Державні закупівлі

Доступ до інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади не повинен обмежуватися

АПІТУ отримала відповідь від КМУ щодо зняття грифу "для службового користування" з узагальненої інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади у 2011 році.

На звернення АПІТУ до КМУ з проханням доручити МОНмолодьспорту України розглянути можливість зняття грифу „для службового користування” з узагальненої інформації про результати інвентаризації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади у 2011 році та надати таку інформацію АПІТУ для ознайомлення (див. 050_КМУ_інвентаризація_зняття_грифу.pdf ), КМУ повідомив, що лист АПІТУ перенаправлено до МОНмолодьспорту з дорученням розглянути скаргу та надати роз'яснення відповідно до компетенції (див. Відповідь_КМУ_щодо_службової_інфо )

Прикріплений файлРозмір
046_запит_на інфо_КМУ_інвентаризація.pdf72.63 КБ
047_Запит_ДСІВ.pdf88.47 КБ
050_КМУ_інвентаризація_зняття_грифу.pdf120.65 КБ
Reply_CMU_service_info.pdf990.08 КБ

«За доброчесні державні закупівлі в Україні» — черговий дайджест

Громадське Партнерство «За доброчесні державні закупівлі в Україні» пропонує інформаційний дайджест №18, який відображає найгостріші та найактуальніші матеріали у сфері державних закупівель, що були опубліковані в засобах масової інформації України у період з 16 по 30 березня 2012 р. 

Див. також:

Листування АПІТУз МОН про надання інформації щодо Державних цільових програм в сфері інформатизації освітнього процесу.

17 січня АПІТУ звернулось із запитом про надання інформації щодо діючих Державних цільових програм в сфері інформатизації процесу освіти, а також запланованих тендерів інформатизації до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти при Міністерстві освіти та науки України.
Лист - звернення, а також відповідь, яка надійшла від інституту див. в прикріплених файлах.

Прикріплений файлРозмір
007_Лист_до_МОН_інститут_інновацій.doc197.5 КБ
_МОН.pdf548.31 КБ

Міністерство економіки роз'яснило деякі питання держзакупівель

В Мінекономіки видано роз'яснення від 29 липня 2010 № 3303-25/7445-07 щодо Закону про держзакупівлі.

Так, здійснення держзакупівель в порядку, встановленому даним Законом, починається з моменту введення його в дію, тобто з 30 липня 2010 року.

У той же час процедури закупівель, розпочаті до цього моменту, завершуються у відповідність до порядку, який діяв до набрання чинності Закону.

Крім того, роз'яснено питання про визначення предмета закупівлі товарів, робіт, послуг до набрання чинності відповідного наказу Мінекономіки.

Також в Міністерстві звернули увагу, що, починаючи з 30 липня цього року, воно не правомочне розглядати скарги, подані учасниками процедур закупівель до моменту укладення договору про закупівлю. Органом, уповноваженим розглядати скарги у сфері держзакупівель, згідно з Законом, є АМКУ.

Вступив в силу Закон про держзакупівлі

30 липня 2010 вступив в силу Закон про держзакупівлі. Раніше діючий Закон втратив чинність ще два роки тому - 2 квітня 2008 року.

Закон встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за держкошти. Задекларованою метою Закону є створення конкурентного середовища у сфері держзакупівель, розвиток добросовісної конкуренції, забезпечення раціонального і ефективного використання державних коштів і т.п.

Законодавчим актом передбачено випадки, коли держзакупівлі регулюються спеціальним законодавством, а не цим Законом. Наприклад, якщо предметом закупівлі є товари та послуги, пов'язані з виробництвом банкнот і монет, товари, роботи і послуги, закупівля яких становить державну таємницю, відносини регулюються відповідно до Закону "Про державну таємницю" та інше.

У березні 2010 року Президент повернув для повторного розгляду ВР Закон "Про здійснення державних закупівель". Причиною тому стала невідповідність положень Закону зобов'язанням України перед Світовим банком. 1 червня парламентарії таки ухвалили Закон, підтримавши всі пропозиції Президента України Віктора Януковича і Кабінету Міністрів.

Лист Мінпромполітики щодо наявності вітчизняних виробників кіосків самореєстрації

В Асоціацію підприємств інформаційних технологій України звернулося Міністерство промислової політики України з листом щодо надання інформації про наявність вітчизняних виробників кіосків самореєстрації (перелік обладнання у додатку). Прохання інформацію щодо вітчизняних виробників кіосків самореєстрації надсилати на е-адресу Виконавчої адміністрації АПІТУ infoapitu.urg.ua.
Прикріплений файлРозмір
L_2010.07.07.pdf84.1 КБ
Dodatok_2010.07.07.pdf283.16 КБ

Лист Мінпромполітики щодо наявності вітчизняних виробників високотехнологічного обладнання

В Асоціацію підприємств інформаційних технологій України звернулося Міністерство промислової політики України з листом щодо надання інформації про наявність вітчизняних виробників зазначеного у листі обладнання (перелік у додатку).

Прохання інформацію щодо вітчизняних виробників зазначеного у листі переліку обладнання надсилати на е-адресу Виконавчої адміністрації АПІТУ infoapitu.urg.ua.

Прикріплений файлРозмір
L2010.06.21.pdf70.09 КБ
Dodatok_2010.06.21.pdf242.45 КБ

Як отримати висновок про те, що відповідні товари, роботи і послуги не виробляються на території України

Про затвердження Порядку надання Мінпромполітики України висновку про те, що відповідні товари, роботи і послуги не виробляються (не виконуються, не надаються) на території України (проект наказу Мінпромполітики) , файл Proekt_nakazu_Minprompolityky.doc

Прикріплений файлРозмір
Proekt_nakazu_Minprompolityky.doc367 КБ

Визначений порядок надання висновку про те, що відповідні товари, послуги не виробляються на території України

На сайті Мінпромполітики оприлюднений проект наказу Про затвердження Порядку надання Мінпромполітики України висновку
про те, що відповідні товари, роботи і послуги не виробляються (не виконуються, не надаються) на території України (див вкладення).

ВІдповідно до проекту наказу, висновок про те, що відповідні товари, роботи і послуги не виробляються (не виконуються, не надаються) на території України можна буде отримати, звернувшись Замовнику - розпоряднику державних коштів до Мінпромполітики, надавши наступні документи: лист-звернення для отримання Висновку;
перелік товарів, робіт та послуг із зазначенням коду, визначеного Замовником (відповідно до Додатку 1 проекту наказу);
документальне підтвердження наявності або відсутності виробництва товарів в Україні: (експертний висновок з Торгово-промислової палати України або Проекту Консалтингового Агентства по питанням державних закупівель та Державного комітету статистики України при потребі.

Срок видачі висновку - до 30 днів від дати реєстрації заяви. Термін дії - 1 рік.

Прикріплений файлРозмір
proekt_nakazu_Minprompolitiki.doc326.5 КБ

Компания АМИ поставила Национальному Банку Украины компьютеры на 1,3 млн. гривень

Компания АМИ завершила поставку компьютерной техники собственного производства для нужд Национального банка Украины на общую сумму 1,3 млн. грн. Всего было поставлено 400 компьютеров построенных на базе платформы Intel vPro.

Выбор платформы Intel vPro был связан с повышенными требованиями к обеспечению безопасности, удаленному мониторингу и администрированию систем. Ключевыми технологиями платформы Intel vPro являются технология удаленного мониторинга (Intel Active Management Technology, AMT) и технология виртуализации (Intel Virtualization Technology, VT). Кроме того, корпусы поставленных ПК имеет специальную защиту от физического проникновения внутрь системного блока компьютера с функцией выявления службой ИТ или службой безопасности попыток нарушения целостности системы защиты и несанкционированного доступа внутрь системного блока.

На все поставленные компьютеры «АМИ» распространяется расширенная гарантия - 4 года.

АПІТУ виступає за вдосконалення процедури державних закупівель

Впродовж останніх двох місяців серед представників бізнесу та влади активно ведеться обговорення удосконалення існуючої процедури державних закупівель. Зокрема, 23 квітня 2009 року відбулися громадські слухання з питань держзакупівель, організовані Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України, спільно з Міністерством економіки України та Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва http://apitu.org.ua/node/1133 . Також 28 травня 2009 року відбулося засідання Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України, на якому було запропоновано зосередится на приципових моментах, в яких можуть бути заховані корупційні схеми. З огляду на це, до розробки законопроекту більше залучати представників бізнесу.

На основі поданих компаніями-членами АПІТУ зауважень до проекту Закону України „Про здійснення державних закупівель”, рестр. № 2263-1 Асоціацією підготовлено та подано до Ради підприємців при КМУ пропозиції до законопроекту. Серед принципових вимог АПІТУ є:

Прикріплений файлРозмір
_до_законопроекту 1 (1).doc99.5 КБ

Програмне забезпечення з відкритим кодом - Держкомінформатизації готує концепцію впровадження в органах державної влади

12 травня в Державному комітеті інформатизації України (Держкомінформатизації) відбувся Круглий стіл з обговорення Концепції Державної цільової програми впровадження в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом.

Відкрив та вів Круглий стіл заступник Голови Держкомінформатизації Віталій Балюк. В обговоренні взяли участь та виступили керівники компаній - Членів АПІТУ, зокрема компаній "АйБіЕм Україна" Ігор Пастушенко, "Майкрософт Україна" Дмитро Шимків, "Софтпром" Павло Жданович.

Юрій Пероганич, генеральний директор АПІТУ, звернув увагу представників Держкомінформатизації на необхідність доопрацювання розділу "Очікувані результати виконання Програми, визначення її ефективності". Зокрема в проекті Концепції відсутні кількісні прогнозні оцінки результатів Програми:

- зменшення вартості володіння програмним забезпеченням і відповідних державних витрат;

- зниження обсягів використання неліцензійного програмного забезпечення;

- створення нових робочих місць в ІТ-секторі.

Поточна редакція Концепції Державної цільової програми впровадження в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом опублікована тут.

Громадські слухання з питань держзакупівель

23 березня 2009 року у приміщенні клубу Кабінету Міністрів України відбулися громадські слухання з питань держзакупівель, організовані Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України, спільно з Міністерством економіки України та Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва. На слуханнях обговорювався проект Закону України „Про здійснення державних закупівель”, реєстр. № 2263-1. В обговоренні взяли участь голова Ради підприємців при КМУ О. Продан, голова Держкомпідприємцтва О.Кужель, заступник Міністра економіки України В. М. Пантелеєнко, представники органів виконавчої влади та громадських об`єднань. Учасники громадських слухань висловили свої зауваження до даної редакції законопроекту, зокрема до ст. 44, яка передбачає створення комісії з питань розгляду скарг та звернень. О.Кужель запропонувала відмовитися від прийняття Закону України „Про здійснення державних закупівель”, натомість внести зміни до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти та представила проект постанови КМУ „Про внесення змін до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”.

Учасники слухань погодилися з тим, що законопроект є недосконалим та не може бути прийнятий в такому вигляді. За результатами обговорення було вирішено:

- направити від усіх асоціацій звернення до Голови ВРУ В. Литвина та Голови комітету Верховної Ради України з питань економічної політики О. Ткаченка про недопустимість прийняття законопроекту в поточній редакції.

- створити робочу групу при комітеті ВРУ з питань економічної політики з доопрацювання проекту Закону "Про здійснення державних закупівель".

АПІТУ планує направити пропозиції та зауваження до законопроекту до комітету ВРУ з питань економічної політики та Ради підриємців при КМУ.

RSS-матеріал