Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики

Президент ветував Закон про ІТ пільги

Президент України ветував прийнятий ВРУ 24 травня 2012 року Закон України "Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції" (далі - Закон) з підстав, що викладені далі.

АПІТУ вважає передчасними наміри ВРУ запровадити в Україні збір за репрографічне відтворення об’єктів авторського права

АПІТУ звернулася до голови комітету ВРУ з питань науки та освіти, голови ВРУ та голів депутатських фракцій у ВРУ з проханням не запроваджувати новий збір з виробників та імпортерів інформаційних носіїв

Верховною Радою України прийнято в першому читанні законопроект № 6523 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав” http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=37985 , яким передбачено запровадження нового збору з виробників та імпортерів обладнання та матеріальних носіїв, із застосуванням яких можна здійснювати репрографічне відтворення примірників творів, які є об’єктами авторських прав.

Відповідно до положень законопроекту, виробники та імпортери ксерокопіювальних машин, принтерів, багатофункціональних пристроїв, DVD-R, флешок та інших інформаційних носіїв повинні будуть сплачувати винагороду власникам авторських прав за можливе використання в майбутньому цього обладнання для відтворення об’єктів авторського права.

Прикріплений файлРозмір
2011_03_14_Лист_014_Литвин.pdf120 КБ
20110622_033_Letter_reprographic_reproduction.pdf117.76 КБ
20110314_014_1_Letter_reprographic_reproduction.pdf118.74 КБ

Податковий кодекс України

02 грудня 2010 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 2755-VI - Податковий кодекс України. Кодекс офіційно опублікований 04.12.2010 у газеті Голос України № 229 (№ 229-230).

Кодекс набирає чинності з 01.01.2011, крім деяких пунктів, які зазначено у Розділі ХІХ «Прикінцеві положення».

Податковий кодекс України у форматі MS Word: Tax_Code_of_Ukraine.doc (3.77 MБ).

Прикріплений файлРозмір
Tax_Code_of_Ukraine.doc3.77 MБ

Остання редакція Проекту Податкового кодексу

13.09.2010 р., відбулось засідання Громадської колегії Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики щодо опрацювання проекту Податкового кодексу. В засіданні приймали участь Голова Комітету С.А. Терьохін, заступник міністра фінансів Т.І. Єфименко та члени Громадської колегії. На засіданні був присутній Генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич.

С.А. Терьохін зазначив, що існують концептуальні питання, які необхідно вирішити при опрацюванні проекту Податкового кодексу. Серед них:

  • податковий облік прив'язується в поекті до бухгалтерського обліку, в той час як стандарти бухгалтерського обліку затверджуються Міністерством фінансів і можуть бути змінені без залучення Кабінету Міністрів та Верховної Ради;
  • амортизація передбачається різними меотдами, в той час, коли всі країни світу не мають інваріантності;
  • ПДВ передбачається автоматично відшкодовувати для добросовісних платників податку. При цьому критеріїв визначення добросовісних платників немає, що може за собою потягти відсутність відшкодування;
  • для банків не змінено процедури резервації;
  • не визначено концепцію спрощеної системи оподаткування.
 • Було запропоновано створити робочу групу по опрацюванню цих та інших концептуальнихх питань, до яких Мінфіну будуть передані усі наробки до проекту.

  Прикріплений файлРозмір
  проект_13_09_2010.doc3.48 MБ

  АПІТУ візме участь у засідання Громадської колегії Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики

  8 вересня 2010 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. За наслідками обговорення ситуації, яка склалася з підготовкою та прийняттям Податкового кодексу України членами Комітету та представниками Міністерства фінансів України було прийнято рішення провести засідання Громадської колегії Комітету з метою створення тематичних робочих груп для обговорення відповідних розділів проектів Податкових кодексів.

  Генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич запрошений на засідання Громадської колегії Комітету з питань податкової та митної політики, яке відбудеться 13 вересня 2010 року за адресою вул. Липська, 3, о 14.00 год. (зал засідань № 2).

  Засідання Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики

  Засідання Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики має відбутися 29 червня 2010 року.

  В проекті порядку денного:

  1. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування (реєстр. № 6517), внесений Президентом України.
  2. Про хід підготовки Проекту Податкового кодексу України до другого читання, (реєстр. № 6509).

  В засіданні планує взяти участь генеральний директор АПІТУ, член Громадської колегії при Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Юрій Пероганич

  Класифікація при митному оформленні компакт-дисків разом з основним товаром - регіонали і комуністи проти

  Наразі існує проблема при митному оформлені товарів з якими постачаються компакт диски. Основний товар декларується окремо, диски (на яких можуть бути записані інструкції по використанню основного товару, програми-драйвери) декларуються окремо. Такий стан викликаний тим, що українська митниця застосовує митний тариф, який грунтується на міжнародній гармонізованій системі опису та кодування товарів 2002 року (ГС-2002), в той час, як інші країни давно вже застосовують ГС-2007.

  АПІТУ зверталася до Уряду і Верховної Ради з проханням прискорити імплементацію ГС-2007, оскільки це вирішило би проблему з необхідністю окремого декларування дисків. Урядом був розроблений і 4 грудня 2008 внесений до Верховної Ради довгоочікуваний проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" (реєстр. N 3444).

  19 лютого 2009 законопроект потрапив до сесійної зали, проте Верховна Рада прийняла постанову про направлення проекту до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики для підготовки на повторне перше читання.

  Це показало виняткову некопетентність тих депутатів, які голосували проти прийняття законопроекту. Не хочеться допускати, що представники певних політичних сил (регіонали і комуністи) вчинили за принципом - нехай буде гірше для країни, але не так, як пропонує політичний опонент.

  Лише дивом, з перевагою в 2 голоси (227) законопроект не був відхилений зовсім, а направлений на повторне перше читання.

  Як це відбувалося - див. нижче (витяг із стенограми пленарного засідання Верховної Ради):

  Президент підписав Закон України "Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення платіжного балансу України"

  Закон передбачає у разі досягнення критичного стану платіжного балансу України застосування процедури запровадження, зміни та скасування тимчасової надбавки до діючих ставок увізного мита на такі товари (за групами чи кодами УКТЗЕД): 0202, 0203, 0206-0210, 0504-0506, 0509, 0511 (крім товарної позиції 0511 10 00 00) , 2204 - 2208, 2701, 57, 60 - 65, 7321, 8414, 8418, 8516, 8702, 8703, 8704.” До цих „виняткових” товарів ІТ-продукція не входить.

  23 грудня 2008 року Президент України запропонував відхилити зазначений Закон, оскільки ціла низка його норм не відповідала Конституції.

  4 лютого 2009 року Закон України «Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення платіжного балансу України у зв'язку із світовою кризою» було прийнято Верховною Радою України в новій редакції.

  Президент України підписав даний Закон, враховуючи негативний стан платіжного балансу України та значний рівень спаду промисловості в останні місяці. Водночас не всі зауваження Глави держави були враховані в повному обсязі.

  По-перше, Законом Кабінету Міністрів України надається право приймати рішення про продовження застосування процедури запровадження тимчасової надбавки до діючих ставок ввізного мита на деякі товари шляхом видання Урядом України відповідної постанови. Такий підхід не відповідає Конституції України, згідно з якою податки і збори встановлюються виключно законами України і сплачувати в порядку і розмірах, установлених законом.

  У зв'язку з цим, Президент України прийняв рішення звернутися до Конституційного Суду України стосовно визначення відповідності Конституції України надання зазначених повноважень Уряду.

  Про чергове засідання Громадської Колегії Комітету ВРУ з податкової та митної політики

  Чергове засідання Колегії пропонується провести 20 січня 2009 року о 16год. 30 хв. за адресою вул.. Липська, 3 одразу по закінченні громадських слухань по Закону «про місцеві податки і збори». Слухання заплановано на 15-00 з регламентом 1,5 години.

  Планується, що Колегія підведе підсумки роботи у 2008 та затвердить завдання на 2009, внесе зміни до Положення про Громадську Колегію, розгляне питання забезпечення функціонування порталу поширення інформації з питань податкової та митної політики та шляхи фінансування проекту, а також пропозиції щодо змін у складі Колегії.

  На колегії планується обговорити подальшу долю проектів 3045, 3518, 3517, а також 3521 і 0924 (взаємоповязані), від яких залежить розмір внеску СПД на спрощеній системі оподаткування (О. Продан) та № 3359 (О.Абарінов).

  Участь у Колегії візьме член Громадської Колегії Комітету ВРУ з податкової та митної політики - генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич

  Митний кодекс України - завершується робота над проектом

  17.09.2008 генеральний директор АПІТУ Юрій Пероганич прийняв участь у засідання Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. На засіданні, зокрема, обговорювався проект нового Митного кодексу України (реєстр. № 2778) http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=33066

  Це новий кодекс, кардинально перероблений головним чином з метою приведення у відповідність з Міжнародною конвенцією про спрощення і гармонізацію митних процедур (Кіотська конвенція).

  Комітет вирішив дати ще один тиждень для внесення письмових зауважень до проекту. Проект планується розглянути Комітетом на наступному тижні на предмет рекомендації Верховній Раді прийняти проект у першому читанні. Очікується, що проект буде прийнято в цілому в 2008, з тим щоб він набув чинності з початку 2009.

  Асоціація ще має можливість на протязі тижня надати до Комітету ВРУ свої зауваження. При наявності зауважень до проекту Члени АПІТУ запрошуються надавати їх на адресу Виконавчої адміністрації.

  Порядок денний засідання Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України, 08 липня 2008

  КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ПОДАТКОВОЇ ТА МИТНОЇ ПОЛІТИКИ
  _____________________________________________________
  (вул.Липська, 3, Великий зал №2, о 14.30)

  8 липня

  1.Проект Закону про внесення змін до статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість" (щодо операцій, що звільнені від оподаткування) (р.№2467 н.д. М.Папієв).

  2.Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (щодо норм прискореної амортизації енергозберігаючого обладнання) (р.№2577 н.д. С.Пашинський).

  3.Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо оподаткування окремих видів доходів) (р.№ 2623 н.д. Ю.Полунєєв, М.Круглов, Д.Святаш) ?

  Порядок денний засідання Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України, 18 червня

  КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ПОДАТКОВОЇ ТА МИТНОЇ ПОЛІТИКИ
  _____________________________________________________
  (вул.Липська, 3, Великий зал №2, о 15.00)

  18 червня

  1.Проект Закону про внесення зміни до статті 14 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (щодо здійснення експорту спирту етилового) (р.№2461 Кабінет Міністрів України).

  2.Проект Закону про внесення зміни до Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" (р.№2462 Кабінет Міністрів України).

  3.Проект Закону про податок на нерухоме майно (нерухомість), відмінне від земельної ділянки (р.№2378 н.д. Г.Москаль).

  Спільне засідання Консультативної ради з питань інформатизації при Верховній Раді України і Комітеру ВРУ з питань освіти і науки

  10 червня 2008 року Генеральний директор АПІТУ візьме участь у спільному засіданні Консультативної ради з питань інформатизації при Верховній Раді України за участі народних депутатів - членів Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

  На засіданні планується розглянути питання про:

  • стан та перспективи впровадження сучасних інформаційних технологій в банківській сфері України (у порядку реалізації Закону України «Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки») (Савченко А. С, Національний банк України);
  • застосування інформаційних технологій електронного управлінського комплексу ПриватБанку в завданнях розвитку особистості (Голова Правління ПриватБанку Дубілет О. В.).
  RSS-матеріал