План використання радіочастотного ресурсу України - уряд затвердив зміни

Процес впровадження перспективних радіотехнологій - мобільного зв’язку 3G і технології широкосмугового доступу до інтернет WiMAX прискориться, - заступник міністра транспорту та зв’язку - директор Держзв'язку Олег Проживальський

22 жовтня 2008, постановою Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” затверджено зміни, що вносяться до Плану використання радіочастотного ресурсу України. Прийняття цього документа, що розроблений Міністерством транспорту та зв'язку відповідно до вимог Закону України „Про радіочастотний ресурс України”, є значущою подією і для вітчизняної галузі телекомунікацій, і загалом для держави, - відзначив заступник міністра транспорту та зв’язку - директор Держзв'язку Олег Проживальський. Як він конкретизував, це значно прискорить процеси впровадження в Україні перспективних радіотехнологій, зокрема мобільного зв’язку третього покоління (3G, стандарт UMTS) і технології широкосмугового доступу до Інтернет WiMAX. Прийняття постанови забезпечить отримання споживачами сучасних телекомунікаційних послуг телефонного зв’язку, передавання даних, інтернету, мультимедійних послуг.

Як додав Олег Проживальський, попри всі складнощі переговорів, з військовим відомством досягнуто домовленості про переведення діючих смуг радіочастот під рухомий зв'язок третього покоління.

За протокольним дорученням уряду, протягом місяця Міністерство оборони, Міністерство транспорту та зв'язку і Національна комісія з питань регулювання зв'язку мають погодити можливість використання радіочастотного діапазону, а також розпочати тендер з видачі ліцензій на технології 3G стандарту UMTS та WiMAX. До речі, країни Євросоюзу та сусідні з Україною держави (за винятком Білорусі) здійснили видачу ліцензій на впровадження радіотехнології цифрового стільникового зв‘язку UMTS.

Джерело: Прес-служба Державного департаменту з питань зв’язку (Держзв’язку) www.stc.gov.ua

Кабинет Министров Украины утвердил изменения в "План использования радиочастотного ресурса Украины", согласно которым ряд частот в диапазоне 1920-2170 МГц передаются под технологию связи третьего поколения UMTS. Об этом говорится в постановлении КМУ "О внесении изменений в некоторые постановления Кабинета Министров Украины".

C Министерством обороны Украины достигнуто соглашение, согласно которому военные освобождают частоты в диапазоне 1920-1935 МГц, 1950-1980 МГц, 2110-2125 МГц, 2140-2170 МГц, 2010-2015 МГц и 2020-2025 МГц. Лицензии на использование данных радиочастот выдаются после проведения конверсии.

По заявлению главы Госкомсвязи Олега Проживальского "вопреки всей сложности переговоров, с военным ведомством достигнута договоренность о переводе действующих полос радиочастот под подвижную связь третьего поколения". Планом также предусмотрены выделение частотных полос: 5150-5250 МГц, 5250-5300 МГц, 5300-5350 МГц и 5470-5670 МГц под технологию WiMAX.

Джерело: http://biz.liga.net/news/E0813007.html