Президент доручив підготувати проект Стратегії розвитку інформаційного суспільства

Президент України Віктор Янукович доручив профільним міністерствам та відомствам підготувати проект Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні. Відповідне доручення Глава держави дав з метою забезпечення впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у всіх сферах життя, а також реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» щодо розбудови електронного урядування.

Профільні міністерства та відомства разом із СБУ та за участю Нацкомісії з державного регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, органів місцевого самоврядування і громадськості також мають підготувати проект плану заходів щодо створення та забезпечення функціонування систем електронного урядування.
 
Проект має передбачати кроки з виконання завдань, визначених Національним планом дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки.
 
Згідно з дорученням, план заходів також має передбачати функціональну інтеграцію інформаційних ресурсів державних органів, розроблення та забезпечення функціонування єдиної інформаційно-аналітичної системи соціального захисту населення, електронного реєстру пацієнтів у пілотних регіонах, єдиного інформаційного веб-порталу звернень громадян до органів влади та місцевого самоврядування, Єдиного державного веб-порталу адмінпослуг, автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності».
 
Також план заходів має передбачати завершення впровадження системи електронної державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та забезпечення доступу всіх регіонів до централізованої бази даних з інформацією про реєстрацію та експлуатацію транспортних засобів.
 
Крім того, Президент доручив опрацювати за участю громадськості питання можливості використання в діяльності органів виконавчої влади програмного забезпечення з відкритим кодом та за результатами опрацювання підготувати і подати відповідні висновки і пропозиції.
 

Джерело: http://president.gov.ua/