Днями представники найбільших компаній – імпортерів електроніки обговорювали проблему нелегального ринку техніки та обладнання, який набув в Україні критичного масштабу. Добре відомо, що втрати державного бюджету від «сірого» та «чорного» імпорту сьогодні вираховуються мільярдами гривень.
Так, за оцінками Асоціації підприємств інформаційних технологій України, держбюджет країни щорічно втрачає близько 3,6 млрд. гривень. Контрабанда поступово захоплює нові ринки, витісняючи з нього легальну продукцію. Її частка, наприклад, в категорії ІТ- товарів, на сьогодні складає від 15 до 40%, а серед телефонів і фототехніки престижних марок - 65%.
Окремо треба згадати такі телефони як iPhone. Тут кількість «сірих» складає майже 65%, а втрати бюджету від їх контрабанди складають від 0,8 до 1 млрд. гривень. І це в той час коли існує цілий арсенал дієвих заходів, спрямованих на унеможливлення здійснювати недобросовісним підприємцям ведення нелегального бізнесу.
Як вважає більшість представників телеком-ринку, найбільш ефективним способом вирішення проблем з нелегальним ввезенням телефонів є реєстрація кодів ІМЕІ.
24 травня 2016 року Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти, Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку та Асоціація підприємств інформаційних технологій України провели у Верховній Раді України засідання круглого столу «Освітня політика в умовах інформаційного суспільства».
57 учасників круглого столу обговорили питання модернізації національної освітньої політики шляхом впровадження інноваційних освітніх інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) та визначили ключові напрями удосконалення нормативно-правового забезпечення цієї політики.
З доповідями виступили:
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
Recomendations_education.pdf | 150.57 КБ |
25 березня 2016 року відбулось перше засідання новообраної Громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ), в якій АПІТУ представлена в особі генерального директора Юрія Пероганича. Винесені на порядок денний питання були розглянуті у повному об’ємі. Головою Громадської ради при ДСІВ обрано Олега Чорнобая, а його заступником Ірину Абдуліну. Також члени Громадської ради проголосували про створення двох профільних комітетів. Комітет з питань промислової власності при Громадській раді очолив Геннадій Андрощук, відповідний комітет з питань авторського права та суміжних прав – Юрій Гандзюк.
03 лютого 2016 року о 15:00 у Верховній Раді України відбулись парламентські слухання на тему «Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору» відповідно до Постанови Верховної Ради України від 25.11.2015 № 829-VIII.
Організатором слухань виступив Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку.
В слуханнях прийняли участь представники АПІТУ.
Виступили з доповідями, представляючи позицію АПІТУ:
Прикріплений файл | Розмір |
---|---|
hearings-draft-recommendations.doc | 145.5 КБ |
Від члена АПІТУ, ГО «ІСАКА КИЇВ» надійшли пропозиції по змінах до проекту Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України».
При наявності зауважень і пропозиції надавайте їх на адресу infolawyer.org.ua для узагальнення, формування позиції АПІТУ і подальшого лобіювання.
У заході взяли участь представники компаній-членів АПІТУ, гості, серед яких керівники партнерських бізнес-об'єднань — Інтернет-асоціації України (Тетяна Попова), Digital Uktaine (Юрій Шкіль), IT України (Віктор Валєєв), Американсько-Української ділової ради, USUBC (директор програм USUBC Михайло Даценко).
Учасників зустрічі привітала президент Міжнародного інституту Ірина Тихомирова.
Андрій Володимирович Фомічов (народився 3 грудня 1982) — адвокат, керівник практики податкового права адвокатського об’єднання «Юскутум», спеціалізується на розв’язанні спорів з податковими та митними органами, консультуванні на податкову тематику, податковій адвокатурі.
Закінчив Національний університет державної податкової служби України, 2005 року, магістр.
Отримав право на заняття адвокатською діяльністю (з 2009), є членом Асоціації правників України та Асоціації податкових радників, спікером семінарів та практикумів.
Має 10-річний досвід з консультування з податкових питань діяльності українських та міжнародних компаній, навички супроводження податкових перевірок, а також спеціалізується у сфері податкової адвокатури. Займається представництвом інтересів і захисту законних прав у спорах з податковими (в т.ч. управління фінансових розслідувань) та митними органами.
Нанаєва Тетяна Василівна — директор з корпоративних питань INTEL в Україні та СНД компанії «Intel Ukraine».
З 2003 року займається спільними освітніми програмами представництва Інтел Юкрейн Майкроелектронікс Лімітед та МОН України.
Член Правління АПІТУ, заступник голови комітету АПІТУ з освіти.
Контакти: tatiana.nanaievaintel.com
Виконавча адміністрація АПІТУ вітає Тетяну Нанаєву з входженням до авторитетного дорадчого органу. Впевнені що досвід Тетяни Василівни допоможе поширенню впровадження ІКТ у сфері середньої та вищої освіти.
Кабінет Міністрів України Постановою від 18 грудня 2013 р. № 933 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» вніс зміни до актів Кабінету Міністрів України, зокрема до:
Дані зміни приводять вищезазначені документи у відповідність з діючою структурою центральних органів виконавчої влади у сфері інтелектуальної власності.