Про реєстрацію декларації виробника про відповідність

АПІТУ часто наголошувала на необхідності скасування обов’язку реєстрації виробниками/імпортерами декларацій відповідності у органі з оцінки відповідності, оскільки вказана вимога суперечить європейській практиці та вимогам Директив ЄС. На наш погляд, це обтяжливі і необґрунтовані вимоги, які призводять до невиправданих додаткових витрат часу і коштів виробниками/імпортерами – суб’єктами господарювання на реєстрацію декларацій при введенні продукції в обіг. На практиці замість обов'язкової сертифікації, яка зараз існує, ми отримуємо більш складну і непотрібну державну процедуру, що створює додаткові технічні бар'єри в торгівлі, які навпаки повинні бути усунуті відповідно до вимог СОТ.

АПІТУ неодноразово зверталася до КМУ, Міністерства економіки України та інших центральних органів державної влади (див. приєднані файли) з проханням вирішити вказану проблему та відмінити реєстрацію декларації виробника про відповідність. Міністерством економіки України врахувало наші пропозиції та підготувало проект Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо відміни реєстрації декларації виробника про відповідність”, який поданий Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України (реєстраційний № 9029 від 21.07.2011 див. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=40970). 06 вересня 2011 року законопроект передано на ознайомлення Комітету ВРУ з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва.

Президент України на відкритті 9ї сесії ВРУ 6го скликання та урочистому засіданні з нагоди 20ї річниці незалежності України, у своїй промові, серед іншого, зазначив: „Надзвичайно важливим вважаю, зокрема, розгляд та прийняття Закону про відміну реєстрації декларації виробника про відповідність”.

З огляду на це, сподіваємося, що народні депутати почують слова Президента України та прохання представників бізнесу і найближчим часом обов’язок реєстрації декларації виробника про відповідність буде скасовано.

Прикріплений файлРозмір
20101111_KMU_Simplification_of_TR.pdf120.9 КБ
20110211_MEU_Technical_Barriers.pdf136.96 КБ