ВРУ прийняла за основу законопроект про податкові пільги для ІТ-компаній

​​22.03.2012 Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції №9744.

Положення законопроекту, зокрема, пропонують і запровадження пільгової ставки у 5 відсотків для оподаткування доходів фізичних осіб - працівників суб´єкта спеціального режиму оподаткування індустрії програмної продукції, у тому числі, його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів. При цьому, передбачається розрахункова формула для примусового встановлення мінімального розміру ставки податку згаданих доходів у разі, якщо сума цього податку є меншою ніж сума податку, обчислена шляхом множення двократного розміру мінімальної заробітної плати на загальну ставку податку на доходи фізичних осіб у 15 відсотків.

Також проектом передбачається звільнити від оподаткування податку на додану вартість операції з постачання товарів, робіт та послуг суб´єктами індустрії програмної продукції, які будуть застосовувати згаданий вище спеціальний режим оподаткування.
 
Положення законопроекту передбачають й механізми застосування спеціального режиму оподаткування новоутвореними суб´єктами індустрії програмної продукції, процедуру отримання свідоцтва про реєстрацію як суб´єкта спеціального режиму оподаткування, зокрема, у частині можливості подання висновку центрального органу виконавчої влади з питань науки, інновацій та інформатизації України щодо відповідності видів економічної діяльності суб´єкта індустрії програмної продукції переліченим вище видам економічної діяльності, а також інші можливості підтвердження права суб´єкта індустрії програмної продукції на використання спеціального режиму оподаткування, включаючи право органу державної податкової служби на проведення документальної позапланової виїзної перевірки платника для визначення достовірності поданих платником документів тощо. Окремо законопроектом визначаються підстави для відмови в отриманні права користуватись спеціальним режимом оподаткування та дії суб´єкта у випадку, коли він не відповідає встановленим критеріям, а також механізми припинення використання спеціального режиму.
 
 
Див. також: 

Профільний комітет рекомендує ВРУ прийняти законопроект №9744 за основу

Рішення Комітету ВРУ з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики щодо законопроекту №9744

Аналіз основних положень законопроекту "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції” № 9744