При здійсненні класифікації товарів під час митного оформлення необхідно користуватись найменуванням та описом товарів за відповідними групами, наведеними у розділі 5 частині 3 Списку товарів подвійного використання, що можуть бути використані у створенні звичайних видів озброєнь, військової чи спеціальної техніки, який додається до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 № 86 (далі - Список). При цьому, коди товарів згідно з УКТЗЕД є довідковою інформацією, про що зазначено у пункті 2 "Загальних приміток" додатку № 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 № 86. Збігання кодів не є підставою для вимагання висновку Служби безпеки України. Основною ознакою для прийняття рішення є відповідність заявленого до митного оформлення товару найменуванню та опису товару, наведеному у Списку.
В рамках 11-й конференци Интернет Ассоциации Украины (ИнАУ) и Украинской сети обмена трафиком (UA-IX) Георгий Карпов, член консультативно-совещательного совета ИнАУ, в своем докдладе отметил, что сегодня борьба с киберпреступностью становится все более актуальной, и для решения этой проблемы необходимо тесное взаимодействие между операторами и правоохранительными органами.
«Основываясь на мировом опыте подобной работы, можно сказать, что просматривается три линии такого взаимодействия. Во-первых, это закрепление основных направлений взаимодействия в законодательной базе. Второе направление, на мой взгляд, достаточно важное – это создание саморегулирующих документов в интернет-среде. Так называемые кодексы поведения интернет-сообщества получают все большее распространение в различных странах. Еще один интересный подход – это заключение соглашений между правоохранителями и интернет-провайдерами, интернет-сообществом об основах взаимодействия. Таким путем на сегодняшний день пошли некоторые страны СНГ и Европы», – сказал Георгий Карпов.
Он предложил рассмотреть возможность создания совместных документов между СБУ и ИнАУ, а также МВД и ИнАУ, которые бы определили основные направления совместной деятельности по противодействию киберпреступности.
Коментуючи запуск адронного колайдера, навіть горді за колег фізики, які підняли на честь цієї події келихи із шампанським, сумно констатували: бозна, як там іще складеться з таємницями народження Всесвіту, але вже точно в сухому залишку людство матиме якусь новітню зброю із нечуваними досі можливостями вражати ціль. У сучасному високотехнологічному світі часовий розрив між науковим відкриттям і його застосуванням у кримінальному контексті стає дедалі коротшим. І найпродуктивнішим у плані свіжих протиправних ідей сьогодні, без сумніву, є кіберпростір.