Мобільний зв'язок

«МТС Украина» выбирает Alcatel-Lucent и «СИТРОНИКС» для расширения и модернизации высокоскоростной широкополосной сети

Компания «МТС Украина», один из ведущих украинских мобильных операторов, выбрала решение Alcatel-Lucent для расширения существующей сети CDMA и внедрения беспроводной технологии нового поколения CDMA Multi Carrier EV-DO Revision B/B+ (MC EV-DO). 

Данный проект предусматривает увеличение сетевой емкости и покрытия как за счет строительства новых базовых станций, так и за счет расширения существующих. 

В рамках этого соглашения Alcatel-Lucent установит в сети «МТС Украина» свое передовое решение CDMA Multi Carrier EV-DO Revision B/B+ (MC EV-DO).  Специалисты «СИТРОНИКС Информационные Технологии» выполнят работы по расширению и улучшению покрытия сети, а также увеличению ее емкости. Решение CDMA Multi Carrier EV-DO Revision B/B+ (MC EV-DO).   позволит компании «МТС Украина» увеличить скорость приема-передачи в восходящих и нисходящих каналах. Кроме того, благодаря этому решению оператор сможет предложить своим абонентам  более современные услуги третьего поколения (3G).

Підписано Закон, який дозволяє зберігати мобільний номер при зміні оператора

Президент підписав Закон "Про внесення змін до Закону України" Про телекомунікації "щодо збільшення переліку послуг" (законопроект № 3420).

Закон передбачає збільшення переліку послуг та розширення доступу до послуг, які надаються всіма операторами телекомунікацій, зокрема, надання абонентам права залишати у користуванні абонентський номер при переході від одного оператора зв'язку до іншого. Норми про можливість зберігати номер при зміні оператора набудуть чинності через півроку після офіційного опублікування.

Також Закон зобов'язує операторів мобільного зв'язку надавати послуги національного роумінгу. Крім того, нормативним актом вводяться спеціальні терміни: "абонентський номер", "перенесення абонентського номера", "персональний номер", "роумінг національний".

За матеріалами ЛІГА: ЗАКОН

Операторы беспроводной связи: проблемы работы

В рамках 11-й конференци Интернет Ассоциации Украины (ИнАУ) и Украинской сети обмена трафиком (UA-IX) o проблемах работы операторов беспроводной связи рассказал член Правления ИнАУ Александр Федиенко. По его словам, сегодня сложилась ситуация, при которой серые операторы на рынке беспроводной связи имеют больше преимуществ, чем легально работающие компании.

«Основная проблема – это незащищенность инвестиций, потраченных на покупку лицензии на использование радиочастотного ресурса, а в последующем – незащищенность используемого вами радиочастотного ресурса. Отсюда вырастает и проблематика с недобросовестной конкуренции серого оператора», – говорит Александр Федиенко.

По его словам, сегодня все попытки государственного контроля за использованием радиочастотного ресурса и деятельностью в телекоммуникационной сфере сводятся, в основном, к контролю и проверкам субъектов телекоммуникационной деятельности, уже имеющих лицензии, либо соответствующие разрешения. При этом контроль за использованием телекоммуникационной сферы субъектами без лицензий практически не осуществляется

Збір для стільникового зв'язку збільшився в п'ять разів

Кабінетом Міністрів України були внесені зміни в п.11 додатку до Постанови КМУ від 27.12.2008 №1150. Зміни передбачають збільшення збору за використання радіочастотного ресурсу для стільникового зв'язку з 1580 грн. до 7900 грн.
Відповідне рішення прийнято Постановою КМУ № 321 від 23 квітня 2010 р.

По даним ЛІГА:ЗАКОН, ініціатори нововведень вважають, що зміни не матимуть значних негативних наслідків у вигляді збільшення тарифів на мобільний зв'язок ані для суб'єктів господарювання, ані для спожавачів.
До підвищення кожний абонент в середньому сплачував в складі ціни послуги суму збору в розмірі 19 копійок в місяць, а у випадку збільшення збору в п'ять разів, буде сплачувати 96 копійок, тобто сплата за послуги для споживача буде становити не більше 1 грн.

Доходи операторів зв'язку

Українські оператори зв’язку в січні – травні 2009 року скоротили дохід від надання послуг зв’язку на 3,5 % у порівнянні з січнем – травнем 2008 року, до 18,315 млрд грн, повідомив Державний комітет статистики України.

Населенню за п’ять місяців надано послуги на суму 6,985 млрд грн, що на 9,7 % менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найбільший дохід отримано від послуг мобільного зв’язку – 11,195 млрд грн. Це на 4 % менше, ніж у січні – травні 2008 року, при цьому доходи від надання послуг зв’язку населенню знизилися на 20,3 %, до 3,605 млрд грн.

Доходи від надання послуг телефонного міського зв’язку за п’ять місяців скоротилися на 12,8 % (до 1,551 млрд грн), від послуг місцевого сільського телефонного зв’язку – на 15,7 %, до 108,1 млн грн.

Надходження від надання послуг міжміського й міжнародного телефонного зв’язку в січні – травні становили 1,922 млрд грн, що на 18,5 % менше порівняно з січнем – травнем 2008 року.

Доходи від надання послуг комп’ютерного зв’язку за зазначений період зросли на 47 %, до 1,294 млрд грн. При цьому доходи операторів зв’язку, отримані тільки від послуг доступу до Інтернету, склали 1,122 млн грн, що на 49,5 % перевищує показники січня – травня 2008 року. Загалом населення в січні – травні збільшило видатки на послуги доступу до Інтернету на 88,8 %, до 609,7 млн грн.

ІСОМТ - інформаційна система обліку мобільних терміналів дозволить «вибілити» ринок мобільних телефонів

В «Українському державному центрі радіочастот» презентували інформаційну систему обліку мобільних терміналів (ІСОМТ) на території України.

Як повідомив голова НКРЗ Сергій Колобов, комісія очікує, що надходження до бюджету від імпорту мобільних телефонів становитимуть до кінця поточного року 700–800 млн грн. На думку керівника Державної митної служби Анатолія Макаренка, цього року в Україну буде завезено майже 4 млн мобільних апаратів. За даними Держмитслужби, торік в Україну офіційно було ввезено 671 тис. мобільних телефонів, а реально – 8 млн. «Важливо вивести цей сегмент ринку з тіні», – зазначив глава Держмитслужби.

Сергій Колобов повідомив також, що введення нового порядку ввезення мобільних телефонів (документ набув чинності 28 березня) і положення про їх реалізацію вже забезпечило надходжень до бюджету за останній місяць більше, аніж за три попередні місяці року.

Система на практиці

План використання радіочастотного ресурсу України - уряд затвердив зміни

Процес впровадження перспективних радіотехнологій - мобільного зв’язку 3G і технології широкосмугового доступу до інтернет WiMAX прискориться, - заступник міністра транспорту та зв’язку - директор Держзв'язку Олег Проживальський

22 жовтня 2008, постановою Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” затверджено зміни, що вносяться до Плану використання радіочастотного ресурсу України. Прийняття цього документа, що розроблений Міністерством транспорту та зв'язку відповідно до вимог Закону України „Про радіочастотний ресурс України”, є значущою подією і для вітчизняної галузі телекомунікацій, і загалом для держави, - відзначив заступник міністра транспорту та зв’язку - директор Держзв'язку Олег Проживальський. Як він конкретизував, це значно прискорить процеси впровадження в Україні перспективних радіотехнологій, зокрема мобільного зв’язку третього покоління (3G, стандарт UMTS) і технології широкосмугового доступу до Інтернет WiMAX. Прийняття постанови забезпечить отримання споживачами сучасних телекомунікаційних послуг телефонного зв’язку, передавання даних, інтернету, мультимедійних послуг.

RSS-матеріал