Союзу

Проект Європейського Союзу: «Підтримка розвитку ділової спроможності українських малих та середніх підприємств – міжнародний аспект» впроваджується міжнародним консорціумом фірм на чолі з WYG International (Великобританія) у Київській, Львівській і Харківській областях.

Прикріплений файлРозмір
Application Form UKR.doc225.5 КБ
Application Form.doc185.5 КБ

Запитальник щодо окремих аспектів укладання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Європейським Союзом

Виконавча адміністрація АПІТУ отримала із Мінекономіки запитальник (quest-MINECON_ed_0609.doc), який охоплює спектр питань торговельного режиму між Україною та ЄС. При цьому частина його питань стосується можливих проблем, пов’язаних з доступом українських товаровиробників на Європейський внутрішній ринок, а також захисту внутрішнього ринку в Україні.

Міністерство економіки та МЗС України очікують від АПІТУ підготовки відповідей на опитувальник до кінця жовтня. Важливо, щоб у процесі опрацювання опитувальника була підготовлена консолідована позиція, яка б враховувала стратегію розвитку ІТ-галузі економіки України в цілому, а не окремого підприємства.

Компанії - Члени АПІТУ запрошуються до 19.10.2007 надавати відповіді на опитувальник до Виконавчої адміністрації для узагальнення. Конфіденційність отриманих даних буде дотримана.

Прикріплений файлРозмір
quest-MINECON_ed_0609.doc125.5 КБ

Про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС

Як уже повідомлялося, представник АПІТУ брав участь у зустрічі Міністра закордонних справ України А.П.Яценюка з представниками асоціацій українських товаровиробників та заінтересованих міністерств і відомств України, м.Київ, 7 вересня 2007, на якій обговорювалися питання підготовки до переговорів з ЄС щодо створення зони вільної торгівлі в рамках нового базового договору між Україною та ЄС.

На адресу АПІТУ надійшов лист з МЗС України з Інформацією про цю зустріч ( 20070907_ftz_information.doc ) та проектом Плану заходів з підготовки до переговорів щодо зони вільної торгівлі між Україною та ЄС ( 20070907_ftz_plan.doc ).

ЗВТ передбачає приведення до нульової ставки тарифів у взаємній торгівлі (з окремими вилученнями), тому від українських асоціацій товаровиробників Мінекономіки та МЗС "очікують пропозиції щодо забезпечення доступу на ринок ЄС та щодо дій, які потрібно здійснити у таких сферах як технічне, санітарне та фітосанітарне регулювання, захист прав інтелектуальної власності та інших сферах регуляторного співробітництва." До 01.10.2007 Мінекономіки підготує опитувальник з цих питань, який буде направлений підприємницьким асоціаціям.

Виконавчу адміністрація АПІТУ звертає Вашу увагу на необхідність врахування в стратегіях розвитку підприємств ту обставину, що протягом найближчих років планується відмінити митні тарифи у взаємній торгівлі України з країнами ЄС та привести українські стандарти, зокрема технічного регулювання, до стандартів ЄС.

Підприємства ІТ-галузі запрошуються надавати через Виконавчу адміністрацію АПІТУ пропозиції та перестороги, що стосуються зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, для їх врахування в переговорному процесі делегацій України та ЄС з даного питання, зокрема щодо доцільності/недоцільності розробки перехідних заходів для захисту вітчизняного ринку або доцільності/недоцільності максимального прискорення встановлення нульових тарифних ставок для окремої номенклатури або всіх ІТ-товарів у торгівлі з країнами ЄС.

Вітаються також пропозиції щодо скасування обмежень, які стримують експорт на європейські ринки української ІТ-продукції.

Прикріплений файлРозмір
20070907_ftz_information.doc61.5 КБ
20070907_ftz_plan.doc31 КБ

Європейська Комісія пропонує безплатну послугу "Export Helpdesk"

Європейська Комісія (ec.europa.eu/trade) заохочує всіх зацікавлених користуватися безплатним електронним знаряддям "Export Helpdesk" (exporthelp.europa.eu).

Export Helpdesk є онлайновою послугою, що надається Європейською Комісією для полегшення доступу на ринок Європейського союзу країнам, що розвиваються. Портал містить актуальну інформацією для підприємств, які хочуть єкспортувати вої товари та послуги на спільний європейський ринок. Портал доступний на чотирьох мовах: англійській, французькій, іспанській і португальській.

RSS-матеріал