МОН

Рекомендації круглого столу «Освітня політика в умовах інформаційного суспільства»

1234524 травня 2016 року Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти, Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку та Асоціація підприємств інформаційних технологій України провели у Верховній Раді України засідання круглого столу «Освітня політика в умовах інформаційного суспільства».

57 учасників круглого столу обговорили питання модернізації національної освітньої політики шляхом впровадження інноваційних освітніх інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) та визначили ключові напрями удосконалення нормативно-правового забезпечення цієї політики.

З доповідями виступили:

Прикріплений файлРозмір
Recomendations_education.pdf150.57 КБ

Лист АПІТУ міністру освіти і науки України

АПІТУ направила лист міністру освіти і науки України Лілії Гриневич щодо типового переліку засобів навчання та обладнання для кабінетів природничо-математичних предметів у школах. В ньому йдеться.

Шановна Ліліє Михайлівно,

Асоціація «Підприємств інформаційних технологій України» (АПІТУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з таким.

АПІТУ є неприбутковою організацією – об’єднанням підприємств, що розвивають ринок інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в Україні, в тому числі виробники та постачальники комп’ютерів, цифрового та мультимедійного обладнання. В ході реалізації власних статутних цілей, нами було детально вивчено запропонований на відкрите громадське обговорення Типовий перелік засобів навчання та обладнання для кабінетів природничо-математичних предметів у школах (далі Типовий перелік).

Прикріплений файлРозмір
064_Letter.pdf155.75 КБ

Про надання рекомендацій АПІТУ щодо технічних характеристик комп'ютерної техніки

АПІТУ отримала лист заступника міністра освіти і науки України Павла Хобзея, щодо  надання Асоціацією рекомендацій щодо технічних характеристик комп'ютерної техніки. В ньому йдеться:

Висловлюємо Вам і всім членам Асоціації щиру подяку за активну підтримку та співпрацю у розробці технічного завдання переліку засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів. 

Зважаючи на багаторічний досвід членів Асоціації у частині розробки, виробництва та постачання комп’ютерної, цифрової та мультимедійної техніки, зокрема і до навчальних закладів, просимо надати рекомендації щодо технічних характеристик (додаток) комп’ютерної техніки у розрізі: 

Прикріплений файлРозмір
027_16_letter.pdf111.74 КБ

Щодо типового переліку засобів навчання та обладнання для кабінетів природничо- математичних предметів у школах

На доповнення до листа АПІТУ від 31 березня 2016 р. вих. № 029 щодо відкритого громадського обговорення проекту наказу МОН «Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів» (далі – Типовий перелік) Асоціацією були підготовлені і направлені заступнику Міністра освіти і науки України Хобзею П.К. листом вих. № 043 від 15.04.2016 року :

  • Рекомендації до Переліку рекомендованих специфікацій обчислювального обладнання для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів.
  • Пропозиції щодо зміни специфікації Типового переліку засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів. 
Прикріплений файлРозмір
043_Letter.pdf560.57 КБ

Лист-звернення щодо відкритого громадського обговорення типового переліку засобів навчання та обладнання для шкіл

АПІТУ направила заступнику Міністра освіти і науки України Хобзею П.К. лист-звернення щодо відкритого громадського обговорення типового переліку засобів  навчання та обладнання для кабінетів природничо-математичних предметів у школах.

Шановний Павле Кузьмовичу,

Асоціація «Підприємств інформаційних технологій України» (АПІТУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з таким.

АПІТУ є неприбутковою організацією – об’єднанням підприємств, що розвивають ринок інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в Україні, в тому числі виробники та постачальники комп’ютерів, цифрового та мультимедійного обладнання. В ході реалізації власних статутних цілей, нами було детально вивчено запропонований на відкрите громадське обговорення проект наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів» (далі -Типовий перелік).

Прикріплений файлРозмір
029_Letter.pdf318.46 КБ

Тетяна Нанаєва — представник АПІТУ в Громадській раді при Міністерстві освіти і науки України

Наказом Міністерства освіти і науки України від 10.07.2014 № 816 затверджений Персональний склад Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України. Асоціацію підприємств інформаційних технологій України в цій раді представляє Тетяна Нанаєва, делегована Правлінням АПІТУ.

Нанаєва Тетяна Василівна  — директор з корпоративних питань INTEL в Україні та СНД компанії «Intel Ukraine».

З 2003 року займається спільними освітніми програмами представництва Інтел Юкрейн Майкроелектронікс Лімітед та МОН України. 

Член Правління АПІТУ, заступник голови комітету АПІТУ з освіти.

Контакти: tatiana.nanaievaintel.com

Виконавча адміністрація АПІТУ вітає Тетяну Нанаєву з входженням до авторитетного дорадчого органу. Впевнені що досвід Тетяни Василівни допоможе поширенню впровадження ІКТ у сфері середньої та вищої освіти. 

МОНмолодьспорту затвердило положення про ЕОР

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України наказом від 01.10.2012 № 1060 затвердило положення про електронні освітні ресурси. Відповідно до Положення, під ЕОР розуміють навчальні, наукові, інформаційні, довідкові матеріали та засоби, розроблені в електронній формі та представлені на носіях будь-якого типу або розміщені у комп'ютерних мережах, які відтворюються за допомогою електронних цифрових технічних засобів і необхідні для ефективної організації навчально-виховного процесу, в частині, що стосується його наповнення якісними навчально-методичними матеріалами

Доступ до інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади не повинен обмежуватися

АПІТУ отримала відповідь від КМУ щодо зняття грифу "для службового користування" з узагальненої інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади у 2011 році.

На звернення АПІТУ до КМУ з проханням доручити МОНмолодьспорту України розглянути можливість зняття грифу „для службового користування” з узагальненої інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади у 2011 році та надати таку інформацію АПІТУ для ознайомлення (див. 050_КМУ_інвентаризація_зняття_грифу.pdf ), КМУ повідомив, що лист АПІТУ перенаправлено до МОНмолодьспорту з дорученням розглянути скаргу та надати роз'яснення відповідно до компетенції (див. Відповідь_КМУ_щодо_службової_інфо )

Прикріплений файлРозмір
046_запит_на інфо_КМУ_інвентаризація.pdf72.63 КБ
047_Запит_ДСІВ.pdf88.47 КБ
050_КМУ_інвентаризація_зняття_грифу.pdf120.65 КБ
Reply_CMU_service_info.pdf990.08 КБ

Звернення АПІТУ до МОНмолодьспорту України

АПІТУ звернулася до МОНмолодьспорту україни з пропозицією делегувати представника міністерства до комітету АПІТУ з освіти, зокрема компетентного у питанні розробки критеріїв і стандартів ІКТ-компетенції вчителів.

Участь у роботі Комітету представника від Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України сприяла би розвитку співпраці міністерства з громадськістю, врахуванню експертної думки при розробці нормативно-правових актів, прийняттю актуальних та ефективних нормативно-правових актів.

Також АПІТУ звернулася до МОНмолодьспорту України з інформаційним запитом про надання для ознайомлення "сутнісної характеристики рівнів розвитку ІКТ-компетентності вчителів", яка була розроблена в ході розробки проекту Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій „Сто відсотків” на період до 2015. 

Також див. Критерії ІКТ-компетентності вчителів

Прикріплений файлРозмір
030_щодо_делегування_представника_МОН_до_комітету_з_освіти.pdf115.11 КБ
031_Запит на інформацію_МОНмолодьспорту_2.doc43 КБ

Про заходи щодо впровадження електронного навчального контенту

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 1 квітня 2011 року N 302

Про заходи щодо впровадження електронного навчального контенту

Відповідно до Закону України "Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007 - 2015 роки", на виконання Указу Президента України від 30 вересня 2010 року N 926 "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні" та з метою формування і змістового наповнення сучасного електронного інформаційного навчального середовища системи дошкільної та загальної середньої освіти, впровадження в навчально-виховний процес інтерактивних комунікаційних технологій, наказую:

1. Затвердити План заходів щодо створення та впровадження електронного навчального контенту, що додається.

2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О. В.) та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О. А.), забезпечити виконання Плану заходів, затвердженого пунктом 1 цього наказу.

Про затвердження тимчасових вимог до педагогічних програмних засобів

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 15 травня 2006 року N 369

Про затвердження тимчасових вимог до педагогічних програмних засобів

На виконання Указу Президента України від 04.07.2005 N 1013 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні", Державної програми "Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці" на 2006 - 2010 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2005 N 1153, та з метою впровадження єдиної політики у галузі створення сучасних інформаційних ресурсів для загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, реалізації загальних системних рішень по здійсненню та впровадженню сучасних інформаційних і телекомунікаційних технологій у навчально-виховний процес наказую:

1. Затвердити тимчасові вимоги до педагогічних програмних засобів для загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які додаються.

2. Забезпечити відповідність тимчасовим вимогам педагогічних програмних засобів, що створюються та впроваджуються у навчально-виховний процес.

Все украинские школы будут компьютеризированы и подключены к Интернету до 2013 г.

Все школы Украины до 2013 г. будут компьютеризированы и подключены к Интернету. Об этом в ходе итоговой пресс-конференции сообщил министр образования и науки, молодежи и спорта Украины Дмитрий Табачник, передает корреспондент РБК-Украина.

КМУ підтримав пропозиції АПІТУ про необхідність усунення перешкод для інформатизації освітніх закладів

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.03.2011 № 192-р затверджено План заходів з проведення у 2011 році Року освіти та інформаційного суспільства (далі – „План заходів”). Див. за адресою: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=192-2011-%F0

Завдяки активній співпраці АПІТУ з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти, науки, молоді і спорту України щодо необхідності актуалізації Державних санітарних правил та норм «Влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп'ютерах», ДСанПіН 5.5.6.009-98, до Плану заходів включено питання про перегляд державних санітарних правил і норм щодо розташування і обладнання в навчальних закладах кабінетів комп'ютерної техніки та щодо режиму роботи учнів на персональних комп'ютерах (див п. 2 Плану заходів).

RSS-матеріал