31 травня відбулося 3 робочі наради Віце-прем’єр-міністра Тігіпка Сергія Леонідовича та Ради підприємців. Перший форум стосувався технічного регулювання. На даній нараді обговорювалося прийняття законів «Про ринковий нагляді та контроль продукції», «Про загальну безпечність продукції», а також «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стандартизації та обов’язкової сертифікації)». Дана зустріч проходила за участі представників міністерств та відомств, а також громадської ради при Кабінеті Міністрів. Віце-прем’єром були дані робочі доручення по прискоренню роботи та доопрацюванню проектів законів з метою їх подання у Верховну раду та розгляду в пріоритетному порядку. На нараді розглядалися питання узгоджених дій влади та бізнесу при умовах роботи в режимі вільної торгівлі з ЄС.
Друга зустріч стосувалася проблем, які виникли у суб’єктів господарювання з податковими органами регіонального та центрального рівня. На цій нараді були внесені пропозиції представників галузевих асоціацій стосовно удосконалення проекту податкового кодексу України, стосовно питань покращення адміністрування податків. Були внесені пропозиції, що стосуються покращення умов ведення малого бізнесу, особливо тих суб'єктів, які використовують спрощену систему оподаткування. Були дані відповідні доручення віце-прем'єр-міністра стосовно поглиблення роботи Міністерства фінансів та Ради підприємців при Кабінеті міністрів, а також інших галузевих організацій стосовно напрацювання нового податкового кодексу.
Чергова (остання) нарада у Сергія Тігіпка з представниками Ради підприємців при Кабміні, а також всеукраїнських галузевих асоціацій, стосувалася питань удосконалення стосунків суб'єктів господарювання України з митними органами. Йшлося про існуюче посилення тиску з боку митних органів на підприємницькі структури, говорили також про проблему суттєвого зростання бюрократії на митницях, зачіпали питання зменшення часу на таможні процедури, які передбачають визначення митної вартості товару та порядку сплати цього мита. Сьогодні абсолютно не працює так зване «єдине вікно на митниці», яке дозволяє, здавши необхідні документи, пройти митні процедури за короткий час. Натомість суб’єкт повинен пройти ряд бюрократичних процедур, ходити за митником, представником ветеринарної служби, робити незалежну оцінку вантажу, що забирає подекуди не один день. Окрім того, в Україні не використовується досвід країн Євросоюзу, де аналогічні процедури проходять впродовж декількох хвилин завдяки спрощеній електронній системі декларування вантажів.
Тому віце-прем’єром були дані відповідні доручення стосовно регулювання проблем, які виникли, а також напрацювання питань, які вдосконалюють роботу митних органів із урахуванням досвіду розвинутих країн світу, в першу чергу, країн Євросоюзу.
Джерело: Рада підприємців при КМУ.