Новини державних органів

Наказ Державної податкової адміністрації України від 14 квітня 2011 № 213 Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку організації та проведення перевірок платників податків та внесення змін до наказу ДПА України від 27.05.2008 N 355

Відповідно до норм статей 75 - 86 розділу II Податкового кодексу України та статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", з метою забезпечення єдиного порядку організації перевірок платників податків наказую:

1. Затвердити Методичні рекомендації щодо порядку організації та проведення перевірок платників податків (додаток 1, додається).

2. Внести зміни до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА України від 27.05.2008 N 355, із змінами (додаток 2, додається).

3. ДПА в АР Крим, областях, мм. Києві та Севастополі забезпечити доведення цього наказу до підпорядкованих податкових органів.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника голови комісії з проведення реорганізації ДПА України, заступника Голови ДПА України Носачову І. В.

Голова комісії з проведення
реорганізації ДПА України,
Голова ДПС України 
В. Ю. Захарченко 
 
Додаток 1
до наказу ДПА України
14.04.2011 N 213

 

Методичні рекомендації щодо порядку організації та проведення перевірок платників податків

АПІТУ проти повернення ПДВ для операцій з програмним забезпеченням

АПІТУ звернулася до Президента України з проханням ветувати прийнятий 19.05.2011 Закон України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та затвердження ставок вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур” (законопроект № 8321 від 31.03.2011 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_2?id=&pf3516=8321&skl=7 ).

Вказаним законом передбачається виключення норми підпункту 196.1.14 пункту 196.1 статті 196 із Податкового кодексу України та включення до об’єктів оподаткування ПДВ, зокрема, операції із постачання послуг з програмного забезпечення. За підрахунками АПІТУ внаслідок таких законодавчих змін втрати бюджету становитимуть 92 млн. грн. Водночас, пояснювальна записка до законопроекту 8321 не містить жодного економічного обґрунтування доцільності повернення ПДВ на операції, перелічені у підпункті «в» пункту 186.3 статті 186 ПК України.

Прикріплений файлРозмір
Draft-law.doc23 КБ
Explanation-note.doc91.5 КБ
Comparative-table.doc38 КБ
024_Letter_PU.pdf128.01 КБ

Відповідь ДПА у м. Києві щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з програмного забезпечення


АПІТУ отримала відповідь від ДПА в м. Києві на свої звернення щодо оподаткування ПДВ операцій із постачання послуг з програмного забезпечення („ПЗ”) та операцій ремонту і технічного обслуговування електронно-обчислювальної техніки (див. попередню статтю).

У своєму листі від 10.03.2011 №2303/10/31-606 ДПА в м. Києві роз’яснює, що послуги з надання правовласником ліцензії на використання ПЗ забезпеченням слід розуміти як послуги з надання майнових прав інтелектуальної власності на об’єкт інтелектуальної власності, які підлягають оподаткуванню ПДВ за правилами підпункту «а» пункту 186.3 ст. 186 ПК України.

Прикріплений файлРозмір
2011_03_10_Reply_Kiev_State_Tax_Administration.doc2.43 MБ

Проблеми оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з програмного забезпечення


14 січня 2011 року Комітетом Асоціації підприємств інформаційних технологій України з програмного забезпечення проведено круглий стіл на тему: «Податковий кодекс України: оподаткування ПДВ операцій із постачання послуг з програмного забезпечення» у конференц залі Адріївський готелю "Хрещатик".

В круглому столі взяли участь представники компаній 1С Украина, АБІ Україна, АйБіЕм, Асбіс, АМИ, Асус, АУЭЛБУ, Бакотек, БМС Консалтинг, Верна, EPAM Systems, ЕсАй БІС, Комплексні Рішення, Літер, Майкрософт , Міратех, МONT Україна, Навігатор, Софтпром, ЕсАй БІС, ЦЕБИТ.
Запрошені:
- Віталій Окнов – завідувач сектору розвитку програмного забезпечення та інформаційних технологій Держкомінформнауки.
- Тетяна Зацерковна – партнер, генеральний директор ТОВ «ААН «СейЯ-Кірш-аудит».
- Дмитро Гадомський – ЮК «Арцінгер».

Велика кількість учасників (близько 50 осіб) і жвава дискусія підтвердили актуальність теми та необхідність подальшого обговорення піднятих на круглому столі проблем, в т.ч. з представниками компетентних органів державної влади.

Найгострішою проблемою учасники визначили відсутність чіткого окреслення терміну «послуги з постачання програмного забезпечення» (ст. 186.3), оскільки «операції з постачання цих послуг не є об’єктом оподаткування ПДВ» (ст. 196.1, 196.1.14).

Прикріплений файлРозмір
2011_02_09_Letter_009_CMU_Software.pdf147.99 КБ
2011_02_09_Letter_010_CMU_technical_service.pdf132.5 КБ

КМУ підтримав пропозиції АПІТУ про необхідність усунення перешкод для інформатизації освітніх закладів

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.03.2011 № 192-р затверджено План заходів з проведення у 2011 році Року освіти та інформаційного суспільства (далі – „План заходів”). Див. за адресою: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=192-2011-%F0

Завдяки активній співпраці АПІТУ з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти, науки, молоді і спорту України щодо необхідності актуалізації Державних санітарних правил та норм «Влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп'ютерах», ДСанПіН 5.5.6.009-98, до Плану заходів включено питання про перегляд державних санітарних правил і норм щодо розташування і обладнання в навчальних закладах кабінетів комп'ютерної техніки та щодо режиму роботи учнів на персональних комп'ютерах (див п. 2 Плану заходів).

Проект Закону України "Про внутрішню торгівлю"

див. також Пропозиції АПІТУ до законопроекту "Про внутрішню торгівлю"

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України
Проект

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внутрішню торгівлю

Цей Закон визначає правові та організаційні засади здійснення торговельної та виробничо-торговельної діяльності в Україні, основи її державного регулювання, планування та спрямований на розвиток внутрішньої торгівлі на засадах конкуренції і рівності фізичних та юридичних осіб перед законом та пріоритету прав споживачів, а також визначає механізм та основи реалізації державної політики у сфері внутрішньої торгівлі.

РОЗДІЛ І
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Визначення понять

У цьому Законі поняття вживаються в такому значенні:
асортимент – товари різних груп і видів, об’єднані за споживчою, торговою або виробничою ознакою, які реалізуються суб’єктом господарювання на об’єкті торгівлі;
відкритий майданчик – об’єкт торгівлі та/або ресторанного господарства або його частина, який розташовується на спеціально відведеній земельній ділянці та обладнаний торгово-технологічним обладнанням;
виробничо-торговельна діяльність – вид господарської діяльності з виробництва, продажу і організації споживання продуктів харчування;

Прикріплений файлРозмір
2011-02-11_Пропозиції_АПІТУ_до_законопроекту_про_внутрішню_торгівлю.doc29.5 КБ

Лист СБУ "Про належність/неналежність до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації"

СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
25.01.2011 р. № 18/3-515
Державна митна служба України

При здійсненні класифікації товарів під час митного оформлення необхідно користуватись найменуванням та описом товарів за відповідними групами, наведеними у розділі 5 частині 3 Списку товарів подвійного використання, що можуть бути використані у створенні звичайних видів озброєнь, військової чи спеціальної техніки, який додається до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 № 86 (далі - Список). При цьому, коди товарів згідно з УКТЗЕД є довідковою інформацією, про що зазначено у пункті 2 "Загальних приміток" додатку № 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 № 86. Збігання кодів не є підставою для вимагання висновку Служби безпеки України. Основною ознакою для прийняття рішення є відповідність заявленого до митного оформлення товару найменуванню та опису товару, наведеному у Списку.

АПІТУ опонує намірам Держспоживстандарту запровадити подвійну сертифікацію товарів


У зв’язку із прийняттям Держспоживстандартом наказу від 22.09.2010 року № 425 «Про внесення змін до Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні» та наказу від 14.10.2010 року № 467 «Про затвердження Переліку продукції, що підлягає оцінці відповідності вимогам технічних регламентів в Україні» Асоціація підприємств інформаційних технологій України звернулась до Кабінету Міністрів України та інших органів виконавчої влади з проханням спростити технічне регулювання.

Таке звернення АПІТУ зумовлене тим, що під сферу дії кожного із вищевказаних наказів Держспоживстандарту потрапила майже одна і та ж сама продукція з числа радіоелектронних та електропобутових виробів. Внаслідок цього, на продукцію, що присутня в обох списках, з 01 січня 2011 року замість одного документу (сертифікату відповідності), необхідно отримувати для митного оформлення при імпорті та подальшої реалізації два документи (сертифікат та декларацію про відповідність).

Прикріплений файлРозмір
2010-11-11_apitu_letter_071.pdf97.9 КБ
2011-02-08_РП_КМУ_Відповідь_ТР.pdf1.64 MБ

Постанова Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 №71 Про затвердження Порядку проведення митними органами невиїзних документальних перевірок

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок проведення митними органами невиїзних документальних перевірок, що додається.

2. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування.

Прем’єр-міністр України
М. АЗАРОВ

Інд.27

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 лютого 2011 р. № 71
Порядок проведення митними органами невиїзних документальних перевірок

1. Цей Порядок визначає основні вимоги щодо проведення митними органами невиїзних документальних перевірок (далі — перевірка), предметом яких є дані про своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено законом на митні органи.

2. Перевірка проводиться після пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України згідно із статтею 69 Митного кодексу України.

3. Перевірка проводиться у разі:

RSS-матеріал