МЗС

Создан Межотраслевой совет по вопросам развития информационного общества при Кабинете Министров Украины

Кабинет Министров Украины своим постановлением от 14.01.2009 № 4 создал Межотраслевой совет по вопросам развития информационного общества и утвердил Положение о совете.

Межотраслевой совет создан как постоянно действующий консультативный орган при Кабинете Министров. Задача совета – подготовка и предоставление Кабмину предложений по реализации государственной политики по вопросам развития информационного общества и интеграции Украины в глобальное информационное пространство.

Запитальник щодо окремих аспектів укладання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Європейським Союзом

Виконавча адміністрація АПІТУ отримала із Мінекономіки запитальник (quest-MINECON_ed_0609.doc), який охоплює спектр питань торговельного режиму між Україною та ЄС. При цьому частина його питань стосується можливих проблем, пов’язаних з доступом українських товаровиробників на Європейський внутрішній ринок, а також захисту внутрішнього ринку в Україні.

Міністерство економіки та МЗС України очікують від АПІТУ підготовки відповідей на опитувальник до кінця жовтня. Важливо, щоб у процесі опрацювання опитувальника була підготовлена консолідована позиція, яка б враховувала стратегію розвитку ІТ-галузі економіки України в цілому, а не окремого підприємства.

Компанії - Члени АПІТУ запрошуються до 19.10.2007 надавати відповіді на опитувальник до Виконавчої адміністрації для узагальнення. Конфіденційність отриманих даних буде дотримана.

Прикріплений файлРозмір
quest-MINECON_ed_0609.doc125.5 КБ

Про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС

Як уже повідомлялося, представник АПІТУ брав участь у зустрічі Міністра закордонних справ України А.П.Яценюка з представниками асоціацій українських товаровиробників та заінтересованих міністерств і відомств України, м.Київ, 7 вересня 2007, на якій обговорювалися питання підготовки до переговорів з ЄС щодо створення зони вільної торгівлі в рамках нового базового договору між Україною та ЄС.

На адресу АПІТУ надійшов лист з МЗС України з Інформацією про цю зустріч ( 20070907_ftz_information.doc ) та проектом Плану заходів з підготовки до переговорів щодо зони вільної торгівлі між Україною та ЄС ( 20070907_ftz_plan.doc ).

ЗВТ передбачає приведення до нульової ставки тарифів у взаємній торгівлі (з окремими вилученнями), тому від українських асоціацій товаровиробників Мінекономіки та МЗС "очікують пропозиції щодо забезпечення доступу на ринок ЄС та щодо дій, які потрібно здійснити у таких сферах як технічне, санітарне та фітосанітарне регулювання, захист прав інтелектуальної власності та інших сферах регуляторного співробітництва." До 01.10.2007 Мінекономіки підготує опитувальник з цих питань, який буде направлений підприємницьким асоціаціям.

Виконавчу адміністрація АПІТУ звертає Вашу увагу на необхідність врахування в стратегіях розвитку підприємств ту обставину, що протягом найближчих років планується відмінити митні тарифи у взаємній торгівлі України з країнами ЄС та привести українські стандарти, зокрема технічного регулювання, до стандартів ЄС.

Підприємства ІТ-галузі запрошуються надавати через Виконавчу адміністрацію АПІТУ пропозиції та перестороги, що стосуються зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, для їх врахування в переговорному процесі делегацій України та ЄС з даного питання, зокрема щодо доцільності/недоцільності розробки перехідних заходів для захисту вітчизняного ринку або доцільності/недоцільності максимального прискорення встановлення нульових тарифних ставок для окремої номенклатури або всіх ІТ-товарів у торгівлі з країнами ЄС.

Вітаються також пропозиції щодо скасування обмежень, які стримують експорт на європейські ринки української ІТ-продукції.

Прикріплений файлРозмір
20070907_ftz_information.doc61.5 КБ
20070907_ftz_plan.doc31 КБ

Представник АПІТУ взяв участь в обговорені позицій українського бізнесу в переговорному процесі з ЄС

7 вересня ц.р. в МЗС України відбулася зустріч Міністра закордонних справ України А.Яценюка з керівниками асоціацій товаровиробників країни, присвячена питанням створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Метою зустрічі було продовження діалогу з представниками українського бізнесу та врахування його позицій у переговорному процесі з ЄС щодо нового базового договору та створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС (ЗВТ).

У заході взяли участь представники 33 галузевих асоціацій товаровиробників та понад 20 зацікавлених міністерств і відомств економічного профілю.

Генеральний директор АПІТУ Ю.Пероганич, виступаючи перед учасниками зустрічі зазначив, що існуючі ставки мита на готові комп'ютери та комплектуючі є достатньо зваженими для стимулювання виробництва комп'ютерів в Україні. Серед проблем, що стримують товарообмін між Україною та ЄС у сфері ІТ Ю.Пероганич відмітив наявність нетарифних бар'єрів, таких як невизнання сертифікатів відповідності країн ЄС, необгрунтоване віднесення низки ІТ-продукції до виробів медичного призначення, необхідність реєстрації нерезидента в Україні для сплати ПДВ при імпорті програмного забезпечення через Інтернет. Користуючись присутністю на зустрічі керівника Робочої групи з питань ЗВТ, заступника Міністра економіки В.Т.Пятницького, Ю.Пероганич підняв питання про завищений термін амортизації для засобів обчислювальної техніки. В переговорному процесі запропонував ширше використовувати тексти угод про асоціацію, що були у свій час укладені з ЄС країнами Балтії.

RSS-матеріал