19 жовтня, м. Київ. - Громадська рада з питань інформаційно-комунікаційних технологій 19 жовтня, у день офіційного початку кампанії з виборів Президента України, провела прес-конференцію з нагоди презентації свого проекту «Настанови кандидатам у Президенти України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні».
Документ є результатом колективної творчості експертів з більш ніж 20 фахових та громадських організацій, які репрезентують практично всі основні сегменти галузі інформаційних та комунікаційних технологій України. Структурно він складається з переліку майже шести десятків найактуальніших проблем галузі та конкретних пропозицій щодо їх вирішення.
Представники галузі ІКТ запропонували всім кандидатам на посаду Президента України взяти на озброєння у своїй політичній діяльності цінності, ідеї та інструменти інформаційного суспільства та звернулися до можливих майбутніх лідерів країни з пропозицією використати фаховий досвід, викладений в цій колективній праці, задекларувати тези документу у своїх програмах та взяти участь у публічному обговоренні з громадськістю цих питань.
Звертаючись до журналістів, член Консультативної ради з питань інформатизації при Верховній Раді України Олександр Баранов наголосив, що впровадження інформаційних технологій повинно стати реальним, а не декларативним пріоритетом в Україні. «Дайте інформаційним технологіям точку опори – і вони змінять життя в нашій країні», - зазначив експерт.
Голова редакційного комітету Громадської ради з питань інформаційно-комунікаційних технологій Валерій Пекар закликав представників ЗМІ до співпраці у справі громадського контролю за реалізацією принципів розбудови інформаційного суспільства кандидатами у Президенти України.
Голова Правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ) Тетяна Попова наголосила, що без вирішення зазначених у «Настановах» проблем Україна не зможе зайняти достойного місця серед інших країн світу. Також вона розповіла про кроки Громадської ради з питань ІКТ з розповсюдження «Настанов».
Документ уже розісланий політикам, які заявили про свій намір брати участь президентських перегонах. В подальшому «Настанови» будуть надаватися всім кандидатам у Президенти України по мірі їх реєстрації. Документ також отримають лідери політичних партій і керівники апарату парламентських комітетів.
«Настанови кандидатам у Президенти України», відповідний Меморандум Громадської ради з питань ІКТ та інша інформація щодо цього проекту доступна на веб-сайті Громадської ради. Про це присутніх повідомила Тетяна Дорошенко – секретар комісії УСПП з питань науки і технологій.
А виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників (НАМ) Катерина М’ясникова застерегла виборців від повторення помилок п’ятирічної давнини. Громадськість має критично ставитися до месиджів кандидатів у Президенти, не сприймати на віру обіцянки політиків у сфері ІКТ і спиратися на колективний фаховий досвід учасників ринку.
Представники Громадської ради з питань інформаційно-комунікаційних технологій наголосили, що під час виборчої компанії буде проведено ряд заходів у рамках цього проекту, а перші підсумки щодо «Настанов кандидатам у Президенти України» будуть підбиті на форумі, який відбудеться 1 грудня.
Про Громадську рада з питань інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ).
Громадська рада з питань ІКТ є постійно діючим ініціативним експертним органом для формування узгодженої громадської позиції та вираження консолідованих інтересів представників сфери ІКТ України. Рада була створена у березні 2005 року і зараз складається з представників недержавних самоврядних організацій в галузі телекомунікацій, телерадіомовлення, інформатизації та ІКТ.
Членами Громадська рада з питань ІКТ станом на 19 жовтня 2009 р. є 24 організації:
Асоціація операторів зв’язку «ТЕЛАС»
Спілка кабельного телебачення України
Інтернет Асоціація України (ІнАУ)
Незалежна асоціація телерадіомовників (НАМ)
Громадська організація «Цифровий Комітет»
Індустріальний телевізійний комітет (ІТК)
Всеукраїнська асоціація комп’ютерних клубів (ВАКК)
Асоціація Мережевих Телерадіомовників України (АМТРУ)
Асоціація учасників ринку бездротових мереж передачі даних «Wireless Ukraine»
Всеукраїнське об'єднання обласних організацій роботодавців у сфері телекомунікацій та інформаційних технологій
Комісія з питань науки і технологій УСПП
Асоціація «Інформаційні Технології України»
Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ)
Консультативна рада з питань інформатизації при Верховній Раді України
Міжнародний фонд «Відродження»
Міжнародна громадська організація «Інтерньюз-Україна»
Громадська організація «Інститут інформаційного суспільства»
Громадська організація «Фонд „Інформаційне суспільство України”»
ІТ-комітет та Телеком-комітет Американської Торгівельної Палати в Україні
Телекомунікаційна палата України
Українська спілка професіоналів інформаційних, комунікаційних і бізнес технологій ПІТ.Ua
Українська асоціація фахівців інформаційних технологій» (УАФІТ)
Громадська організація «Вікімедіа Україна»
Асоціація «Україна — розвиток через Інтернет».