Мобільні телефони

Україна: сезон «повернення до школи» минув без значних змін

У третьому кварталі 2012 року ринок побутової техніки та електроніки в Україні склав 11,5 млрд грн, що на 0,8% менше від показника аналогічного кварталу минулого року. Двома основними локомотивами цього періоду стали сектори IT і телекомунікаційного обладнання - одні з найбільших, які до того ж показали зростання на 2% та 3% відповідно.

Worldwide Sales of Smartphones and Mobile Phones

Gartner Says Worldwide Sales of Mobile Phones Declined 2.3 Per Cent in Second Quarter
of 2012; Smartphone Sales Increased 42.7 Per Cent

Android Extended Lead While Apple iOS Market Share Growth Paused

Egham, U.K., 14 August 2012 — Worldwide sales of mobile phones to end users reached 419 million units in the second quarter of 2012, a 2.3 per cent decline from the second quarter of 2011, according to Gartner, Inc. Smartphone sales accounted for 36.7 per cent of total mobile phone sales and grew 42.7 per cent in the second quarter of 2012.

Динаміка продажів на ринку побутової техніки та електроніки в Україні

Результати GfK TEMAX® (Technical Market Index) Україна за четвертий квартал 2011 року

Київ, 7 березня 2012. – Кінець 2011 року став менш успішним, ніж передбачалось, але все-таки привів до 22%-го річного зростання. Четвертий квартал припадає на час покупок подарунків до свят, тому для всього року він не є дуже показовим. На цей раз, в останні місяці року позитивний ріст відобразився на всіх секторах, окрім ринків офісної техніки, телекомунікацій та великої побутової техніки, і сумарно позначився у 8% росту. Основним джерелом підйому став найбільший сектор – інформаційні технології та маленький, але швидко зростаючий сектор фотопродукції, що виросли на 36% та 24% відповідно. Один із найоб’ємніших – сектор побутової електроніки – додав близько 8%.

Прикріплений файлРозмір
2011-Q4_GfK_TEMAX_Ukraine_chart_ua.pdf379.59 КБ

Ринок ІТ, офісної техніки та телеком сектору: результати за другий квартал 2011 року

Як повідомляє компанія IDC, в другому кварталі 2011 року обсяг ринок IT та офісної техніки склав 2,16 млрд. грн, що на 44% більше порівняно до аналогічного кварталу 2010 року. За цей період обсяг ринку телекомунікацій виріс на 12% до 1,66 млрд. грн.

ІТ та офісна техніка
Монітори

Юг-Контракт: В 2011 году рынок телефонов и смартфонов составит порядка 9 млн. устройств

За минувший 2010 год в Украине было реализовано около 8,7 млн. мобильных телефонов и смартфонов, сообщает ITnews.com.ua. В денежном выражении рынок составил порядка 8.01 млрд. грн. (средняя цена устройства 920 грн.).

Microsoft и партнеры раскрыли некоторые подробности платформы Windows Phone 7

Корпорация Microsoft совместно с ее партнерами готовятся раскрыть некоторые подробности запуска новой мобильной платформы корпорации. Компания готовится выпустить девять телефонов, работающих на Windows Phone 7, совместно с ее партнерами из разных стран мира. Телефоны можно будет купить уже во время праздничных продаж в конце этого года в магазинах Европы, Северной Америки, Азиатско-Тихоокеанского региона и Австралии.

Использовать телефоны можно будет с более чем 60 операторов мобильной связи в более чем 30 странах по всему миру.

«У нас есть прекрасный список партеров для запуска телефонов на основе Windows Phone 7, – сказал Стив Балмер, генеральный директор Microsoft. – Microsoft и ее партнеры поставляют различные виды мобильных устройств. Благодаря этому пользователи получают возможность расширить свой повседневный опыт работы для решения ежедневных задач».

В первом полугодии поставки мобильных телефонов в Украину выросли вдвое, отмечает IDC

Киев, 8 сентября 2010 г. – Согласно оценкам аналитической компании IDC, по итогам первого полугодия 2010 г. рынок мобильных телефонов и смартфонов Украины в штучном выражении вырос на 102% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года и достиг 3.5 млн. штук. По мнению IDC, одной из главных движущих сил на рынке в настоящее время является отложенный спрос, накопившийся за минувший кризисный год. В сегменте мобильных телефонов темпы роста составили 109%, в то время как поставки смартфонов и коммуникаторов увеличились на 40%.

Кроме того, на рынке обычных мобильных телефонов наблюдается постепенное перемещение спроса в сторону более дорогих аппаратов. Так, наибольший рост поставок был зафиксирован в ценовом сегменте $100-$200, в то время как доля телефонов начального уровня (стоимостью до $100) значительно снизилась по сравнению с прошлым годом.

На рынке смартфонов и коммуникаторов ситуация противоположная: доля дорогих устройств (стоимостью выше $300), составлявшая год назад более 70%, сократилась примерно вдвое. Правда, это объясняется скорее снижением цен на самые популярные модели смартфонов и их перемещением в более дешевый ценовой сегмент.

Підписано Закон, який дозволяє зберігати мобільний номер при зміні оператора

Президент підписав Закон "Про внесення змін до Закону України" Про телекомунікації "щодо збільшення переліку послуг" (законопроект № 3420).

Закон передбачає збільшення переліку послуг та розширення доступу до послуг, які надаються всіма операторами телекомунікацій, зокрема, надання абонентам права залишати у користуванні абонентський номер при переході від одного оператора зв'язку до іншого. Норми про можливість зберігати номер при зміні оператора набудуть чинності через півроку після офіційного опублікування.

Також Закон зобов'язує операторів мобільного зв'язку надавати послуги національного роумінгу. Крім того, нормативним актом вводяться спеціальні терміни: "абонентський номер", "перенесення абонентського номера", "персональний номер", "роумінг національний".

За матеріалами ЛІГА: ЗАКОН

Підсумки засідання Робочої групи з обговорення технічних питань функціонування інформаційної системи обліку мобільних терміналів

Відбулося засідання Робочої групи з обговорення технічних питань функціонування інформаційної системи обліку мобільних терміналів

20 квітня 2010 року під головуванням члена НКРЗ Володимира Звєрєва, за участі працівників апарату НКРЗ, УДЦР, представників ТОВ «Астеліт», ЗАТ «Український мобільний зв'язок», ЗАТ «Українські радіосистеми», ЗАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.», ВАТ «Укртелеком» відбулося засідання Робочої групи з обговорення технічних питань функціонування інформаційної системи обліку мобільних терміналів.

У ході засідання обговорено проблемні технічні питання щодо впровадження EІR мобільними операторами та розміщення абонентських пунктів УДЦР на своїх площадках з метою обміну базами між УДЦР та мобільними операторами в автоматичному режимі.

Володимир Звєрєв поінформував присутніх про зміни до нормативно-правової бази, які повинні удосконалити процедуру ввозу та реалізації РЕЗ та ВП та про ініціативи Комісії щодо цих питань.
Заступник начальника УДЦР Володимир Кіріченко підкреслив, що завдяки легалізації ввезення мобільних терміналів на територію України у 2009 році було ввезено 4 млн. 67 тис. мобільних телефонів, до Державного бюджету України додатково надійшло понад 500 млн. грн.
За результати обговорення вирішено провести наступне засідання Робочої групи 6 травня 2010 року.

Додаткова інформація

Рынок мобильных телефонов в 2009 году уменьшился на 42%

Согласно оценкам аналитической компании IDC, по итогам 2009 г. рынок мобильных телефонов Украины в штучном выражении уменьшился по сравнению с 2008 г. на 42%, до 4.6 млн. штук. Наиболее подверженным падению спроса оказался сегмент смартфонов и коммуникаторов, где снижение поставок достигло 75%; при этом доля таких устройств в общем объеме поставленных в страну аппаратов сократилась за год вдвое: с 10% до 5%.

Ввод в действие новых правил ввоза и продажи мобильных телефонов с обязательной их регистрацией в единой базе кодов IMEI способствовал, во-первых, легализации импорта, во-вторых, сокращению доли устройств, завезенных по неофициальным каналам. Так, согласно оценкам IDC, по итогам второго полугодия 2009 г., когда новые правила вступили в силу, доля «серых» телефонов не превысила 5%, в то время как раньше она была не менее 10%. (под «серыми» подразумеваются телефоны, импортируемые в страну не через официальных дистрибьюторов; при этом они могут завозиться с соблюдением всех таможенных формальностей, включая регистрацию в базе IMEI).

За даними GfK TEMAX® Україна: зростання ринку побутової техніки та електроніки триває

За результатами четвертого кварталу 2009 року український ринок побутової техніки та електроніки досяг найвищої точки продажів за весь 2009 рік; при цьому другий квартал поспіль тривала позитивна динаміка. Проте при порівнянні з минулими періодами ці результати все ще не додають оптимізму, оскільки четвертий квартал показав гірші результати, ніж очікувалось.

Обсяги продажів всіх сегментів ринку зменшились, водночас IT-сектор розвивався краще, ніж ринок загалом. Знову ж, найбільше падінням продажів та найгірша річна динаміка зафіксовані в телекомунікаційному секторі. Кілька продуктових груп показали позитивну динаміку, найбільш помітні серед них – ноутбуки та смартфони. Останній квартал 2009 року показав звичну сезонність та сповільнення падіння продажів у всіх секторах за винятком великої побутової техніки.

Динаміка продажів на ринку побутової техніки та електроніки в Україні

У четвертому кварталі 2009 року загальний обсяг ринку побутової техніки та електроніки за оцінками GfK TEMAX склав 8,01 млрд. грн., що на 18,1% менше, ніж в аналогічному періоді 2008 року.

Рынок мобильных терминалов – итоги 2009 г., прогнозы на 2010 г.


По оценкам Unitrade Group продажи мобильных терминалов в Украине в 2009 г. составили около 4,32 млн. устройств, что на 8% выше прогнозируемого нами ранее результата (4 млн.).

Первая половина 2009 г. показала падение рынка мобильных терминалов относительно продаж 2008 г. в количественном выражении на 53%, в денежном - на 70%. Второе полугодие 2009 г. охарактеризовалось подъемом продаж и показало прирост в количественном выражении к первому полугодию 2009 г. на 37%, в денежном – на 45%. Рост продаж мобильных терминалов во второй половине 2009 г. связан как с возобновлением потребительского кредитования, так и с активным обновлением линейки устройств ведущими производителями.

Одной из ярких тенденций 2009 г. стал рост доли мобильных терминалов с поддержкой функции Touch Screen (сенсорный экран). Если ранее в 2008 г. их доля занимала около 1% от общего количества продаж, то в 2009 г. она составила 6%.

По итогам 2009 г. доля смартфонов и коммуникаторов в структуре продаж мобильных терминалов увеличилась незначительно, в силу перехода украинцев на устройства бюджетного сегмента, и составила 11%, против 10% в 2008 г.

Объемы рынка

Стан ринків ІТ, офісної техніки та телекомунікацій у другому кварталі 2009

27.08.09. Київ. - У другому кварталі 2009 року обсяг продажів ІТ та офісного обладнання в Україні зменшився на 55% порівняно з другим кварталом 2008 року. Загалом цей ринок у другому кварталі 2009 року склав приблизно 1,03 млрд. грн.

Ринок телекомунікацій, який досяг свого дна у квітні, почав поступово нарощувати обсяги продажів у травні - червні, проте це не дозволило вийти на позитивну динаміку за підсумками другого кварталу. Як результат, обсяг продажів телекомунікаційної техніки скоротився на 6,2% в порівнянні з першими трьома місяцями поточного року. Від’ємні показники характерні для всіх продуктових груп сектору, за винятком смартфонів , продажі яких зросли на 22% порівняно з січнем- березнем цього року.

ІТ та офісне обладнання

Найбільше падіння у поточному кварталі порівняно з аналогічним кварталом 2008 року відбулося на ринках сканерів, моніторів та стаціонарних комп’ютерів – 72,8%, 64,2% та 66,1% у вартісному вимірі відповідно.

Продажи мобильных терминалов в Украине в первом полугодии 2009

Объем рынка

По результатам первого полугодия 2009 г. продажи мобильных терминалов (телефонов, смартфонов и коммуникаторов) в количественном выражении составили порядка 1,82 млн. устройств. В денежном выражении рынок составил 227,5 млн. долл. США (в I полугодии 2008 - 752,8 млн. долл. США). В количественном выражении снижение рынка составило – 53,3%, в денежном выражении рынок упал на 69,8%.

Продажи мобильных телефонов, смартфонов и коммуникаторов в Украине в первом квартале 2009 - оценки Unitrade Group

Объем рынка

Рынок мобильных терминалов оказался одним из наиболее пострадавших от кризиса. Тенденция уменьшения спроса, начавшаяся в четвертом квартале 2008, нашла свое продолжение и в 2009. Потребители не спешат менять свои телефоны на новые, а если и покупают – то все чаще стараются при этом экономить.

По результатам первого квартала 2009 г. продажи мобильных терминалов (телефонов, смартфонов и коммуникаторов) в количественном выражении составили порядка 860 тыс. устройств, что на 52,2% меньше предыдущего четвертого квартала 2008 г., и на 58,0% первого квартала 2008 г. Средняя себестоимость реализованных мобильных терминалов составила 127 долл. США, тогда как в первом квартале 2008 г. она равнялась 188 долл. США.

В денежном выражении по итогам первого квартала 2009 г. рынок составил 109,2 млн. долл. США (первый квартал 2008 г. – 385 млн. долл. США), т.е. снижение составило 71,6%.

RSS-матеріал