Доступ до інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади не повинен обмежуватися

АПІТУ отримала відповідь від КМУ щодо зняття грифу "для службового користування" з узагальненої інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади у 2011 році.

На звернення АПІТУ до КМУ з проханням доручити МОНмолодьспорту України розглянути можливість зняття грифу „для службового користування” з узагальненої інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади у 2011 році та надати таку інформацію АПІТУ для ознайомлення (див. 050_КМУ_інвентаризація_зняття_грифу.pdf ), КМУ повідомив, що лист АПІТУ перенаправлено до МОНмолодьспорту з дорученням розглянути скаргу та надати роз'яснення відповідно до компетенції (див. Відповідь_КМУ_щодо_службової_інфо )

Суть проблеми: АПІТУ зверталася до Кабінету Міністрів України та Державної служби інтелектуальної власності України із запитом про надання інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади у 2011 році (запит АПІТУ від 05.09.2012 №046 та №047) 

У відповідь на запит АПІТУ, КМУ та Держслужба інтелектуальної власності, повідомили, що запитувана інформація має гриф "для службового користування", а тому не може бути надана АПІТУ для ознайомлення. Держслужба інтелектуальної власності звернулася до Служби Безпеки України для з'ясування можливості надання детальної інформації щодо результатів інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади. Про результати розгляду звернення СБУ, Держслужба інтелектуальної власності повідомить АПІТУ пізніше. (лист КМУ від 13.09.2012 р. № 17-12/904, лист Держслужби ІВ від 17.09.2012 №3-7/7275)

АПІТУ вважає, що обмеження доступу до інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади у 2011 році суперечить вимогам чинного законодавства України про доступ до публічної інформації.

Відповідно до частини 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння користування чи розпорядження державним, комунальним майном.

Комп’ютерні програми, що використовуються в органах виконавчої влади придбаваються за бюджетні кошти та є державним майном. Таким чином, інформація про дані інвентаризації комп’ютерних програм, придбаних за бюджетні кошти не може бути інформацією з обмеженим доступом.

Прикріплений файлРозмір
046_запит_на інфо_КМУ_інвентаризація.pdf72.63 КБ
047_Запит_ДСІВ.pdf88.47 КБ
050_КМУ_інвентаризація_зняття_грифу.pdf120.65 КБ
Reply_CMU_service_info.pdf990.08 КБ